"Циники"

Зорян Кісь: "Гідність може бути тільки індивідуальною"

О стремительном росте нетерпимости в Украине, о трудностях реализации Национальной стратегии защиты прав человека, о разном видении правовой защиты специалистами и властью, а также о специфике правозащитной деятельности на временно оккупированных территориях.

Зорян Кісь:

"В національної стратегії дуже багато пріоритетів. Думаю, найбільш актуальний із них зараз – це права і свободи внутрішньо переміщених осіб. Досі не прийнятий закон, який би гарантував їм такі самі права як мають всі громадяни України незважаючи на те, що вони є громадянами України. Але, наприклад, на останніх виборах ці люди не могли голосувати. Важко сказати, чому ця стратегія гальмується, але очевидно, що уряд, який відповідає за її реалізацію, зараз має якісь інші пріоритети і не зацікавлений в тому, щоб реалізувати ці зобов’язання. Це робиться досить простими бюрократичними методами. 

Держава існує завдяки тому, насамперед, що вона має монополію на насильство. Руйнування державної  монополії на насильство – це є антидержавна діяльність. Будь-яке насильство всередині країни одних громадян стосовно інших – це послаблення держави. Якщо прийняти, що всі ми за цю державу виступаємо, то нападаючи один на одного всередині держави, ми її послаблюємо.

Заперечення насильства всередині країни не має ніякого зв’язку із захистом країни від зовнішніх ворогів, це абсолютно інша річ. Нашому суспільству зараз треба дуже багато працювати над тим, щоб не перенести насильство, яке відбувається  на наших зовнішніх кордонах в середину суспільства. На жаль, люди, які повертаються  з бойових дій, зі своїм певним емоційним досвідом, їм дуже складно буде адаптуватися в суспільстві і ось їх якраз дуже легко спровокувати на насильство стосовно своїх співгромадян.

Україна не зможе виграти інформаційну війну з Росією, якщо вона буде тільки забороняти російську пропаганду і натомість продукувати власну. Будь-яка пропаганда – це погано, навіть якщо вона  пропагує українську національну ідею. Україна виграє інформаційну війну тільки якщо вона забезпечить повний плюралізм і повну свободу вираження думок, свободу преси  всередині України. В такому випадку у нас буде відбуватися дискусія  в середині між різними проукраїнськими позиціями. Якщо ми намагаємося сформулювати лише одну зашорену проукраїнську позицію, то хто є нашим співрозмовником в цій ситуації? Зашорена проросійська позиція. Замість того, щоб шукати істину всередині, ми приймаємо правила гри Росії".

Гости программы и спикеры:
Зорян Кись
Правозащитник, координатор проектов Freedom House Ukraine, соорганизатор "Марша равенства" 2017

Поделиться:
Читать все
Читать все