СЛУШАЙТЕ РАДИО «ВЕСТИ» ГДЕ УДОБНО И КОГДА УГОДНО!
стенограмма

"Коли нема чим дорікнути, то Кремль хоче вкусити сильніше, а не виходить"

"Точка зрения"Вересень: "Поднимать ситуацию должны украинцы, а Европа может только помочь"

Стенограмма эфира на Радио Вести

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Точное киевское время - шестнадцать часов и три минуты. Сегодня свою точку зрения и видение происходящего представит журналист, телеведущий Микола Вересень. Пане Миколо, я дуже втішений тим, що ви нарешті в нашій студії з’явилися.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Могли би запросити раніше і я би прийшов. Доброго здоров’я всім.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Власне сьогодні не нанівець, але перший млинець. Ви вперше у нас сьогодні в ефірі?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так вперше. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Є багато тем. Почнемо з найбільш гарячого. Мені здається ще вже сюрреалізм, коли ми говоримо про псевдо вибори на Донбасі, тут дуже багато епітетів: псевдо вибори у самопроголошеній ЛНР і не визнаній ДНР. Багато от таких епітетів, які вказують на те, що це є повний сюрреалізм і абсурд. Чи несуть ці вибори реальну загрозу для України?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я вважаю, що навіть та людина, про яку думають що вона знає, звуть цю людину Володимир Путін, навіть він не знає, як він прокинеться вранці. Може визнати, а може не визнати, а може запровадити війська, а може піти далі і зробити коридор до Криму, а потім до Придністров’я, а може навпаки відкликати війська. Це така історія божевільна, коли нема лікарів, а є хтось божевільний, то він робить те що він хоче.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Нема відома, що з тим робити. Але ми не бачимо що зараз світова спільнота якось намагається переглядати оті давні домовленості і те, що було досягнуто після завершення Другої Світової, перегляду цих принципів немає. Чому? Не усвідомлюють цю загрозу чи нема шансу переглянути?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Поки у Росії є ядерна зброя хто буде переглядати. По-друге, якщо говорити про Україну, то до тих пір, поки українці всі чи їх велика частина не зрозуміє що це справа виключно українська... Коли я був маленький мій батько мені цитував свого батька: "Костю, ти підіймай, я підштовхну. Не навпаки.". Тобто цю всю історію мусить підіймати Україна, а НАТО чи США, чи Брюсель, чи Німеччина, чи будь-хто може тільки підштовхнути. Коли буде підйом активний у українців, тоді буде більш активна допомога, адже всі розгублені через події в Криму, тому що Україна не чинила жодного спротиву. Тоді американські сенатори і мислителі сказали, якщо вони будуть боронити себе, то ми будемо допомагати. А за них ніхто воювати не буде. І треба дякувати за будь-яку допомогу Заходу. А не натякати, щоб хтось прийшов і зробив за нас нашу справу.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Тут взагалі насправді смішно, тому що з одного боку критикуємо, мовляв, не допомагають, створювали навіть спеціальні сайти, які висміювали цю стурбованість європейську.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Да, да.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Разом з тим, минулого тижня США висловили таку ноту стурбованості чи протесту про те, що виявляється всі країни запровадили санкції проти Росії, а Україна, яка власне була причиною запровадження тих санкцій, їх не запровадила. Тому тут виникає питання.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Це і є відповідь. Кожна країна веде себе так, як їй вигідно. Просто всі зрозуміли, що поведінка Кремля не вигідна нікому. В цьому головне питання. Українці ж кажуть, ви за нас працюйте. Ви запровадьте санкції. І завжди знаходяться правильні причини не запровадити. Це реально тисячі робочих місць, якісь мільйони контрактів і так далі. Але якщо ви не готові запроваджувати санкції, тоді не треба вимагати цього від Заходу. Або треба реально оцінити ту допомогу, яку ми отримуємо від Заходу, від США і зважити, що нам важливіше. Можливо треба таки запровадити санкції, і використати допомогу західних країн для налагодження фінансової стабільності.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Мені здається це можливо в тому випадку, коли вся країна працює як єдиний механізм, який може покласти на ваги і зрозуміти, що для нього є біль цінним. Я вчора повернувся з Запоріжжя, там знаєте що говорять. От "Мотор Січ" виробляє двигуни для Росії, закриються і все, і що робити. Я не хочу сказати, що вони себе не ототожнюють в цілому з Україною, але є і такі аргументи.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Вони є і вони реальні. І тому треба порахувати. Треба навчитися говорити з публікою. Головна комунікаційна проблема в тому, що люди, коли є Майдан призвичаюються отримувати інформацію з перших рук. Спочатку слухають політиків, а потім ці політики ховаються в кабінетах. І люди приходять до телевізорів, спитати, що ж ми будемо робити. А в телевізорі вже ніхто нічого не пояснює. Оцей момент комунікаційний втрачається після Майданів завжди, а його треба продовжувати, тому що люди хочуть знати правду і мають на це право і влада має зрозуміти що треба пояснювати свої дії. Це може вплинути на невдоволення. В телевізор ви зворотній зв’язок не можете дати. Тут є ще один більш складний момент. Я собі уявляю, якщо зараз який-небудь президент скаже, що знаєте, ми тут будемо щось робити не на вашу користь. То завтра буде що? Будуть стояти черги в магазинах. Бо поки в робітника є ще три тисячі гривень, він побіжить купувати сіль, сірники.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Провіант найбільш необхідний

