СЛУШАЙТЕ РАДИО «ВЕСТИ» ГДЕ УДОБНО И КОГДА УГОДНО!
стенограмма

"З гумконвоєм усе зрозуміло... Вивозять заводи, підтверджень маса"

"Точка зрения"Швец: "Очень трудно быть культурным на голодный желудок"

Стенограмма эфира на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер. Шестнадцать часов четыре минуты в украинской столице. Меня зовут Юлия Литвиненко и, как вы знаете, я каждый день в рамках этого проекта в это время представляю вам мнение известных журналистов, телеведущих. Сегодня два в одном, и телеведущий, и журналист телевизионной студии «1+1» Сергей Швец у нас в гостях. Здравствуйте.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Добрий день.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрий день. Я надзвичайно рада вас бачити. Ми домовлялися заздалегідь, що Сергій з’явиться в цій студії. Нещодавно він приїхав з міста Щастя. То є щастя?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Насправді місто нещасне.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Цю назву вже обіграли багато разів. Дивина в тому, що на цих нещасних зараз територіях дуже багато міст і містечок зі світлими назвами: Райгородок, Щастя, Світлогірськ, Слов’янськ. Словом, багато таких назв світлих, а землі нещасні. В Щасті зокрема щастя немає, але треба сказати що через те що в Щасті Луганська ТЕС, це місто ще тримається доволі наплаву щодо тепла і електроенергії, порівняно з рештою прифронтової території.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Все, що ви побачили на власні очі, і ця суперечка, що тривала під час засідання Ради Безпеки, і сьогоднішня заява, що Росія "разберется с миссией ОБСЕ по поводу необъективных отчетов об Украине". Власне, чи є там росіяни, російські військові, техніка, і чи була можливість впритул наблизитися до цих територій, які нині підконтрольні ЛНР і ДНР?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Власне, Щастя - це фактично вже передова лінія прифронтова. Там буквально кілька кілометрів до сучасного так званого кордону між Україною і ЛНР. Наближатися туди вкрай складно. Для того щоб там працювати, потрібно мати військову підготовку. Відповідно, безпосередньо на передовій нас з огляду на питання безпеки наші військові туди не допустили, але впродовж усього часу, поки ми були в Щасті, а це більше доби, і ще кілька діб ми довкола Щастя переміщалися, не припинявся обстріл з боку ЛНР позицій українських військових і мирних мешканців.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це в часи, коли триває перемир’я?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Абсолютно, при чому перерва була, так щоб ви зрозуміли, різниця між залпами щонайбільше півхвилини. Постійно, при чому це важка артилерія. Там вже вчишся відрізняти звуки, що коли стріляє, артустановки, не кажучи вже про стрілкову зброю. Постійно. Перерва була вночі можливо на півтори-дві години посеред ночі. На ранок продовжується обстріл і люди, які там живуть, їм дуже важко і складно психологічно це переживати. Відповідно вони залякані, і через свою безпорадність вони не можуть впоратися з тим, що їх обстрілює російська сторона і сторона ЛНР. Вони дуже злі, і ця злість виявляється зокрема і в психозах. Там дуже багато психозів зараз, не кажучи вже про військових, а й серед мирного населення.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А власне чи є служби, які допомагають таким людям? Чи вони не відчувають не відчувають в якому стані вони перебувають? І чи у всіх бажаючих є можливість залишити цю територію?