"Постфактум"

Когда у украинцев будут достойные пенсии

Що приховано за обов'язаннями перед МВФ по коригуванню параметрів системи соціального забезпечення? Що саме це означає для пенсійного віку, монетизації пільг, розміру субсидій та ставки соціальних внесків? 

Павло Розенко:

"Рішення РНБО було якраз відповіддю на питання в тому числі і захоплення українських підприємств на окупованій території. Це жорстка реакція України на те, що відбувається, відбулося протягом останніх тижнів. Я вважаю, що абсолютно не виважена політична позиція окремих політичних сил, в тому числі які почали на третьому році зовнішньої агресії розкручувати питання про начебто торгівлю з окупованими територіями або з терористичними угрупованнями. Хоча абсолютно чітко була позиція уряду - ми не торгуємо з агресором. Тому, нажаль, вся ця історія з блокадою - це не українська розробка, хвилею патріотичного в тому числі таких гасел дуже добре зіграла Росія, це дуже серйозний удар і в тому числі по економічному розвитку України".

"Я вважаю, що скорочувати пенсійні програми в принципі уже в Україні нереально. Ідею про підвищення пенсійного віку і збільшення страхового стажу на сьогоднішній день в діалозі з МВФ поки що знято з порядку денного, да і не дадуть ці заходи дуже серйозного ефекту. Власне, ми це побачили коли проводилася так звана пенсійна реформа Азаровим і Януковичем у 2012. Вона не успішна і якраз наявність шаленого дефіциту бюджету пенсіонного фонду доводить те, що нажаль пенсійна реформа, яка зводиться до лише корегування параметрів солідарної пенсійної системи - ні до чого доброго в принципі не може призвести. Один із шляхів зменшення дефіцитів бюджету пенсійного фонду - позбавлення пенсійного фонду України не страхових виплат, а переведення цих виплат в соціальну частину".

юди, які офіційно сплачують внески, які мають легальні заробітні плати, будуть отримувати нормальні страхові пенсії. А сьогодні середній розмір пенсії, яка призначається при виході на пенсію, на рівні 2000 грн при мінімальному розмірі 1300. Для тих людей, які працюють в тіньовому секторі економіки, безумовно у низ пенсія буде мізерна і може навіть не досягати прожиткового мінімуму. Я звертаюсь до людей - ви самі формуєте своє пенсійне майбутнє".

ПОЛНОЕ ИНТЕРВЬЮ  Павло Розенко: "Люди не відчувають пов’язання своїх внесків з майбутньою пенсійною системою"

Гости программы и спикеры:
Павел Розенко
Вице-премьер-министр Украины

Поделиться:
Читать все
Читать все