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: І виникає паніка, і це нікому не потрібно. Ніхто не знає. Ми говорили, що пан Путін є, і ми не можемо говорити, що Порошенко щось знає, він не може залізти в голову Путіна. Але комунікація - це те, що надважливо. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Я напомню, что это программа "Точка зрения", в гостях Микола Вересень. Свои вопросы адресовать вы ему также сможете.
Ще про що хотілося б поговорити, такий факт з Макіївки до нас надійшов. Там мешканці перекрили дорогу і вимагають у ДНР безкоштовних продуктів. Тобто, фактично вчора їм було обіцяно, що будуть безкоштовні продукти і манна з неба. Сьогодні вони вже цього хочуть. Фактично це можна буде використовувати як такий момент.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Безперечно. Просто очевидно, що для того щоб запровадити якийсь порядок, то на окупованих територіях цей порядок запровадити, а для цього треба люди, які розуміють як це робити. Навряд чи це все можна розповсюджувати безкоштовно, оскільки це мільйони людей. Може не мільйони, ну Луганськ плюс Донецьк, то два мільйони там є.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Мінімально так.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Цим треба щоб хтось займався а не витребеньки. Є враження, що люди, які там опанували ситуацію, не вміють цього. Стріляти вміють, а...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Керувати ні.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: А алгоритм виробляти не вміють. Це буде тривати довго. Навряд чи Кремль поверне назад. Люди там досить сильно інфіковані пропагандою. Велика кількість людей не повірить українському телебаченню. У мене знайомий досить часто буває в Криму, і каже, скажи там комусь на горі... У всіх таке враження, що я дзвоню Петру Олексійовичу...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Телефон з кнопками такий.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: І говорю, Петя, делай что-нибудь..