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: У тих, хто хоче є можливість поїхати, хоча для цього потрібні кошти, а народ там не дуже багато заробляє. Впродовж останній чотирьох-п’яти місяців, крім працівників станції, люди там в принципі не бачили живих грошей, не отримували зарплати і так далі. Якщо немає заощаджень, то виїхати звідти практично неможливо. А частково в цьому допомагають волонтери, але звичайно у них не вистачає сил. Щодо психологічної підтримки, її там немає. Її власне і по великих містах замало, а там її в принципі немає. Я говорю про невеличкі містечка: Щастя, Трьохізбенка, Станиця Луганська. Зокрема в напрямку Станиці Луганської і очікується, як сказав сьогодні Андрій Лисенко, один із напрямків удару вже регулярних російських військ.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Цей стан готовності номер один, те що останні кілька діб ми говоримо тут в цій студії, про що триває суперечка, і тривала вона під час засідання Радбезу. З рештою, перебуваючи в самому епіцентрі і на цій лінії фронту, чи є у вас відчуття того, що війна неминуча?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Війна вже триває давно. Я би взагалі інакше формулював. В мене повне відчуття нажаль, добрих нових звідти немає.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ці люди розлючені на те, що ця війна триває, і власне якої думки так зване мирне населення? Тому що ми знаємо, що є так кількість людей, яка не бере зброю, однак перебувають на цій території, де власне триває АТО. Яке ставлення до української влади? Тому що є інтерв’ю генерала-губернатора Москаля, який каже, що вісімдесят п’ять-дев’яносто відсотків проросійськи налаштованого населення, і коли я про це кажу в Києві, то мені не вірять.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Я повністю погоджуюся с Геннадієм Геннадійовичем. Ми до речі зустрічалися з ним під час цієї поїздки. Тому я би говорив не про мирне населення, а про людей без зброї. Які не чинять збройного опору українським військам і добровольчим батальйонам. А несприйняття на рівні беззбройного спротиву. Це чути по розмовах, по настроях.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як реагувало мирне населення на українських журналістів, зокрема на вашу знімальну групу?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Нас попередили, і ми побачили що існує дуже високий ризик провокацій, навіть з боку беззбройного населення щодо як озброєних наших хлопців, так і щодо безпосередньо нашої знімальної групи. Нас попереджали, щоб ми утримувалися від таких безпосередніх контактів. На камеру дуже різко реагують, народ не вважає, що російські ЗМІ роблять пропаганду. Він вважає чомусь що пропагандою займаються українські ЗМІ, і довести щось, навіть просто попросивши ввімкніть ефір і подивіться.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А хіба є українське телебачення на цій території?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Наші канали є. В Щасті немає місцевих телеканалів, регіональних.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А російське телебачення?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Українські і російські, тобто за бажанням можна подивитися і побачити, послухати. Але не працює. Думаю що це справа довгих років. Місцеві мешканці завжди були лояльні до російських медіа. Переважна більшість народу там не асоціювала себе з Україною, от у мене таке враження. Так само як великою мірою і Крим. Якщо ми втримаємо ці території - це проблема буде для центральної влади на довгі-довгі роки.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи впорається і чи є план у центральної влади? Ми продовжимо після випуску свіжих новин.
Вот как слушатели реагируют на ваше появление в нашей студии. Сергей у нас впервые. Вот Никита из Харькова спрашивает вас:"А как вы относитесь к клевете на ваш канал Анатолия Шария?"

