"Тема Калныша"

Старостенко: "Киев в 5 раз уступает европейским столицам по энергоэффективности"

Тема сегодняшнего эфира - местные бюджеты областных центров и мнения о бюджете Киева.

 

Стенограмма эфира

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая:  Девятнадцать часов три минуты в украинской столице в рамках проекта «Герой дня» я, Юлия Литвиненко, сегодня представлю вам мнение о киевском бюджете. В гостях у нас заместитель главы киевской администрации Анна Старостенко. Анна Викторовна здравствуйте. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Добрый вечер. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Логичнее было бы сказать, что конечно местные бюджеты будут сегодня обсуждаемым героем вечера. Мы по ходу программы свяжемся сегодня с Вашими коллегами из Днепропетровска и Харькова. Узнаем о состоянии дел в этих городах. А пока напомню нашим слушателям, что сегодня в Киевраде презентовали проект бюджета города на 2015 год. Какое впечатление у Вас? Я знаю, что Вы курируете вопросы именно гуманитарной политики, мы предметно на этом остановимся, но давайте сейчас в целом мы сейчас поговорим. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: У цілому ми розуміємо що бюджет, звичайно, не ідеальний. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, Анна Викторовна, прошу Вас. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Це ми визнаємо, він не є ідеальним. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А зачем Вы голосуете за то, что Вы понимаете, что. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: А ми сьогодні не голосували, це вперше за всю історію, ми презентували бюджет перед громадськістю. Перш ніж презентувати його перед депутатським корпусом, робота над нашим бюджетом розпочалась у жовтні минулого року. Дійсно був непростий процес, але головне завдання, яке ми перед собою ставили, це зберегти соціальні стандарти для киян, особливо для вразливих верств київського суспільства. І це завдання ми намагаємось виконувати в тих рамках які в нас сьогодні є. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дети есть у Вас? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Так. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Какого возраста? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Рік, і чотири місяці. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Маленька дитинка. Ви отримуєте допомогу. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ні. Я не була в декреті. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте для тих мам в кого діти мали б отримувати допомогу, які не отримують її кілька місяців поспіль. З якої причини це, по-перше, і, по-друге, щодо харчування дітей в шкільних закладах. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Щодо матеріальної допомоги по догляду за дитиною, якщо чесно, в мене немає такої інформації, що її не отримують. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я Вам повідомляю, остання допомога надходила в листопаді минулого року. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Для мене це нова інформація, я візьму її до уваги, звичайно, спробую її вирішити, якщо це залежить дійсно від міського бюджету. Тому що мені здається що це допомога платиться з державного бюджету. Я зрозуміла Вас. Щодо харчування в навчальних закладах. Дійсно не ідеальне рішення, але тем не менш, до цього часу харчування 1-4 класів, це молодша школа, здійснювалось за рахунок державного бюджету, тобто нам з державного бюджету спускалась цифра в місцевий бюджет, яка забезпечувала саме харчування дітей 1-4 класів. На сьогодні, в 2015 році, цієї цифри нам не спустили. Тобто в нас нема, реально просто їх нема, немає такої статті витрат. Що ми зробили на сьогодні, ми знайшли кошти, для того щоб забезпечити харчування пільгових категорій. Тобто дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей, дітей з малозабезпечених сімей, а також дітей інвалідів, які навчаються в навчальних закладах міста Києва. Таких на сьогодні близько 10 000 дітей. От їх ми будемо харчувати, і вже харчуємо. Нажаль інших ми не можемо на сьогодні забезпечити, і оцей час коли дійсно цей ресурс фінансовий дуже обмежений. Ми робимо акцент саме на тих, хто найбільше потребує нашої допомоги. Минулого року, наприклад, на харчування 1-4 класів було виділено 120 мільйонів гривень. І вартість одного обіду такого для міста, якби ми платили ці кошти, становило десь сім гривень, за останній рік ціни на харчування виросли майже в два рази. І тобто на сьогодні за сім гривень не можливо забезпечити якісне харчування. До нас звертаються, наприклад, батьки, ми згодні доплачувати, давайте ви свої сім гривень, а ми свої сім гривень уже чотирнадцять вже можна покращити якість. Але справа в тому, що в цьому році у нас цих семи гривень у нас, нажаль, немає. Знову ж таки, директори шкіл до нас в листопаді звертались, можливо Ви чули, була така хвиля інформаційна, з проханням також відмінити оце безкоштовне харчування, тому що директор школи несе відповідальність за дитину, яка знаходиться в стінах школи. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая:  За якість харчування. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: І, відповідно, за якість харчування, бо якщо діти травляться, якщо неякісне харчування. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая:  Але проблема в тому, що насправді, можливо, тендер на надання цих послуг міг бути іншим, за інших умов проводитись, можливо ті компанії, які надають ці послуги, мали б бути іншими. І за якої умови Ви повернете цю норму безкоштовного годування дітей, чи Ви виключаєте будь-яку можливість повернення цих обідів, сніданків безкоштовних?