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Але це не так. Він каже, давай зробимо російськомовний канал. Але я не переконаний, що в Севастополі знайдуться люди якщо навіть поставити "Голос Америки" з ВВС і Радіо Свобода разом і розповідати правду, що це якось вплине на цих людей. Вони такі, які вони є. Так само в ЛНР і ДНР. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ми маємо таку модель за якою все просто. Все відбувається так тому що українці погані, росіяни хороші і все.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так, так. Детермінізм такий, науковою мовою. А це дійсно просто. Тому що Кремль не пішов складним шляхом. Кремль нічого не вигадує. Українці вільно дозволяли в Криму агітацію. І потім ми приходимо до якогось референдуму.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так було останні роки наприклад.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: І заздалегідь ще й треба з’ясувати не простою більшістю. Це теж момент. Це не означає, що п’ятьдесят один за Україну, а сорок дев’ять проти, то ми плюємо на цих сорок дев’ять. Ми починаємо тільки тоді переговори, а може це буде нейтральна територія. А з армією це просто. Тобто люди кажуть, що Росія поводить себе дуже просто. Мені щось не подобається, я туди запроваджую війська і починаю пропаганду і так далі.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: А зворотній шлях? Обговорювався закон про спеціальні території і їх статус на Донбасі, і президент наголошував що це не відокремлення. Але низка експертів казали, що хай вони поживуть кілька років там і потім сюди будуть проситися. Але мені слабо в то віриться. Ви сказали про зазомбованість.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Ні. Тут вже сто відсотків від України. Просто навіть сто двадцять. Проведуться реформи. І це означає, що українці на великій Україні будуть впродовж мінімум року жити гірше ніж в ЛНР і ДНР. Гірше. Доторкнуться до дна і почнеться відтворення. Дай Бог, щоб українці були як в Болгарії чи Румунії, де велика корупція, але разів в двадцять менше ніж в Україні. Але по-європейських стандартах вона велика. І коли це стане зрозуміло, багатіше не буде, прогнозованіше буде. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Я хотів ще сьогодні поспілкуватися про феномен британський. Тому що є певне опитування. Проводили його у Британії і виявляється що майже половина громадян виступають за те щоб Велика Британія вийшла зі складу ЄС. І ця поведінка простежується у всіх питаннях. І в питаннях регіональних, і в питаннях глобальних. Навіть те, що стосується України. Чи не стане це приводом, що за десять років ми мусимо констатувати вже розпад ЄС і катаклізми на континенті?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Ні, цього не буде. Британія не тільки в політиці і економіці. Існує таке поняття як британська мода, від одягу... Більше того походіть по Лондону і ви з двадцяти людей знайдете десятьох, або п’ятьох, які скажуть, ми не європейці, ми британці. Там у нас є море, є канал, тому ми тут не цей. Не плутайте нас. Людей можна там образити. Тому у них завжди була окрема позиція, і вони її підтримували. Останній випадок, це просто образа елементарна, коли їм сказали, що дайте два с половиною мільярди. Вони мають підстави ображатися, тому що якби це почалось в вересні чи в серпні, переговори, слухайте, нам там бракує грошей. От ми зі всіх взяли, а що ви скажете? Була би торгівля і вони може два с половиною не дали б, а дали б півтора, чи два чи один, і якось воно все було б спокійно. Образа була тільки за те що просто їх поставили перед фактом. Це ж не просто Британія, це ж Великобританія. У них же пиха яка.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: От такий феномен. Ми продовжимо бесіду після реклами та новин.
Пане Миколо, мені здається ми так і не поставили крапку в тій історії з ЄС і Великобританією. Вони мають певну уособленість в характері, але подібні настрої, я не говорю про самоідентичність, а радше про фінанси, вони панують в тій самій Німеччині, і це підтверджують результати виборів, коли вони голосують не за СПД, які є більше євро інтеграторами, а навпаки за ЦДУ і Ангелу Меркель останнього разу. Не хочуть платити. В Польoі навпаки євроінтеграція, тому що вони є країною якій платять. Чи оці от настрої є небезпечними зараз в Британії і в Німеччині, чи це просто якісь такі моменти побутові і ЄС все це переживе за десять-п’ятнадцять?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Як в будь-якій родині, бувають часи миру, а бувають склок, тому це абсолютно нормально. Завжди знайдуться люди, які будуть проти. І будуть часи, коли буде багато проти, двадцять, тридцять, сорок відсотків, а будуть часи, коли будуть дев’яносто за Європу. Я думаю, що це не надовго, і цю кризу, і будь-яку кризу рано чи пізно вирішать. Вже вчаться на прикладі Греції, тому що найбільш гостро це було під час Греції, коли не тільки німці. Німці якраз в останню чергу, бо вони постійно відчувають себе винними за Другу Світову, і тому вони всім готові допомагати. Але такі люди як фіни, які кажуть, слухайте, у нас взагалі проблем нема в Фінляндії, а нам тут якісь проблеми, треба когось годувати. Ми не хочемо, нас і так не багато. Тобто такі от багаті Нідерланди, Голландія може теж це сказати, але я мало вірю в те що дезінтеграція відбудеться. Я можу вірити в якісь час від часу виникаючі проблеми, але дезінтеграції не буде. Європа буде сильна, міцна і з Британією домовляться. Може Британія послабить свою участь, це я не виключаю, в якійсь мірі, але все одно буде європейською тому що не вигідно просто і вони безперечно розуміють, що вони більш європейці ніж не європейці, попри те, що вони британці, вони все ж таки європейці. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: З приводу ЄС є у нас запитання на нашому порталі. Питають нас з Росії, з Тульської області Алла пише:
"Микола, а надо ли Украине стремиться в ЕС? Украина выдержит такую бюрократическую, социал-демократическую, экономическую систему? Украина может расти только как либеральная экономика с компактным государством с минимальными функциями как страны британского содружества. Обсуждаются ли в Украине разные модели экономического развития, ваше мнение? Спасибо".