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: К клевете со стороны любого человека отношусь отрицательно. Могу сказать, что мне встречались и положительные отзывы о высказываниях и о заметках этого господина. Поскольку наша редакция не боится поднимать острые темы, то к подобным нападкам уже привыкли.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А вот еще вопрос: "А чем российское телевиденье отличается от украинского? И там, и там вранье. Все говорят только то, что им велит начальство".
Вот такое представление о современном телевиденье.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: В будь-якому разі існує редакційна політика в будь-якому медіа. І звичайно, ця редакційна політика бажано, щоб вона була прописана в статутних документах. Чим відрізняється? Будь-яка редакція - це насамперед виробництво. Як на будь-якому виробництві має бути виконавча дисципліна. Я говорю про виробництво, а не про нав’язування тої чи іншої ідеології. Багато чим відрізняється російське телебачення від українського в даному випадку. Наприклад, перед виборами в ЛНР і ДНР російське телебачення розповідало, що кожному українському карателю обіцяно по два раби, якщо не буде проведено виборів, з мешканців Донбасу. Про підлітка Стаса потім розповідали, на якого наділи бушлат із великою кількістю радіопередавачів ніби то українські вояки, обкололи наркотиками, посадили на велосипед і відправили в тил ДНР, для того щоб по цих радіопередавачах наводити ракети по ньому. Українські ЗМІ не є ангелами, теж зрозумійте правильно мене, але вони можуть помилятися, втім вони не створюють пропагандистського дискурсу. Ми акцентуємо увагу на діях наших військових, тому що це наші військові і наша земля.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є питання:
"Почему вы забываете, что на Донбассе было мало украинцев? В основном там потомки переселенцев еще со времен СССР и разных неблагонадежных. Откуда же взяться украинскому патриотизму? Надо с ними вести работу. Не хотят жить в Украине - пусть переселяются в Россию".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Я повністю погоджуюся з такою оцінкою.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тетяна, слухачка.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Але я би сказав, що насправді так, ми про це згадували, що українській центральній владі доведеться багато працювати з людьми, які залишаться там жити. Скажу що заселяти людей туди з російських регіонів почали ще за часів Джона Хьюза, який заснував Юзівку, потім Сталіно, потім це стало називатися Донецьк. Власне і будував там перші шахти. Звичайно переважна більшість там була переселенців з Росії, але і були мешканці із України. Це були місцеві селяни.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але минуло двадцять три роки незалежності України.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Погано працював Київ.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тепер Президент каже про відбудову цього регіону. Якою має бути державна політика, інформаційна, освіта. Дуже багато було депутатів тут, і я ставила про те, скільки театрів і будинків культури, творчості було за цей час в цих регіонах збудовано. Тому що ми всі пам’ятаємо ті часи, коли "Шахтар" - це була еліта цих регіонів. Але часи змінилися. На це один із депутатів сказав: "Ми строим торговый центр, а там есть кинотеатр. Что надо-то еще?".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Це один із підходів, чому ні.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Підхід має бути комплексний, і так само будувати кінотеатри, в яких давати кінопродукцію, бажано українською мовою. Але це вирішується на рівні місцевої влади.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А от про місцеву владу. Була інформація, що терористи блокують навіть офіційні сайти Донецької адміністрації. Що відбувається? Чи війна між власне місцевою владою?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: В цьому регіоні існують свої еліти, контреліти.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Які втекли з регіону.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Хтось втік, але дивимось куди втік. Хтось втік в Росію, хтось - на захід, а чимало - до того самого Києва. В місцевій владі так само існували різні групи впливу еліти місцевої. Хтось із них вирішив скористатися моментом, щоб в мутній воді наловити побільше рибки. І це чимало кому вдалось. У кожної групи впливу є свої інтереси. Вони збігаються з інтересами центральної влади лише час від часу.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Думка про те що не сьогодні так завтра почнеться масова інтервенція, і власне що ми називали до сьогодні ще, можливо до завтра, АТО, все ж таки змусить українську владу констатувати, що триває війна. Наскільки дійсно це відчувається? І от слухач питає: "Сколько можно фиксировать?"
Мається на увазі та інформація, що зафіксовано нібито російську техніку і військових. "Что же они все фиксируют то, почему до сих пор нет явного фото или видео, только какие-то размытые фотки и кадры со спутника? Как будто не в двадцать первом веке живем".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: На мій погляд, все відбувається в рамках юридичної традиції західної, коли накопичуються документи і задля того, щоб не зашкодити справі і доведенню потім в суді і покаранню винних, заздалегідь не оприлюднюється документація. В тому числі і фактичні підтвердження. Очевидно що тих даних, які оприлюднюються, військове керівництво вважає достатнім для того щоб переконати населення у тому що відбувається збройна агресія збоку Росії. Буквально сьогодні Андрій Лисенко вже точно окреслив напрямки, по яких за розвідданими мають бути завдані удари збоку російських військ і терористичних організацій.До цього серйозно готуються.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тут є кілька відповідей на цю ситуацію: або береженого Бог береже, або власне вже навчилися, зрозуміли, що не всякий сусід є добрим сусідом. Або третій варіант, можливо, є певна інформація, якої ми не знаємо.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: В будь-якій війні існує інформаційна складова. Мова йде про військову таємницю. Я розцінюю те що наш слухач називає недостатністю відеодоказів і фіксації, я розцінюю це як неоприлюднення тих доказів і розвідданих, які існують.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я хотела бы ваше мнение узнать по поводу гумконвоя. И как реагирует местное население?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: З гумконвоєм усе зрозуміло. Везуть невідомо що і у порушення всіх міжнародних домовленостей. Вивозять заводи, підтверджень маса. Майже всі підприємства в Луганську не працюють, багато з них вивезено.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Насправді, вивезти - це треба час, розібрати, завантажити. Псують можливо? А як можна вивезти?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Під вивезенням заводу мається на увазі завжди вивезення...