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: От дивіться, буде переглядатись бюджет України в лютому, нам сказали. От якщо в лютому нам Верховна Рада поверне, проголосують вони про фінансування безкоштовних обідів, ми одразу повертаємо. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ці сім гривень, вони, кажете, тепер немає, вони перенаправлені ці кошти? Куди поділись ці сім гривень, які мали б бути? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Вони мали бути у державному бюджеті. У нас в Києві, мене теж часто питають це. Скільки місто заощадило? Ми не заощадили ніскільки, тому що їх немає, їх просто навіть статті такої немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Просто всі так ратували за децентралізацію місцевих бюджетів, а виявляється що сенсу ніякого немає в цій децентралізації. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ви знаєте, сенс є, але він не може проявитись так зразу, він з’явиться поступово. Сенс централізації в тому що дійсно ми беремо відповідальність на місцевому рівні на місцеву владу, але нам для цього потрібний фінансовий ресурс. Дивіться у Києві забирають на сьогодні шістдесят відсотків податків доходів з фізичних осіб. Що таке децентралізація – це не лише повноваження, а це ще і фінансові важелі для того, щоб реалізовувати ці повноваження. Жодне місто в Україні, окрім Києва, не платить в державний бюджет шістдесят відсотків податків з доходів з фізичних осіб. Якби ці кошти лишались в Києві, Ви знаєте, нам би вистачило не лише безкоштовне харчування, а вже б давно побудували метро на Троєщину. За останні три роки, коли у нас вибирають ці кошти, фактично Київ втратив тридцять три мільярди гривень. Це дуже велика сума, ця норма була впроваджена чотири роки в тому, що тоді Київ так розвивався, нібито все було нормально. І вирішили, що було б непогано, якби Київ платив в державний бюджет платив кошти. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Така дивна ситуація виходить, бачите в бюджеті коштів немає, а батьки мають кошти. Батьки сплачують податки, і вони розраховують що хоча б у якийсь спосіб місцевий бюджет підтримав ну принаймні школярів, дітей шкільного віку. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ви знаєте, ми підтримуємо тих , хто більше всього цього потребує. Це, як я вже казала, вразливі верстви суспільства. Справа в тому, що якщо чесно, в жодній країні світу немає такого щоб харчували так усіх 1-4 класи. Якби воно ще було якісне, то ми могли б про це говорити. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми повернемось ще до цієї теми, а зараз буквально невеличку паузу ми зробимо. Ми надамо можливість зараз спікеру АТО Андрію Лисенко, зараз триває його прес-конференція, давайте ми в режимі реального часу почуємо про що йдеться мова. От брифінг речника АТО Андрія Лисенка. 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Матвєєв курган, а також один артилерійський дивізіон в районі, в районі населеного пункту Веселий. Наразі ситуація в зоні АТО є складною, проте перебуває під нашим контролем, в район боїв на лінії розмежування висуваються необхідні резерви. Дякую. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: Таке питання з приводу інформації, які подають російські ЗМІ, що нібито вісім наших хлопців потрапили в полон в районі донецького аеропорту. Прокоментуйте, будь ласка. 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Інформація щодо полонених, поранених, загиблих, ми зараз уточнюємо проте зараз сказати про це точно не можемо. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: Навіть жодної інформації. 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Зараз там тривають бої і звідти взяти інформацію, яка зараз відповідає дійсності. Тобто, якщо я зараз скажу, через хвилину може бути зовсім інше. Тому давайте дочекаємось, коли ця операція буде завершена. Ми їх зупинимо і буде хоч якась передишка, щоб можна було підвести хоч якісь підсумки. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: Ну а яка ситуація от можете описати загальну ситуацію на донецькому аеропорту. Що там відбувається? Тому що от ми бачили повідомлення Бірюкова в тому числі, який просить інформаційну тишу, і що казав «новин на сьогодні не буде». Яка там ситуація, чи там йде якась спец операція? 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Об’єктивно українські військові відбивають атаки бойовиків- терористів, російських найманців, та штатних підрозділів РФ. Тому казати про те що прямо зараз там відбувається, можна тільки одним словом. Там триває бій. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: А с приводу завалу, от там був завал перекриттів. 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Цих деталей у нас поки що немає. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: І щодо того, що Ви сказали, що були атаковані с Півночі наші військові. Це що за район? 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: З Півночі я щойно показав Вам. 

