Тема дня

Что нужно для восстановления правосудия в Украине?

Говорим о судейском корпусе, Высшем совете правосудия, претендентах на посты судей Верховного Суда и многом другом. Разбираемся, что нужно сделать для восстановления правосудия в Украине.

Михаил Жернаков:

"На сьогодні дуже важливим питанням є створення антикоррупційних судів, окремих, автономних, яки б у тому числі розглядали справи, які НАБУ передали. Щоб не старі суди боялися розглядати і саботували рішення, а новий абсолютно незалежний антикорупційний суд міг би займатися цими питаннями. 

Стосовно складу Вищої Ради правосуддя, також є питання саме з точку зору підзвітності суспільству і притягненні їх до дисциплінарної відповідальності".

Маркиян Галабала:

"Жодної гарантії того, що новий суддя, який прийде в систему, не буде брати хабарів, не може бути. Може буди вищою або нищою ймовірність. Рівень ймовірності залежить від комплексу факторів. Як він пройшов цей конкурс, чи він платив грощі за те, щоб стати суддею. Чи його фаховий рівень, та рівень доброчесності відповідає високим стандартам. Чи антикорупційні органи конролюють його діяльність. І що дуже важливо, контроль зі сторони самих учасників судових процесів".

Гости программы и спикеры:
Маркиян Галабала
Адвокат, юрист, эксперт Реанимационного пакета реформ
Михайло Жернаков
Эксперт инициативы "Реанимационный пакет реформ"
Что на ваше мнение нужно для восстановления правосудия в стране?
  • Провести несколько громких показательных антикоррупицонных процессов
    45%
  • Уволить всех судей и набрать новых
    55%

Поделиться:
Читать все
Читать все