стенограмма

"В парламенте наибольшее обновление за всю его историю"

"Тема Калныша""В коалиционном соглашении мы закладываем шаги, с которыми согласны пять партий"

Стенограмма эфира на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Девятнадцать часов три минуты в украинской столице, меня зовут Юлия Литвиненко, сегодня в рамках проекта «Вечерняя студия» на Радио Вести в прямом эфире я представлю вам, начну с дам, Сергей Владимирович, не возражаете? Итак, Оксана Петровна Продан, избранный народный депутат Блока Петра Порошенко, и Сергей Пашинский, избранный народный депутат, Народный Фронт. Я приветствую вас в нашей студии. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Добрый вечер.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Доброго вечора.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Со свежих новостей начнем сегодня, итак, двадцать седьмого ноября, сегодня стало известно, что именно двадцать седьмого ноября состоится первое заседание новоизбранного Парламента. Дату сегодня установила рабочая группа, в которую вошли представители шести партий победительниц выборов, а также депутаты мажоритарщики. Возглавил эту рабочую группу Владимир Гройсман, его заместителем стала Оксана Сыроед из Самопомощи. Все верно? Все правильно?

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Все правильно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Оксана Петровна нас заверила, что когда она ехала к нам в студию, рабочая группа все еще работала. Сергей Владимирович, вы активность в работе этой группы заметили? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я член цієї робочої групи. Ми дійсно сьогодні провели перше засідання.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вы как-то не блещите оптимизмом, не излучаете уверенность, что все будет хорошо. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: У нас ситуація не така, щоб блищати оптимізмом. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, это все от вас зависит.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Не тільки нажаль, а й від нас теж. Робоча група розпочала роботу, що приємно, що всі організаційні моменти зроблені, зараз робоча група розбилась на три підгрупи до підготовці організації першого засідання. Там дуже багато регламентних питань. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Перше засідання – вы когда объявили?

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Двадцять сьомого. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Двадцять сьомого, але ви збираєтесь раніше?

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні, робоча група закінчила роботу сьогодні о дванадцятій, зараз працює три підгрупи, та підгрупа, учасником якої є я, закінчила роботу.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А в якому сенсі є три підгрупи? Зараз до чого три підгрупи? Не чотири, не п’ять, чого ви разом не працюєте?

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Це три блоки питання, які потребують вирішення. Перший блок питання - це перший день засідання, формування фракції, розсадка, це організаційні всі регламентні питання. Це розписано дуже чітко в регламенті Верховної Ради. Друге – це кількість комітетів, кількісний склад, розподіл цих комітетів. Третє питання – це абсолютно все побутове, це розселення депутатів, технічні такі питання. Завтра продовжиться робота робочої групи. Але ще раз хочу підкреслити, що це за робоча група. Робоча група, яка готує перше засідання. І супроводжує до обрання законних органів, і потім її повноваження закінчуються. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: А я говорила про ту робочу групу, яка узгоджує остаточний текст коаліційної угоди, тому що в п’ятницю був оприлюднений той розділ, та частина, яка стосується реформ, і зараз доопрацьовується редакція регламенту роботи коаліції. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Можливо, ми надзвичайні оптимісти, але думали, що ця робота просуватиметься більш жваво. І ці засідання робочих груп, які регламент узгоджують, і робоча група, яка працює над текстом коаліційної угоди, ви втрачаєте час. А ще більше часу знадобиться для формування Уряду. Коли ми отримаємо Уряд за умов, якщо сьогодні з останніх новин : Украина в этом году не получит транш об МВФ. Министр финансов Александр Шлапак рассчитывает на получение Украиной очередного транша, кредита Международного Валютного Фонда в две тысячи пятнадцатом году. Министр финансов делает такое заявление, вот одна цитата: «Думаю, скорее всего, да, остается один шанс, я думаю, что с такими темпами, формирование коалиции и Правительства… Самое главное, что нам нужно принять бюджет, а о бюджете сейчас вообще речи не идет»

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні, ні, хвилиночку, давайте не будемо. Розділимо окремо процеси. Уряд України бюджет готує. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Який Уряд? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Діючий Уряд. У нас є Закони України. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А формування нового Уряду? У нас же нет приемственности власти, вы же это знаете, сейчас придет новая команда, и «мы наш, мы новый мир построим!» И что?