Євген АГАРКОВ від каналу 1+1: Я просто не дивився. 

Андрій ЛИСЕНКО, спікер АТО: Подивіться, будь ласка. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вот спикер Андрей Лысенко дает все очередной брифинг, по ситуации в зоне АТО. Много было у нас вопросов о текущей ситуации, которая происходит в донецком аэропорту. Мы вернемся буквально через несколько мгновений и дадим возможность услышать вам ответы спикера АТО на вопросы журналистов. Сразу после небольшой паузы. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В рамках проекта «Герой дня» на Радио Вести мы говорим с заместителем главы КГГА, Анна Викторовна Старостенко у нас в гостях. Мы сделали небольшую паузу, продемонстрировали вам буквально фрагмент из внеочередного брифинга спикера АТО Андрея Лысенко. Все подробности, его ответы на вопросы журналистов, в ближайшем выпуске новостей. Ну а пока мы продолжим разбираться с местными бюджетами. Наверное, плох тот чиновник, который не отчитывается про свои абсолютные победы. От що Ви вважаєте, Ви людина, яка все ж таки опікується питаннями гуманітарної політики. На що б Ви звернули сьогодні увагу, чим би нас потішили? Ми забули вже про. Це звичайно був такий сильних аргумент, що жодна школа Європи не використовує безкоштовні сніданки. Сильний, але сумнівний, я би так сказала, з огляду на економічний стан речей в нашій країні. Однак так, забули ми вже про безкоштовні сніданки. Про що будемо говорити в наступній частині програми. Отже, освіта Києва. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Повторюсь, бюджет не ідеальний, це лише проект, в п’ятницю будемо обговорювати його в сесійній зали Київради. Наступного тижня приймати, впевнена ще будуть такі гарячі дискусії з приводу різних статей. Позитивом вважаю, що ми зберегли муніципальні надбавки для освітян, для діячів культури, мистецтва, а також для працівників медицини. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В якій кількості? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: двадцять відсотків, як і було минулого року. До речі, в нас була дилема, чи залишати харчування молодших класів усім, не зважаючи на статки батьків, чи все ж таки прибирати муніципальні надбавки, чи залишити їх. Я вважаю, що у нас в Києві освітяни, представники культури, мистецтва, лікарі. Вони фактично живуть набагато нижче середнього мінімуму. Адже у них середня заробітна плата дві, дві с половиною тисячі гривень. При тому що середня офіційна заробітна плата, 5 300 гривень. То фактично такі поважні професії, як викладачі, лікарі, освітяни, музейники, вони отримують заробітну плату в два рази меншу ніж середня зарплатня по місту Києву. І тут ми дійсно маємо їх підтримати, бо вони на сьогодні є соціально вразливими, їм потрібно користуватись одним, а часто і двома видами транспорту на день. Їм потрібно придбати продукти харчування на київських ринках, і супермаркетах. І тому знову ж таки акцент на тому, щоб допомагати в бюджеті 2015 року. Допомагати соціально вразливим верствам, тим, хто нажаль сам не зможе справитись. Повірте у нас в Києві багато є сімей, які можуть виділити десять гривень в день, на те щоб прохарчувати свою дитину в школі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є уточнююче питання від наших слухачів. «Добрый вечер, такой вопрос, будут ли индексированны выплаты на детей?» Имеется в виду дети-сироты «Цены поднялись, а пенсия по потере кормильца остается такой же самой»