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я з чемності буду говорити російською.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Я думаю, що розуміють. Але як вам зручно.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Алла, спасибо за вопрос. Очень приятно, что слушаете вы нас так далеко. То, что вы перечислили, это вообще-то говоря цель многих людей, которые живут в Киеве и не только. Маленькое государство, либеральное, и так далее, но совершенно очевидно почему маленькие государства, такие как Люксембург, они все-таки хотят в ЕС. И сейчас начальником ЕС стал люксембуржец. Почему-то так получается что люди хотят интегрироваться, сохраняя при этом свой французский язык, и свое немецкое пиво и свои итальянские спагетти и сыр фета в Греции. И тут конечно очень большим толчком послужило действие Кремля. Потому что может быть представить себе какую-то такую удивительную Украину, которая сама по себе можно было бы, но до марта этого года. А в марте этого года совершенно очевидно, что единственный способ каким-то образом обезопасить себя это зайти в семью сильных и умных и просвещенных, быстро развивающихся стран. Это важно. Весь мир так или иначе идет к какому-то такому, дружить лучше, чем враждовать. Очень соблазнительно зайти в ЕС, многие студенты ездят, люди ездят. Я как-то тоже ездил, тоже люди не так хорошо живут, но никто в Советский Союз не хочет.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Пане Миколо, я би хотів змінити тему радикально.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Не лякайте мене.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ні, лякати не буду. З приводу шоу-бізнесу, акторів, і цього розбрату, який триває вже не один і не два дні. Зараз останнє повідомлення, що Зеленському можуть заборонити в’їзд до Росії і все що з цим пов’язано. Як ви до того ставитеся?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Знайшли безперечно ворога номер Росії, Володя дуже страшний ворог. Дуже агресивний, я би навіть його назвав таким людожером антиросійським. Я його знаю дуже давно і завжди підтримував російсько-українські стосунки культурні. Це така історія слабкості и сили. Коли нема чим дорікнути, то Кремль хоче вкусити сильніше, а не виходить. І от потрапляє Зеленський, чи там "Океан Ельзи".

