Ведущая программы "Забытые истории большого города" на Радио Вести, журналист, сценарист

Вулиця Пушкінська

Історія сучасної вулиці Пушкінської почалася ще на початку 19 століття. Тоді на схилі Старокиївського плато, паралельно до вулиць Хрещатик і Володимирської почали прокладати вулицю.

Причиною цьому послугувала поява добре відомого нам університету святого Володимира, сучасного імені Тараса Шевченка. Адже коли почали планувати площу перед університетом, на мапі міста з’явилася нову вулиця під назвою Єлизаветинська, а згодом і Ново-Єлизаветинська.Назвали її на честь імператриці Єлизавети Петрівни, яка дуже любила Київ.

Згадкою про імперську родину, вулиця пробула всього 30 років, адже згодом вона почала носити ім’я не менш відомої для людини. 1899 року, до 100 річниці від народження поета Олександра Сергійовича Пушкіна, вулицю Ново-Єлизаветинську перейменували на більш рідну для сучасних киян вулицю Пушкінську.

І хоча до Києва він завітав всього однин раз 1821 року, саме наша столиця надихнула поета на написання відомих віршів «Муза» та «Морський берег». Теми «Старого Києва» знайшли відображення і у « Руслані і Людмилі», «Пісні про віщого Олега» та інших творах поета. На час візиту Пушкіна до столиці цієї вулиці, що сьогодні носить його ім’я, ще не було. Та затишний дух цієї місцевості надихає і сучасних киян.


Поделиться:
Читать все
Читать все