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Всі оці соціальні витрати, вони регулюються на державному рівні, якщо міністерство соціальної політики, з міністерством фінансів доведуть до нас підвищений показник, то ми його теж підвищимо.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Щодо освіти, значить освітян і лікарів, Ви кажете, більш менш Ви їх захистили. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ми зберегли муніципальні надбавки. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як Ви вже сказали. Молодіжна політика, давайте перейдемо до наступного питання. У питанні молодіжної політики, на які поступки тут довелось йти. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Розглядаємо це питання, у нас молодь йде у нерозривному зв’язку зі спортом, теж до державного бюджету отримали на фінансування 34 дитячі юнацькі спортивні школи. Активно зараз теж шукаємо з депутатами фінансування, завтра зустрічаємось з депутатами Верховної Ради, можливо вони там зможуть вплинути ще на державний бюджет. Молодіжна політика теж знову ж таки, головне наше завдання, не втратити ті позиції, які були напрацьовані раніше, на сьогодні у нас фінансування молодіжної політики залишається навіть вище ніж в минулому році. От, наприклад, можу Вам сказати, молодіжні програми минулого року було закладено три мільйони з половиною, в цьому році ми закладаємо шість мільйонів, в два рази більше. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Враховуючи курс долара, що це, власне. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ми живемо в Україні, у нас бюджет в гривнях, загалом проект бюджету пропонує місту в 2015 році жити на двадцять два мільярди сто шістдесят мільйонів гривень. Ця сума трохи менша, ніж приймалось минулого року. Але знову ж таки, якщо дивитись на показники, то на сьогодні бюджет освіти складається з п’яти мільярдів вісімдесяти мільйонів сімсот тридцяти трьох тисяч. До речі, ця цифра знову ж таки більша ніж минулого року, і це взагалі на сферу освіти витрачається найбільша сума бюджету, якщо подивитись на поріг київський, то у нас фактично тридцять три відсотки бюджету витрат - це на освіту. Із них сімдесят відсотків - це заробітна платня і муніципальні надбавки для освітян. Взагалі у нас в сфері освіти у місті Київ на сьогодні працює третина киян. Це дуже велика армія людей. І тому от знову ж таки. Я розумію, не виправдовуюсь в жодному разі, але я хочу пояснити, які аргументи ми використовували, щоб прийняти, ті чи інші іноді і не популярні рішення. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Культурне мистецтво. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ми зберігаємо нашу мережу мистецько-культурних закладів. У нас сьогодні в Києві 18 театрів, 26 музеїв, у нас 139 бібліотек. Всі отримують фінансування, більш того, програму соціально-економічного розвитку ми запланували будівництво прибудови до театру оперети київської, це найбільший, найкращій муніципальний театральний заклад міста Києва. А також заклали дванадцять мільйонів гривень на реконструкцію кінотеатру «Жовтень». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А прибудова з якою метою? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Розширення, справа в тому, що їм не вистачає там місця. Їхня будівля на вулиці Червоноармійській, це, до речі, найстаріша будівля на цій вулиці, вони її дуже довгий час використовують і взагалі це приміщення, воно раніше будувалось, воно не пристосоване для театру, вони там будують ще собі сцену добудовують. І допоміжні приміщення, адже оперета у них, дуже великий колектив, найбільше фінансування в місті Києві отримує саме цей театр. І у них там не лише вистави, у них там і виробництво, вони виробляють і декорації свої, костюми відповідні, і відповідно їм потрібне більше приміщення. От ми і будемо, вона вже триває ця добудова, просто ми плануємо завершити, цю добудову, цього року. Ще б хотіла наголосити, що ми сьогодні розглядали не лише бюджет, але і програму соціально-економічного розвитку. Тобто це ті цілі, які ми ставимо перед собою, ну скажемо не просто цілі там виживання, а які ми ще над завдання перед собою ставимо. Таким головним над завданням яке ми ставимо на цей рік, це посилення підвищення енергоєфективності в місті Києві. Ми порівнюємо зараз себе часто з європейськими столицями, так от на сьогодні Київ за рівнем енергоефективності в п’ять разів поступається середньостатистичній європейській столиці. Тобто ми витрачаємо на опалення, освітлення міста, в п’ять разів більше, ніж інші європейські столиці, наше завдання все ж таки більш раціонально використовувати енергетичні ресурси, які і так на сьогодні у нас обмежені. Тому ми будемо наступного року робити термосонацію в першу чергу в закладах освіти, медицини. Зокрема будемо, термосонація, тобто утеплення приміщень, у нас заплановано в семи школах на шістдесят один мільйон гривень. У нас запланована заміна вікон у закладах освіти, в 120 закладах на двадцять шість мільйонів гривень, ми пропонуємо. Це ремонт дахів у 113 закладах освіти шістнадцять мільйонів гривень. Облаштування дитячих ігрових і спортивних майданчиків - десять мільйонів гривень. Розвиток мережі закладів освіти, плануємо відкрити три нових дитячих садки в Дарницькому, Голосіївському, Солом’янському районі. І на це витратити приблизно сто мільйонів гривень. Реконструювати великий дитсадок, який вже дуже довгий час стоїть в Подільському районі. Також відрекомендувати, розширити школу в Дніпровському районі, розширити її ще на 930 місць. Це те що ми плануємо зробити наступного року, при збереженні заробітних плат на рівні минулого року, витрат на комунальні послуги, які також на сьогодні ми в повному обсязі заклали в бюджет міста. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Що з комунальними послугами, і, власне, з платежами за комунальні послуги? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Це трошки не моя сфера. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я знаю, що це не ваша парафія, це дуже неприємне питання для будь якого чиновника вашого рангу. Однак що скажете. Тому що є запитання. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Якщо можна конкретизуйте. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Коммунальные как будут оплачиваться? «Как нам оплачивать коммунальные услуги?» Ну, тут иронизирует слушатель, «И что с нуждающимися в Конче Заспе и в Пуще озерной?»