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Хто під руку.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так. Плохие мальчики. Це говорить про елементарну слабкість, більше нема до чого пристати. Це слабка позиція. Вишукувати якісь такі. Велика Росія, як вони себе називають, духовна Росія за моїми підрахунками має не помічати таких речей. Бути благостною. Ок, ну хтось проти нас. А ми такі великі і сильні, невже ми будемо звертати увагу на якихось там людей, які там якось не дуже добре до нас ставляться. Але оця слабкість може призвести до появи небезпечної сили, тому що я переконаний, що і Сталін і Гітлер були дуже внутрішньо слабкі люди. Але вони можуть заплющити очі, схопити гранату і кинути. Сильний ніколи не кине гранату. Мої колеги з Москви приїхали в гості і кажуть, може приїдеш. Я кажу, я не знаю. У мене є пропозиції в Москві. Але я не знаю, чому вони Надю Савченко забрали, чому вони Вересня не заберуть? Там же величезний ФСБ апарат, і в тому апараті може хтось сидить і записує коли ви ходите на роботу, з роботи, бо ведете явно антиросійську пропаганду. І Вересень веде антиросійську пропаганду, і багато людей ще. Мені товариш каже, у мене є квартира в Криму. Бери ключі їдь. Я дуже любив взимку їздити в Крим, і я не знаю, чи я зможу туди поїхати. Він окупований.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Це фактор стримуючий.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Але якби він був добровільно окупований, то я б теж думав.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Чи їхати, чи ні.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Тут знаєте є питання. Чи можна прийти до позитивного результату, коли українських шоу-бізнес будуть переорієнтовувати ринок, тому що впродовж останніх років він був явно зорієнтований на Москву і це шкодило такій українській самобутності. Про це після новин.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Давайте.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Остается немногим более двенадцати минут до конца часа. 
Пане Миколо от те питання, що я озвучив раніше.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я не думаю що це буде легко. Той шлях повернення до Росії, гарних стосунків, він буде легким. Це довгий шлях.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Тут не лише культурна складова, а й фінансова. Тому що це бізнес, який буде закільцьований на території України.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Питання в тому що український шоу-бізнес буде цікавий завжди виключно українцям. Будуть окремі якісь проекти, якими зацікавиться хто-небудь ще. Але всі слухають своє. Ми розуміємо що є американська величезна така структура, яка це все кіно, мода і так далі. Але в Польщі слухають польську музику, в Швеції - швецьку. В Грузії - грузинську. В Азербайджані я був і був здивований що там азербайджанська естрада. Вони не слухають російську. В Туреччині те саме. Це буде національне. Я розумію, що чёс всегда приятен, поїхати по Сибіру і там пару мільйонів срубіть. Але ця історія може закінчитися. Але сказати, що не треба вчитися на Заході. Безперечно, я ще пам’ятаю Повалій років двадцять тому. Я її питав, Тая чому ти не візьмеш тридцять, сто, скількись тисяч доларів і не поїдеш в Лондон, чи в Нью-Йорк, де найкращі школи і просто там півроку позайматися. А чому вони так співають, а чому тут до, а не фа? Там побути, повчитися там. Це дуже важливо для українців, не в Москві.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Примем пару телефонных звонков. Здравствуйте.

Слушатель: Добрий вечір. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Добрий.

Слушатель: Це Михайло з Броварів. Я Зеленський Михайло Володимирович. Там хотіли вирізати фільм Зеленського, то хай мене ставлять. А те що в Донбасі робиться це жах. Дякую

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Це вже ваша позиція. А запитання маєте до Миколи Вересня?
Нема зараз питання. Давайте із запитаннями наступного разу, бо забираєте ефірний час.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Важко додзвонитися до вас. Я сам інколи дзвоню.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: П’ять ліній у нас.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я розумію.

Слушатель: Ало.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Да, алло.

Слушатель: Хотелось бы задать вопрос.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так, так.

Слушатель: Дело в том, что вы сказали, что не совсем понимаете Путина. Есть стремление к жизни, и есть стремление к смерти. Те, кто действуют в Донецке, имеют такое стремление убивать. Путин имеет не просто стремление, у него мания уничтожить человечество. Бог создал, а я уничтожу.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Дякую.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Без запитання знову.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Ні, це якраз було запитання. Я би сказав, що тут... Російською так?

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Не залежить.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Тут конечно есть здравый смысл в этом. Есть такое подсознательное стремление к самоуничтожению, но я бы поостерегся прививать Путину дьявольщину, делать его антиподом Бога. Это большой аванс для Путина. Он далеко не дьявол. Даже Гитлер со Сталиным не подходили к дьяволу. Не уверен. Подполковник мелковат для дьявола.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Пишуть до нас на портал з Луцька Віталій:
"Дуже вас поважаю як журналіста, але як ви попали на радіо Голос Росії? Ви там працювали. Чи не жалкуєте про це зараз?".