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Розбирають, нищать?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: станків, нищення, вивезення, зняття..

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: І вивезення устаткування.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як металобрухт?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Чому? Розібрали лінію і по частинах склали в автомобілі. Те що можна вивезти. Є дані що цей гум. конвой привозить паливо для бойовиків і їжу, утеплення. Багато говориться що привозять і озброєння в тому числі.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Стільки протистояння триває вже, а чи укріплений кордон? Хто його контролює між Україною і Росією?
Де українські прикордонники?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Там їх нема.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як це пояснюється?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Це пояснюється ризиком для життя. Розбиті вже давно пункти переходу. Там нема чого робити нашим прикордонникам на лінії кордону між Україною і Росією. А на лінії кордону умовного між Україною та окремими районами Донецької та Луганської областей, там наші прикордонники звичайно є.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, тут жесткий есть вопрос:
"Объясните-ка нам всем, зачем рассказали о том, что мы знаем о готовящемся наступлении России на нас шестнадцатого ноября? Вот возьмут они и перенесут дату наступления". Негодует слушатель.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: А що від цього зміниться. Мова йде не про точну дату і годину. Точна дата і точна година - це питання до військових, які мають бути готовими. Питання до людей, бути готовими, для того щоб зберегти своє життя, залишити будь-які ілюзії відносно того, чи буде продовження, чи ні.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є ще питання:
"А где украинский гумконвой и европейский? Почему нет этих конвоев в поддержку мирного населения?".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Мені не відома доля українського гумгрузу, але точно знаю, що були повідомлення офіційні від декількох відомств українських, що вісімсот тон гуманітарного вантажу зібрано і має бути туди доставлено. Так зараз складається, що на території підконтрольній українському уряду не йде масовий гуманітарний конвой від держави. Йдуть маленькі гуманітарні конвойчики.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Волонтерські.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Але дуже масові. Волонтерські і просто від небайдужих людей. Ми веземо туди те, що ми називаємо гуманітарною допомогою, а Росія туди везе невідомо що, тому це називається підтримкою сепаратистів. А з нашого боку - це справді підтримка мирного населення.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є кілька дзвінків. Алло, доброго дня.

Слушатель: Алло, Татьяна, Харьков. Прозвучало, что большинство населения там плохо относятся к Украине, а к России хорошо. Так если им насильно показывать кино на украинском языке, вы считаете, что это хорошо?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вот вам насильно показывать кино на украинском языке. Вас привязывают? Вас приковывают, заставляют смотреть кино? Что с вами делают?

Слушатель: Это странная логика. Если им не нравится, а им навязывают - это нормально?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вы смотрите кино на украинском языке?

Слушатель: Если хорошее, то да.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А в чем проблема тогда.

Слушатель: Проблема в таком понимании. Это понимание на уровне Украины.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А на уровне России какое понимание?

Слушатель: А зачем нам Россия, мы живем в Украине. Мы тут не разберемся сами с собой.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вы сами ответили себе на вопрос. Не имеет значения, какой язык. Хорошее кино, не важно, на каком языке. Здравствуйте. Откуда вы?

Слушатель: Здравствуйте. Из Киева. Меня все удивляет. О войне и о войне. Когда заговорят, чтобы прекратилось, чтобы был мир?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сережа, отвечайте за весь народ.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Ніхто вам не заважає зібрати наприклад речі необхідні в рюкзачок на кілька днів подорожі, поїхати туди, де бойовики обстрілюють наших військових і мирне населення, і вимагати від них миру. Ніхто вам не забороняє. Зберіть ще й своїх сусідів, які так само думають як і ви. Мир існує різний, є мир в полоні, є мир перемогою. Хтось готовий миру досягнути будь-якою ціною, а хтось готовий миру досягати винятково шляхом війни. Поки що керівництво України намагається досягнути цього в комплексі.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: "Росия пиарит свой конвой всякий раз. А давайте мы будем говорить про наши, пусть и маленькие конвои".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Повністю погоджуюся. В ефірі нашого телеканалу ми постійно розповідаємо про підтримку збоку волонтерів мирного населення Донбасу і наших військових.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте дадим возможность слушателям высказаться. Добрый день.

Слушатель: Здравствуйте. Я из Харькова. Меня зовут Татьяна. Не понятно, как людям примириться с тем, что там с одной стороны враги, с другой стороны мирные жители. В Харькове очень много переселенцев и настолько неоднозначное к ним отношение у харьковчан. Одни жалеют, другие спрашивают: почему не воюют, не защищают, сами виноваты. Как с этим примириться людям?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо. Это проблема.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Це така язва, що буде кровоточити ще дуже довго.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От на журналістів будуть покладати відповідальність, власне, як і свого часу за програш у інформаційній війні, хоча ми ні з ким не воювали. Новини - наша професія, а не пропаганда.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Я переконаний що переважна більшість причин нинішньої ситуації стосовно переселенців, проблема в тому що вони бідні. В дуже слабкій, поганій економіці країни. Чим більше людина буде заробляти, тим більше у неї буде прагнення до самовдосконалення. Можливо не у цієї людини, а у її дітей, які вже будуть заробляти більше ніж батьки. Дуже важко бути культурним на голодний шлунок. Запорукою є економічне зростання.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Можливо, хоча я так. Давайте я наостанок залишу свою думку. Зараз дамо можливість висловитися слухачам. Доброго дня.

Слушатель: Добрый вечер.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Откуда вы звоните?