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Ну риторичне питання.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ладно, не хотите отвечать, не отвечайте, значит, физическая культура и спорт, как обстоят дела здесь? Сколько спортивных площадок появится в столице. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Запланували десять мільйонів гривень саме на ігрові і спортивні майданчики. Нові майданчики програму будемо визначати разом з депутатами. Я маю на увазі адресну програму, де саме їх встановлювати. Я думаю, що ми розпочнемо це робити вже після прийняття бюджету коли ми точно зрозуміємо що в нас є ці десять мільйонів. І коли вже туди далі до кінця зими. Ми будемо розуміти стан тих майданчиків після зими. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я посмотрела сумму, вот сейчас передо мной, что бы не соврать, там по-моему сто шестьдесят четыре миллиона. Фізична культура і спорт міста Києва сто шістдесят чотири мільйони 606 тисяч гривень. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Так, абсолютно вірно. Бачте трохи більше ніж минулого року, але ми бачимо що було заплановано минулого року майже сто п’ятдесят чотири мільйони, виконано сто одинадцять. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сто шістдесят чотири Ви збільшили цю суму, я не знаю, тут всі мають стати олімпійськими чемпіонами, якщо на цю суму будувати спортивні майданчики сучасні абсолютно. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Не плутайте, будь ласка, це не лише на будівництво це на зарплатні, у нас в Києві сьогодні 56 комунальних юнацьких спортивних шкіл в яких займається двадцять шість тисяч дітей. Нам потрібно оплачувати тренерський склад, комунальні послуги, за воду, за електроенергію в цих школах. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Який відсоток заробітної платні?

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Сімдесят відсотків. Це цифри, які Ви дивитесь, це людський ресурс закладений.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Есть вопрос, «у моего сына направление с поликлиники на бесплатное диетическое питание, шестой класс, два дня не получал уже питание. Тоже отменили, питание по причине хронического заболевания, как быть?» спрашивают слушатели.

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Якщо ваша дитина відноситься до категорії пільгових, тобто Ви можете взяти довідку таку, що ви відноситесь до категорії пільговиків і ви зможете отримувати безкоштовне питання. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, цю довідку варто було попередити зробити її заздалегідь. Як думаєте в чому тут проблема?

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Проблема в тому що ми фактично до п’ятниці минулого тижня шукали ці кошти, сто двадцять мільйонів на безкоштовне харчування. Тому дійсно нове розпорядження про харчування в шкільних навчальних закладах, вийшло лише в суботу, а в суботи ми провели оперативні наради з керівниками районних управлінь освіти. І з понеділка фактично почало діяти нове розпорядження, за яким лише пільговики мають право на безкоштовне харчування. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дуже багато питань, ми повернемось в нашу студію одразу після невеличкої паузи, і зможемо запитати що з місцевими бюджетами в Дніпропетровську і в Харкові. Це проект «Герой дня» сьогодні в студії в прямому ефірі на Радіо Вісті заступник голови КДДА Ганна Старостенко. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Это проект «Герой дня» на Радио Вести, и мы сегодня пытаемся понять преимущество децентрализации местных бюджетов. У нас в гостях замглавы Киевской горадминистрации Анна Старостенко, а на прямой телефонной связи у нас Днепропетровск. Ваша коллега, Анна Викторовна, курирующая вопросы образования и социальной политики, заместитель городского председателя Днепропетровска Елена Валентиновна ЛОЗЕНКО. Сейчас мы попытаемся узнать, какое у них состояние де с местным бюджетом. Елена Валентиновна, здравствуйте.

