"Циники"

Константин Грищенко: "Я думаю, когда-то безвизовый режим придется предоставить"

О возможности занять место Леонида Кучмы в минском переговорном процессе,предложениях правительства Нидерландов по Ассоциации Украины и ЕС, как публичной катастрофе, приоритетах администрации Дональда Трампа в отношении Украины и способах на нее воздействовать, проблемах отечественной дипломатии - тактических, стратегических и кадровых.

"Оскільки немає на сьогоднішній день альтернативи, мабуть, доводиться рухатися далі в рамках Мінського процесу. В ситуації коли немає прогресу, виникає бажання в усіх, хто причетний до цього процесу, відійти від нього, оскільки попереду навряд чи можна очікувати якогось прориву. Але тут питання, мабуть, не в персоналіях. Президент Кучма свого часу брав участь у багатьох міжнародних перемовинах. Я б сказав, що багато з них були доволі успішними. Але на сьогоднішній день, успіх цього переговорного процесу меншою мірою залежить від тих, хто приїздить  і бере участь  в заходах у Мінську. Більше це залежить від і політичної еліти як такої в Києві, і від очільників нашої держави". 

"Коли після двох років такого роду перемовин ми не маємо результатів, треба провести або слухання, або підвести риску і зрозуміти, що треба якимось чином виходити з цієї безвиході і починати думати про можливі варіанти. Якщо  ми самі не будемо думати, а схоже що на сьогоднішній день такого процесу не спостерігається, то подумають за нас , і прийдуть з рішенням, з яким  або доведеться погодитись , або ж доведеться сприйняти  ті негативні важелі впливу, які будуть застосовані до України як до сторони, яка не виконує, начебто, Мінські домовленості".

"Сьогодні просто неможливо втрачати час, доводиться працювати з тими, хто на сьогоднішній день за це відповідає. Головне, не втрачати час і максимально, як то кажуть, надати мотивацію всім тим, хто конкретно в цьому задіяний. Це знову-таки залежить від здібностей тих, хто буде виконувати відповідні директиви, а так і здібностей тих, хто буде їх формулювати і переконувати їх затвердити того, від кого залежить проведення зовнішньої політики, відтак президента України".

"Я думаю,  все ж таки колись безвізовий режим доведеться надавати, оскільки всі вимоги з української сторони були виконані - і ті, які взагалі не мають жодного відношення в принципі до теми. Це був важель для того, щоб змушувати, як змушують до любові, так і змушують до безвізу, і до реформ. Доведеться, але коли саме, ми чітко не можемо сказати  сьогодні, і я думаю,це було б безвідповідально давати якісь прогнози протягом останніх двох років, не кажучи вже про президентську кампанію, коли заявлялось, що негайно це буде введено в дію". 

Читайте полный текст интервью Костянтин Грищенко: "Запропонована Нідерландами формула стосовно Асоціації Україна - ЄС є публічною катастрофою"

СЛУШАЙТЕ ПОЛНУЮ ВЕРСИЮ ИНТЕРВЬЮ:

Гости программы и спикеры:
Константин Грищенко
Бывший вице-премьер, экс-глава МИД, экс-посол Украины в РФ

Поделиться:
Читать все
Читать все