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я думаю що ви змісти того що я робив на радіо Ера, яка підписала контракт з радіо Росії.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Це ж не форма змісту. Не має значення де ти працюєш. Якби на ОРТ мені б дозволили говорити все що я говорю зараз то я б не думаючи працював би на ОРТ і на НТВ і не має значення де. Тобто форма мене мало цікавить. А от зміст цікавить. До мене дійсно декілька людей відмовились працювати, а я сказав, чому ні. Я завжди можу піти, якщо мені щось не подобається. Тому я погодився. Ніякої цензури не було. Єдиний випадок був такий. Мені досі неприємно. Був один ЛГБТ активіст і сильно Росія чомусь не антиросійські там якісь виступи хотіли закрити, а от ЛГБТ.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Зрозуміло.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: І я тут і програв і мені соромно до цього чаму. Тому що цей ефір не вийшов в ефір. І це був єдиний випадок. А коли до мене приїздили російські чи українські професори і ми обговорювали долю Росії досить неприємну для багатьох росіян, то якось я це робив. Просто в мене організм такий що він не може працювати під цензуру.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Але разом з тим те про що ви зараз казали, ту модель в якій ви працювали тоді, це є в принципі руйнація тої системі зсередини.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я дуже тішуся тим, що мені платив за антиросійську пропаганду Володимир Путін.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: От. Микола Вересень. Приймемо дзвінок. Добрий вечір.

Слушатель: Добрий вечір. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Слухаємо вас.

Слушатель: Що треба зробити щоб в Росії відновилася журналістика в тому розумінні цього слова? Чому зараз її там немає?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Дякую.

Слушатель: Скільки часу на це потрібно?

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Дякуємо.

Слушатель: І чи можливо це?

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Як це не страшно звучить, щоб відновити журналістику в Росії треб набагато менше часу ніж в Україні. От мене Україна більше хвилює в цьому сенсі. Росія всмоктувала в себе величезну кількість людей під час панування над СРСР, вона отримала непогану школу. Тобто я переконаний, що якась кількість журналістів, я не кажу багато, як завтра зміниться ситуація зовнішня в Кремлі, то вони почнуть правдиво писати. А хто буде вірити - це інше питання. Там вчора був і сьогодні в Україні Валерій Панюшкін, мій товариш старий. Ми прекрасно провели вчора розмову. Є такі люди, у нього реально золоте перо. Він дуже гарно пише. Він не став в позицію прокремлівську, але от в Україні нема того мені здається цехової підтримки. Я не кажу щоб всі однозначно підтримки. Коли журналіст винен то треба говорити що він винен. Але історія с теми же Вестями газетою чи журналом.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Газетою.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Я перечитав там три статті, за які ніби там якісь...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: То мене здивувала позиція українських журналістів які мали би попросити розібратися просто. Давайте з’ясуємо що в цій статті антиукраїнського чи антиросійського, чи античогось. Давайте розберемося. Доброзичливо, спокійно. Якщо вони винні, то давайте скажемо що вони винні. І це дуже часто відбувається. Цеху нема. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Нема засад. 

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Нема фундаменту, ґрунту.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Це важко. Я не знаю наскільки в Росії. Може навпаки зараз загартує цей Путін і у них буде суперцех такий, а нас розбестить Порошенко.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Як колись розбестив і Ющенко, за якого всі безцензурно працювали, але це не загартувало.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Розхолодило радше.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Так, не став цехом. Тому це складне питання. Але не буде нормальної журналістики без громадянського суспільства, що в Україні, що в Росії. Це потреба громадянського суспільства. Уряду вільна спокійні, якісна журналістика жодному уряду не потрібна. Американському не потрібна, польському, китайському. Нікому.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Я би дуже хотів ще запитати про польський медіа ринок, він близький до нас. Але вже не сьогодні
Нам бракує дуже часу.
Это была "Точка зрения". В гостях у нас был журналист и телеведущий Микола Вересень. Пане Миколо прощаємось не надовго.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Це від вас залежить.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Дякую дуже.

Микола ВЕРЕСЕНЬ, журналіст, телеведучий: Дякую. Дякую слухачам.

Читать все
Читать все