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Добрый вечер.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вашей коллеге из Киева, Анне Старостенко достается здесь вопросов много. Как в старой доброй сказке, как мы делили апельсин — много нас, а он один. Мы так долго говорили о необходимости децентрализации местных бюджетов, но похоже состояние дел с деньгами не очень на местах. Что вы считаете своей самой большой победой в Днепропетровском бюджете и на какие уступки вам пришлось пойти? 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Как и в предыдущий год проект бюджета нашего города на пятнадцатый год безусловно имеет социальную направленность. И при его формировании мы учитывали пожелания и предложения депутатов и представителей общественности. Приведя несколько конкретных примеров, я начну с тех отраслей, удельный вес которых наиболее весом в проекте бюджета. Прежде всего это образовательная сфера. Если говорить о фонде оплаты труда работников этой сферы, то в проекте бюджета сохранены все надбавки

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А вот давайте сравним, ваша коллега у нас в студии. Вот заработная плата учителя младших классов в Днепропетровске и в Киеве. Какая сумма средняя? 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: У нас средняя заработная плата около трех тысяч.

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: У нас дві з половиною, до трьох, в залежності від стажу. А яка середня зарплатня у місті Дніпропетровську?

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Три тысячи гривень.

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: А в Київі п’ять тисяч триста. Розумієте, в Київі освітянин менше заможний ніж у Дніпропетровську. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А не случится так, что педагоги Киева уедут работать в Днепропетровск? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Це буде дуже прикро, у нас і так не вистачає. 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Милости просим. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вот видите, коллега не растерялась. Хорошо, Елена Валентиновна, давайте дальше. Что с медицинскими учреждениями?

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Это очень важно, мы сохранили все доплаты, и прошу обратить внимание, что впервые государственным бюджетом предусмотрена образовательная субвенция. Она направлена на содержание общеобразовательных школ, в том числе и вечерних. Однако объем такой субвенции обеспечивает только на восемьдесят четыре процента. Это при том, что средняя наполняемость классов в нашем городе двадцать семь человек. То есть нам не хватает субвенции. И для того, чтобы обеспечить оптимальные условия функционирования школ нашего города, проектом бюджета предусмотрено выделение сто сорок три миллиона дополнительно государственной субвенции. Дошкольные и внешкольные учреждения функционируют за счет городского бюджета. И на сегодня в городе работают сто семьдесят пять дошкольных учреждений, причем за последние несколько лет мы возродили пятнадцать таких учреждений. И в текущем году мы планируем возродить за счет бюджета города два детских дошкольных учреждений, которые были закрыты ранее. Мы также планируем открыт три учебно-воспитательных комплекса.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Открыть это значит построить с нуля? 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Нет, это открыть учебно-воспитательных комплексы на базе существующих школ.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Бесплатные завтраки есть у вас, или это вы считаете пережитком? 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Да, конечно же. Я хочу сказать, что бюджет города изыскал возможность обеспечить питанием всех учащихся первых-четвертых классов. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сколько денег потрачено? Один завтрак сколько стоит? 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: проектом бюджета предусмотрено завтраки первые-четвертые классы это десять гривен на питание одного ребенка в начальной школе. В прошлом году было шесть гривень двадцать четыре копейки, а в этом году десять гривен. Расходы на питание были предусмотрены с учетом натуральных норм для различных возрастных категорий детей, это очень важно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: вот ваши киевские коллеги поставили под сомнение качество этого завтрака, на такую сумму не разгуляешься. 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Для ребенка сегодня важно дать возможность полноценного питания. Мы постарались это сделать. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Если можно я прокомментирую. Я очень рада за наших коллег в Днепропетровске, что субвенция с государственного бюджета у вас составляет восемьдесят четыре процента. В Киеве субвенция с бюджета составляет сорок пять процентов бюджета на образование города Киева, то есть мы шестьдесят пять процентов дополнительно изыскиваем. Это замечательно, что другие города находят такие возможности. Но, например, Днепопетровск, не платит в государственный бюджет доходы с налогов физических лиц. Правильно я понимаю?

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Нет. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Мы платим шестьдесят процентов. Это сумма девять миллиардов гривен. 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: И мы платим. У нас тоже берут в государственный бюджет. И это было из года в год. Порядка ста шестидесяти миллионов мы платим. Мы платили всегда. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Просто трудно ориентироваться. У нас шестьдесят процентов это девять миллиардов гривен. У нас сорок пять процентов бюджета города Киева на образование это два миллиарда триста сорок миллионов гривен. 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: У нас триста шестьдесят три объекта образования. У вас значительно больше. У нас бюджет города составляет чуть больше трех миллиардов. А бюджет вашего города другой. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Больше тысячи объектов образования. Двадцать два миллиарда гривен — бюджет. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Елена Валентиновна, это компромиссный бюджет, потому что наши столичные чиновники говорят, что да — бюджет не идеален. Что вы думаете о днепропетровском бюджете. 

