"Точка зрения"

Юрий Корольчук: "Якщо в Авдіївці трапиться блекаут - це буде як технічна, так і гуманітарна катастрофа"

Ситуация в Авдеевке

Сейчас в Авдеевке проживает около 16 тыс человек. Из них 2000 - дети. Авдеевская больница работает в штатном режиме на мощных генераторах. На автономном отоплении также две школы и детский сад. Они сейчас также работают в режиме пунктов обогрева.

Юрій Корольчук:

"Закономірним стає питання евакуації - для української енергосистеми в цілому і прифронтових міст (вони живуть в умовах виживання). Той же Коксохім (коксохімічний завод) останні роки знаходиться в ситуації, коли він дійсно може зупинитися. Я не думаю, що він потім відновить свою роботу. Якщо буде блекаут - це буде як технічна катастрофа, так і гуманітарна". 

Уголь из зоны АТО

Альтернативы углю из шахт на временно оккупированных территориях Донбасса нет. Премьер-министр Владимир Гройсман в эфире ICTV заявил, что Украина вынуждена закупать уголь именно там, поскольку сейчас это единственный способ обеспечить граждан теплом.

Юрій Корольчук:

"Укрзалізниця збільшила пропускну спроможність транспортних коридорів на стику конфліктної зони і ми фактично отримали можливість на 20% більше отримувати вугілля антрациту. Закономірно, що ДТЕК більший власник ТЕС, і відповідно вігулля більше вивозить. І Центренерго, як споживач антрациту також найбільший. Вони отримали більше можливостей поставляти вуголь з Донбасу в Україну".

"Ми можемо опинится в ситуації, коли дісно будемо використовувати запаси, які є на складах. Або будуть перевантажувати більше АЕС, їхні блоки підіймати. Відповідно, переформатувати роботу самої енергосистеми. Буде здорощення вартості кіловат години виробленої енергії. А газ - це взагалі як варіант можливий, коли ми просто змушені будемо запусткатигазові блоки на тій ж Тріпільський ТЕС. Це буде дуже дорого, вдвічі як мінімум". 

Гости программы и спикеры:
Юрий Корольчук
Член наблюдательного совета Института энергетических стратегий

Поделиться:
Читать все
Читать все