Слушатель: Я хотел именно пообщаться с Сергеем Швецом. Хотел ему просто рассказать о том, что мне когда-то еще мой дед покойный рассказал из чего пошли на Луганск, Донецк и все остальное. То есть окончание "ск", "цк" - это спецколонии. Я конечно не претендую на то чтобы... Люди там очень хорошие, с тех пор уже прошло много времени.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ясно, спасибо. Ну вот Сергей говорит, что люди бедные, благосостояние... Люди не бедные там, это люди, живущие в разграбленном регионе. Дотационный регион. Как такое вообще возможно? Мы же знаем, что значит, если выходец из какого-то штата становится президентом Америки - это значит, что штат будет процветать, все счастливы. Вот выходец из Донецкого региона становится президентом. Улучшилось ли благосостояние?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Хочу відповісти слухачеві. Існує така проблема, я не впевнений щодо філологічного походження назви міст. Це як версія. Але на жаль в промислових регіонах за радянської практики там відбували покарання люди за скоєння тих чи інших злочинів, як важких, так і середньої важкості, які можна було замінити виправними роботами. Переважно виправні роботи були на підприємствах промислових. Що стосується...

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Не бедный регион, а разграбленный.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Так, знову ж таки згадуючи Віктора Януковича, неодноразово лунало висловлювання його земляків з Єнакієво... Чому проголосували за людину, яка двічі відсиділа? "Так це нормально, у нас тут ледве не кожен сидів". Ну, от так. Віктор Янукович був яскравим прикладом тієї частини людей, які відбули покарання, які не можуть наїстися. І, звичайно, його прихід до влади... На що розраховували його прихильники, які щиро вірили в те, що він покращить їхнє життя? Через психотип цієї людини, яка не могла накрастися, саме через це відбулася тотальна деградація регіону.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: "Как вы считаете, если бы у нас в стране был закон об уголовной ответственности за сепаратизм. Был бы проведен референдум в таком случае в Крыму, на Донбассе? Может быть уже нужно подобные законы принять, а то у нас тут люди радостно пойдут и в третий раз проголосуют безнаказанно. А знали бы чем это грозит - многие бы задумались".

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: У нас законодавчої бази достатньо для того, щоб карати людей за злочини, подібні цим, про які ви згадуєте. Зокрема сепаратизм. Зараз це формулюється як заколот до повалення державного ладу і замах на територіальну цілісність. Я консультувався з юристами, вони кажуть що достатньо законів для того щоб карати. Можна просто посилити кримінальну відповідальність.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Не обов’язково ухвалювати окремий закон, який би запроваджував відповідальність за сепаратизм. Розшифруйте, що таке сепаратизм? Тобто це зайве.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый день. Откуда звоните вы?

Слушатель: Алло, Андрей, Киев.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Слушаем вас

Слушатель: Значит, я послушал вашего корреспондента, он говорит про бедность. У меня теща в этом регионе, я туда ездил и видел, как там люди живут. Они не бедные. Если сравнить их с тем, как люди живут на Западе, то они получают больше зарплаты. Все дело в ментальности. Эти люди живут сегодняшним днем. Поэтому они так падки на разные приманки, подачки.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Поняли вашу точку зрения. Редьярд Киплинг же говорил: "Восток есть восток, запад есть запад, и никогда им не быть вместе". Роковое прочтение сейчас просто этих строк сегодня.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Можливо і так. Але я не відкидаю того про що говорить наш слухач. Це так само дуже важливий аспект. Звідки береться така ментальність? Я думаю, що зокрема і через бідність насправді. Я не побачив, що там люди, принаймні зараз в промислових містечках, я не говорю про сільську місцевість, а в промислових містечках. Я дуже рідко бачив, щоб там люди жили хоча б більш-менш заможно. Це переважно облуплені хати, проблеми з каналізацією, брудні вулиці, невивезене сміття. Можна перераховувати безліч проблем. Хоча, менталітет так само не можна відкидати.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергій Швець, журналіст телекомпанії 1 плюс 1 высказывал сегодня свою точку зрения, делился впечатлениями. Вернулся он из Счастья, все, что увидел Сергей, зритель твой увидит когда, когда твой материал выйдет?

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Принаймні заплановані новини.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Ситуація постійно змінюється і нічого не можна прогарантувати на сто відсотків. Але запланований він до ефіру на цю неділю на дев’ятнадцяту тридцять.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо. Очень надеюсь, наша не последняя встреча. Не в останнє сподіваюсь.

Сергей ШВЕЦ, журналист, ведущий телеканала «1+1»: Дякую вам за запрошення.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: До нових зустрічей.

Читать все
Читать все