Елена ЛОЗЕНКО, заместитель городского председателя Днепропетровска: Да, казалось бы, бюджет не идеален, но тем не менее, я настаиваю, что наш бюджет имеет социальную направленность, отвечает необходимым потребностям, у нас очень много социальных программ, и тоже их финансирует бюджет, в том числе адресную помощь на оплату жилищно-крммунальных расходов семьям, отдельных категорий граждан, в том числе и инвалидов. У нас разнообразные направления, связанные с социальной поддержкой наших горожан. Одиннадцать миллионов бюджета города мы направили на адресную помощь по оплате жилищно-коммунальных расходов семьям участников АТО, членам семьям умерших граждан в результате последствий Чернобыля, афганцам, инвалидам. И конечно же мы говорим о том, что одноразовая помощь, в том числе и на организацию питания, родители которых находятся в зоне АТО, у нас семьсот детей таких. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо большое, Елена Валентиновна. Не можем больше в этой части уделить вам внимание, спасибо за участие в программе. Елена Валентиновна Лозенко, заместитель городского председателя Днепропетровска с нами была на связи. В этой студии все еще замглавы Киевской горадминистрации Анна Старостенко. Ну, Анна Викторовна, наше селекторное совещание мы продолжим, потому что в следующей четверти часа будет на связи заместитель харьковского городского головы, директор департамента бюджета и финансов городского совета, сразу после небольшой паузы. И конечно мы дадим возможность нашим слушателям задать свои вопросы и высказаться на тему местных бюджетов по телефону триста девяносто сто четыре и шесть.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вы слушаете Радио Вести в прямом эфире программа «Герой дня», в гостях у нас замглавы Киевской горадминистрации Анна Старостенко. Вы хотели какуб-то реплику по социальным выплатам в столице?

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Справа в тому, що ми збільшили видатки на соціальний захист, у нас спрямовано в бюджеті три і шість міліардів гривень на програму “Турбота”, і фактично, в два рази збільшилися видатки на цю програму. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте о состоянии дел в Харькове. На прямой связи с нами заместитель Харьковского городского головы директор департамента бюджета и финансов Городского Совета Татьяна Таукешева. Татьяна Дмитриевна, Добрый вечер. 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Добрый вечер.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Как состояние дел с бюджетом? Как находите вообще харьковский бюджет? Компромиссов много там? 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Предостаточно. Как в семье бюджет не устраивает, так и бюджет города Харькова. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Но должны же быть какие-то авторитеты? Что не так? 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Прогноз бюджета на две тысячи пятнадцатый год по доходам и расходам сбалансирован, составляет шесть и семь десятых миллиарда гривен. Рост против прошлого года на один с половиной процента. Как и предыдущие годы, на две тысячи пятнадцатый год — социально направленный. Шестьдесят пять и четыре десятых процента всех расходов это социально-культурная сфера. Рост в сравнении с предыдущим годом на тринадцать и два десятых процентов. Увеличиваются расходы на образование на двенадцать и девять десятых процента. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: На образование это имеется в виду и на заработную плату в том числе? 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: в том числе. Но у нас расходы на образование миллиард триста восемьдесят семь миллионов, в том числе пятьдесят восемь процентов это субвенция из государственного бюджета. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хорошо, средняя зарплата у учителя начальных классов у вас в городе? 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Но я сейчас ее не брала. Я хочу сказать, что мы нового предусмотрели по образованию. Увеличение стоимости питания на две гривны в детских школьных учреждениях, учащихся первых -четвертых классов, мы все-таки сохранили питание детей молоком учащихся первых классов, на что направляем более пяти миллионов собственных доходов на питание учащихся первых -четвертых классов и льготного контингента, это почти пятьдесят миллионов. В детских дошкольных учреждениях увеличивается также стоимость питания тс одиннадцати до четырнадцати гривен, на что направляются собственные доходы бюджета.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Четырнадцать гривен это стоимость одного обеда?

