Тема дня

Эскалация конфликта в Авдеевке: "Российские спецслужбы зачищают "полевых командиров" первой волны"

Говорим о ситуации на Донбассе. В частности, об эскалации конфликта в Авдеевке.

Генадій Друзенко:

"Зараз іде питання про евакуацію тих, хто був прооперований у плановому порядку, тобто до початку бойових дій. Зранку було близько мінус 20 градусів морозу. Тому зараз йдеться про евакуацію найбільш уразливих верств - поранених солдатів та цивільних. Готується можливість масової евакуації в наказовому порядку. Рішення не ухвалено, але сили та засоби готуються.

"Лікар навіть в лікарні не бачить всю ситуацію. Тому немає інформаціі яка б ставила цифри від Генштабу та Міністерства оборони під сумнів. З цивільних є нажаль і поранені, і постраждалі. З ними працюють в лікарні, але все ж таки, у звязку з ситуацією близької до гуманітарної катастрофи, як на мене, ухвалено правильне рішення - всіх, хто потребує допомоги вести в інші лікарні". 

Дмитро Снегірьов:

"Давайте одразу відкинемо звинувачення Росією в наступі з боку ВСУ в районі Авдіївської промзони (це зараз офіційна позиція Кремля). Те, що це провокація і готувалася заздалегідь свідчать такі факти: напередодні наступу на Авдіївку в Москві ліквідований колишній лідер "ЛНР" Болотов. Безпосередньо в самому Донецьку під час Авдіївського так званого наступу ліквідований польовий командир "Грек", не в результаті боїв, а відповідно ліквідований. Є інформація про поранення ГІві (терорист "ДНР", - ред.), це пов’язується з невдалим замахом. Є інформація про те, що Гіві фактично спровокували у Донецьку, видавили на лінію зіткнення і безпосередньо там він мав героїчно загинути "за ідею Новоросії". Крім того, напередодні в Донецьку був ліквідований віце-прем'єр, який відповідав за перерозподіл гуманітарної допомоги з РФ. Фактично російські спецслужби під виглядом Авдіївської операції зачищують "польових командирів" першої хвилі.

Другий елемент - Авдіївський наступ використовується заради тиску на політичний провід України з метою змусити грати за московським сценарієм. Це перевибори на Донбасі, загальна амністія і особливий статус окупованих районів".

Гости программы и спикеры:
Дмитрий Снегирев
Сопредседатель общественной инициативы «Правое дело»
Геннадий Друзенко
Соучредитель и руководитель Первого добровольческого мобильного госпиталя им. Николая Пирогова
Владимир Горбач
Политический аналитик Института Евро-Атлантического сотрудничества, эксперт по вопросам внешней и внутренней политики Украины
Александр Самарский
Подполковник, заместитель командира бригады (Авдеевка)

Поделиться:
Читать все
Читать все