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Стоимость питания в детском дошкольном учреждении с двадцати четырех часовым пребыванием. А у школьников первых-четветых классов было пять гривен, запланировали сем гривен. Льготный контингент был шесть гривен, запланировали десять гривен. Также и здравоохранение у нас: девяносто один и четыре десятых процентов расходов это субвенция из государственного бюджета, согласно приложению десятому Закона «О госбюджете» четыре лечебных учреждения железной дороги передано финансирование из бюджета города, но та субвенция, которая запланирована, ее крайне не достаточно этих четырех лечебных учреждений Южной железной дороги. Также проблема в городе Харькове, впервые мы не получили субвенцию на выплату аванса учителям, и работникам здравоохранения. Учителей тринадцать тысяч человек, и двадцать пять тысяч работников охраны здоровья. То, что касается социальной защиы, то да, расходы увеличились по сравнению с прошлым годом на четырнадцать и девять десятых процента. У нас программа «Содейстия безопасности жизнедеятельности» в сфере социальной защиты и запланировано на эту программу направить шестьесят один и семь десятых миллиона гривен. И в первые в этой программе предусмотрено средств на льготный проезд дневной формы обучения ВУЗов в метрополитене. Это тидцать шесть миллионов в бюджете города. Мы сохранили все детские и юношеские спортивные школы. Увеличиваем расходы на физкультуру и спорт на двадцать три и восемь десятых миллионов гривен. Также у нас увеличиваются расходы на культуру, где мы финансируем не только музыкальные, хореографические, эстетические школы, дворцы культуры, библиотеки, но и оказываем финансовую поддержку нашим паркам. И расходы у нас составляют порядка двести сорок семь миллионов гривен. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо, Татьяна Дмитриевна, к сожалению, нет больше времени. И спасибо огромное, что вы приняли участие в нашей программе. 

Татьяна ТАУКЕШЕВА, заместитель Харьковского городского головы: Большое спасибо. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Судя по реакции наших слушателей, нас в Харькове слушают также хорошо. Восхищаются днепропетровцы своим городом, но и критикуют. «Как -то неправильно распределяют. Детям всем не дают денег на питание, зато будут финансировать противные секции». Ну скажите, где бесплатно работают какие-нибудь секции или кружки? 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Но мы не можем закрыть те детские спортивные школы, которые создавались годами. Они всегда финансировались из местных бюджетов. Слушательница предлагает сократить количество ДЮСША, и эти деньги направить на питание детей в школе. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: «Я многодетная мать, - пишет нам Татьяна. - Моей второкласснице положено бесплатное питание? Или я должна доказать свою малообеспеченность?». 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Если вы многодетная семья, вы должны обратиться в районный орган социальной защиты, и взять справку о том, что вы являетесь многодетной семьей. И тогда у вас будет бесплатное питание. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Анна Викторонва, вы ведь выбежали в рабочее время. Заседание Киевского Советта продолжается?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая:Сьогодні була презентація перед громадкістю. Були представники громадських організацій, засідання не було. Йде нарада.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Відразу після ефіру ви маєте повернутися і щоб пан мер на вас не образився. Не с пустими руками ви придете, тому що є таке питання від Олесі із Київа. “добрый вечер. Спросите пожалуйста, у вашей гостьи, не забыл ли господин мэр о предвыборном обещании сделать стадион для деток по улице Бальзака?» 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: На улице Бальзака восемь, пару лет назад, я была директором фонда Братьев Кличко, и между школами двести шестьдесят четыре и двести семьдесят пять, открыли прекраснейший школьный стадион с живым зеленым покрытием, с прекрасными спортивными агрегатами. Если там идет стройка, я не знаю какой номер дома, то мы приглашаем всех детей заниматься на школьный стадион, который находится на улице Бальзака, восемь б.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Все телефонные звонки мы непременно адресуем. Я надеюсь, что это наша не последняя встреча. Я напомню, что мы сегодня обсуждали местный бюджет Днепропетровска и Харькова, а за Киев сегодня отвечала замглавы Киевгорадминистрации по вопросам гуманитарной политики, Анна Викторовна Старостенко была нашей гостьей. Спасибо, очень надеюсь, что вы еще придете к нам. 

Анна СТАРОСТЕНКО, заместитель главы КГГА: Дякую. Із задоволенням. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: И конечно приятного вечера всем, кто остается с нами дальше. Сакен Аймурзаев заступает на свою смену, и очень надеюсь, что вы приятно проведете время. До завтра.

Гости программы и спикеры:
Анна Старостенко
Заместитель главы КГГА
Елена Лозенко
Заместитель городского председателя Днепропетровска
Татьяна Таукешева
Заместитель Харьковского городского головы - глава Департамента бюджета и финансов горсовета

Поделиться:
Читать все
Читать все