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ні, ні, дивіться, по-перше, раніше, ніж зараз ми будемо проводити, як прийняли рішення, проводити перше засідання, відкриття роботи Парламенту восьмого скликання, у нас просто не було такої можливості це почати, тому що є законом визначенні терміни від моменту оголошення результатів виборів Центральною виборчою комісією до моменту першого засідання. Тому ніхто нікуди не запізнюється. Мі працюємо в максимально стислі строки, які дозволені законом. І паралельно напрацьовуємо всі ті рішення, які є. Це одна частина. Тому ми не відстаємо. Ми робимо все максимально швидко, більш того, ми планували спочатку, що другого грудня буде засідання, ми почнемо працювати двадцять сьомого листопада. Є друга частина, відпрацьовуємо проект коаліції, коаліційної угоди. Це зразу програма діяльності Уряду. Уряд сьогодні працює, який затверджувався ще діючими поки що фракціями, Удар, Свобода, Батьківщина. Це ті самі політики, ті самі політичні сили, які є основою на сьогоднішній день. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: За таких умов, на які суттєві зміни варто сподіватися? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Суттєві зміни в чому?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В розвитку України. Давайте щодо тексту коаліції. Чому так довго? Юрій Луценко казав, просто оголошують результати і ми підписуємо.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ну це Петро Олексійович заявляв, і ми були готові оголосити коаліцію. Але треба розуміти підходи. Дуже прийшло багато нових депутатів. Найбільший відсоток оновлення за всю історію Парламенту, це цей Парламент. П’ятдесят два відсотки людей стало новими депутатами. Друге: є чинне законодавство, і є таке поняття, як програма дій Уряду. Ні в яких країнах не має такого поняття. В нашій країні таке поняття є. Є бажання написати якийсь документ, який зразу нас зробить щасливими и багатими, і закінчить війну. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви покладаєте на коаліційну угоду всі сподівання? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні, я як раз звертаю увагу, що я не вірю, що існує в світі той папер, який вирішить наші проблеми. Але, тут не треба боятися моментів, що ідуть дискусії. Істина народжується в дискусіях. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Істина у вині. В суперечках інколи народжується. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: «Дискусії» і «суперечка» – це слова-синоніми. А у вині вона народжується у інших людей. У нас вона народжується дискусіях.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергій Володимирович, давайте ми стосовно Народного Фронту. Яка ваша позиція? Що не задовольняє вас у цьому проекті? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Нас абсолютно все задовольняє.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Питань у вас не має ніяких? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ми свою позицію не одноразово публічно озвучили до виборів, під час виборів, і після виборів. Як політична сила, яка отримала перше місце, а отримали ми перше місце завдяки тому, що ми йшли на виборах з концепцією, що ми, як Народний Фронт, будемо подавати Яценюка на Прем’єр-міністра, ми отримали перше місце. Наші колегі з Блоку Петра Порошенка й Петро Олексійович особисто сказав, що він бачить Арсенія Петровича Яценюка Прем’єр-міністром. В нас на двох не має більшості, але майже є більшість. Якщо до нас долучаться ще політичні сили, ми можемо швидко…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Кого ви розглядаєте своїми союзниками? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Зараз в робочій групі працюють крім Блоку Петра Порошенко і Народного Фронту, працює ще фракція Партії Батьківщина, фракція Ляшка і Самопоміч. Це будуть ті, я надіюсь, ті політичні сили, які створять коаліцію. Наступним кроком в створення коаліції є те, що коаліція подає Президенту кандидатуру Прем’єр-міністра, він вносить її в Парламент, голосується, потім Прем’єр подає міністрів на голосування.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але сучасна історія сучасної України знає такі приклади, коли ці варіанти коаліції були звичайно несподіваними. Чи можливі таки варіанти? Давайте ми після невеличкої паузи продовжимо нашу розмову. Нагадаємо, що сьогодні у вас є можливість поставити свої питання за телефоном триста дев’яносто сто чотири і шість народним депутатам, новообраним народним депутатам - Оксана Продан і Сергій Пашинський, наші гості. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вы слушаете Радио Вести, это вечерняя студия, мы продолжаем наш разговор с народными депутатами Украины, Оксана Продан и Сергей Пашинский – наши гости. Я хочу прочитать вам, как слушатели реагируют на то, что мы обсуждаем, слушают нас по всей стране, а в интернете даже за пределами Украины. Так вот: «Уважаемое Радио Вести, хотелось бы напомнить гостям слова Кахи Бендукидзе о необходимости срочного проведения реформ в Украине, пусть и не популярных, но так необходимых, иначе экономический коллапс, и как последствия поражение и потеря государственности». Там очень долгий текст, я буду частями, потому что наболело, что называется, у слушателя. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Знаєте, коли мені розказують про реформи, я пам’ятаю, у нас був досить успішний, невеликий досвід дві тисячі п’ятого року. Він потім погано закінчився. Коли одного мого колегу запитали, в чому причина успіху, він дуже цікаво сказав: «Красти треба перестати, то головна реформа». Наші виборці, всі громадяни України, сьогодні я повністю, до речі я тут заметував, що я, наприклад, так же вважаю, що в нас є дві проблеми: це конфлікт на сході, і як наслідок, підняття обороноздатності країни, і це корупція. Це два питання, які тягнуть за собою всі інші питання. Я ще раз хочу звернутися до слухачів: Шановні друзі, якщо ви думаєте, що написавши якийсь документ, ми вирішимо питання корупції в державі, російської агресії, чи ще чогось, ви глибоко помиляєтесь. Написавши документ, ми можемо дати тільки дорогу укази, а потім нам треба консолідуватися всім, і робити конкретні кроки. Слово «реформи», вибачте мене, за двадцять років нашої незалежної історії спаплюжили. Одні з найкращих реформ запропонував Янукович в дві тисячи десятому році. Він привіз англійських консультантів, кращих в світі, вони заплатили їм із крадених грошів тридцять вісім мільйонів доларів й зробили шикарні реформи. Ну і далі що? Ті всі реформи закінчились тотальною диктатурою, корупцією й тим, що ми бачили. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви представляєте тепер в Парламенті Народний Фронт. Арсеній Петрович так саме думає про реформи? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: А як? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, як? Хто готовий робити ці реформи? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Арсеній Петрович вийшов до народу України, й сказав, що він готовий брати на себе відповідальність за ситуацію в Україні. Перше. Друге -.., 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, давайте почекаємо: готовий брати відповідальність за ситуації в Україні після проведення реформ? Чи він готовий проводити реформи? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Звичайно. Я ще раз хочу сказати, кожен в слово «проведення реформ» вкладує якийсь свій смисл. Я просто зостерігаю всіх від того, що давайте не будемо бігати за лозунгами. Скажіть мені, які реформи проводити? І як їх проводити? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми поставили питання нашім слухачам: чи варто взагалі проводити реформи на тлі проведення антитерористичної операції? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Варто. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: дев’яносто дев’ять слухачів сказали «варто». А в чому тоді проблема? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Немає ніяких проблем. Але, коли, я, наприклад, займався в коаліційній угоді оборонним сектором. Коли я говорю, що нам треба просто п’ять напрямків визначити. Перше, наприклад, це відмова від позаблокового статусу. Друге, це введення в військову доктрину поняття «ймовірний супротивник». Третє, це фіксований, не менше, чим відсоток ВВП на оборону. Ну, оце як би дорогоукази, розумієте? А в рамках цих дорогоуказів ми вже будемо робити передислокацію військових частин, міняти штати наших механізованих та танкових бригад, і таке інше. Тобто у мене питання, це реформи чи ні? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Я займалась в коаліційній угоді тими розділами, які забезпечать в майбутньому фінансування той оборони, про яку йдеться. Й насправді, цілий набір розділів коаліційної угоди стосується змін в економіці. Тому що нам на сьогоднішній момент треба зробити такі речі: нам треба забезпечити фінансування і оборони, і нам, що головне, треба зробити так, щоби люди в Україні мали можливість працювати і заробляти від цієї роботи достойний рівень чи зарплати, чи заробітку підприємницького, чи отримувати пенсії. І саме в коаліційній угоді ми не писали слово «реформи», ми покроково, по кожному розділу, як що регулювання бізнесу, то ми писали, що треба конкретно зробити, щоб бізнес не давила сьогодні держава. Тому що вісім місяців ми маємо наш Уряд, я за нього голосувала, але люди не відчувають того, щоб щось змінилось. Тому для нас зараз важливо, покроково визначити, що треба робити. Розділ регулювання бізнесу ми показуємо, як треба вигнати чиновників із сфери економіки. Розділ оподаткування знову ж то, ми покроково визначаємо, як зробити так, щоб податки не були корупційними. Сьогодні, щоб сплатити податок на землю, треба круги ада пройти, надавати хабарів, тільки за те, щоб отримати право платити за землю. Це нонсенс, але так сьогодні є. У розділі фінансування фінанси, публічні фінанси, перелік тих кроків, які ми зобов’язані зробити для того, щоб в тому числі і курс гривні був стабільним. Тому, коаліційна угода чому так довго пишеться, чому так довго узгоджується, бо ми там закладаємо конкретні кроки, з якими погоджуються всі п’ять партій. І, якщо є формулювання в коаліційній угоді про те, що протягом трьохсот шестидесяти п’яти днів ми змінимо корупційну систему, діючу систему регулювання економіки на європейську, це значить, що за це формулювання будуть голосувати п’ять політичних партій. А це майже триста голосів, а може навіть й більше. Тому важливо зараз закласти ті кроки, і ті рішення, без яких реформи, ті реформи, за які ми всі хочемо, яких прагнемо, не можливі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Регулювання економічної системи це означає, що, ви визнаєте, що власна українська економіка працює за радянськими лекалами. 


Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Радянські доповнені ринковими корупційними. Там не тільки радянщина, там все є. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Там нажаль вже навіть не радянщина, тому що українська економіка, до речі, як і російська, то вже не радянські лекала, то знаєте, все такий тіньовий колумбійсько-пострадянський симбіоз. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Тому в нас є стара радянська система, яка доповнена корупційними ринковими механізмами тиску чиновників.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як виглядатиме економічна система після впровадження реформ? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ми викладаємо в своїх завданнях для коаліції в коаліційній угоді крокі, які зроблять мінімальний вплив держави на економіку. Виключно ті регулювання, які стосуються безпечності споживачів, безпека продуктів харчування, безпека продуктів, й забезпечення безпеки працівників, це все, що повинна регулювати держава. Крім того, є антимонопольне законодавство, ми повинні забезпечити конкуренцію на ринку, і тоді ринок буде вирішувати все сам. Так повинне бути регулювання державне, але виключно в обмежених напрямках для забезпечення конкуренції, і для забезпечення захисту громадян. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Цей факт про те, що Україна можливо не отримає обіцяний транш і довгоочікуваний транш МВФ позначиться на курсі гривні, як ми це відчуємо? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ви дуже здорово сказали, що можливо не отримає. А я хочу виходити з того, що в нас попереду ще цілий місяць, а навіть й більше, і в мене абсолютно не зникає надія на те, що ми можемо отримати цей транш. Давайте бачити отого пів повного стакана, і бачити те, що шукати перспективи, а не негативи, вони є, ті перспективи, і ми бачимо, як далі вирішувати ту ситуацію, виходити з тієї ситуації, в якій знаходиться і Україна, й кожен з нас. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я хотів би доповнити, що в мене не має ніяких сумнівів, якщо ми не перетворимо роботу Верховної Ради в ці коаліціади, спікеріади та в таке інше, а швидко і якісно сформуємо керівництво Верховної Ради та Уряд, то в нас є всі шанси отримати прийнятий бюджет.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви до кінця року сподіваєтесь це зробити? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Однозначно. Ми зобов’язались вже. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви згадали про спікеріаду. У вас є в свідомості хто буде новим спікером? Назвіть прізвище. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ми абсолютно чітко заявляємо, що ми вважаємо, найкращим Прем’єром, і це до речі, було опубліковано, і наша політична сила на цьому наполягає мав би стати Арсеній Петрович Яценюк, ми вважаємо, що Олександр Турчинов кращий спікер в цих умовах. Ми цю кандидатуру анонсували. У відповідь нажаль ми не маємо такого зворотнього зв’язку, і таке враження, що ці питання повисли в повітрі. Я звертаюсь ще раз, і тому числі і до своєї колеги, якщо в вас є інше бачення, інші пропозиції, їх не треба десь на Банковій вночі обговорювати, це обговорення повинно бути публічним. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: А ви коли були в останнє на Банковій вночі? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я вночі на Банковій був учора, і зараз на Банкову піду. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Бачите, а я не іду туди. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Але, по іншому питанню. По питанню організації Майдану. Я до чого все це говорю. Я вважав, і вважаю, що ота практика, що ми прізвища можновладців дізнаємось в залі Верховної Ради, навіть депутати і всі інші, це погана практика. Мені сподобалась позиція одного із фракції «От я хочу бути спікером» - це чесна позиція.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хто це сказав? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ну, от Олег Валерієвич Ляшко хоче бути спікером, і Прем’єром готов, ну так це порядна прозора позиція. Я до чого все це веду? Ці всі питання повинні обговорюватись в таких студіях, якщо у моїй колегі є якісь зостереження проти Турчинова, ми їх повинні обговорити. Якщо у вас, як представника журналістського середовища, є інші концепції, ви повинні озвучити. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте ми заслухаємо колегу. У вас є свій кандидат. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: У нас є кандидати не тільки на спікера, у нас є кандидати і на Прем’єра, і кандидати і на весь Уряд, але, як говорив сьогодні Сергій Володимирович, у нас було попереднє засідання майбутньої фракції, тобто засідання тих обраних депутатів, і ми говорили про те, що так, ми підтримуємо, ми висуваємо кандидатуру Прем’єр-Міністра Арсенія Яценюка, і сьогодні ми завдання для себе поставили, головне визначити рамки роботи Парламенту, і для чого ми об’єднуємось в більшості. І те, що сьогодні Яценюк заявив про те, що він підтримує оприлюднений проект коаліційної угоди на стадії солідарності в повном обсязі, це дає можливість розуміння того, що коаліціади не повинно бути, спікеріади не повинно бути, і найбільші фракції сьогодні в Парламенті. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тут були політологи в цій студії, і сходились на такій думці, як що Прем’єр Яценюк, а Спікер Турчинов, то в принципі Президенту Порошенко нема, що робити в цій країні. Так це чи ні, давайте продовжимо цю дискусію після невеликої паузи, Нагадаю, що сьогодні у вечірній студії Оксана Продан, Сергій Пашинський. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Триста девяносто сто четыре и шесть – телефон прямого эфира, у вас будет возможность сегодня позвонить нам и задать вопрос присутствующим в вечерней студии в прямом эфире нашим гостям – Оксана Продан и Сергей Пашинский, новоизбранные народные депутаты у нас в гостях. Оксана, ви не називаєте, ваша політична сила, нагадую слухачам, що ви власно обрана від Блоку Петра Порошенко. Ви не називаєте прізвище кандидата, це дратує, я бачу, наших слухачів, дивлячись на ті повідомлення, які приходять. Ви робите те, тому що ви дійсно не знаєте, як ви кажете відносно цілої задачі, або ви знаєте, але не хочете говорити, щоб не наврочити. Чому?

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ні, насправді, завдання зовсім інше стояло. Зараз завдання відпрацювати коаліційну угоду, і навколо неї об’єднуватися. Так саме до сьогодні не визначено, ніхто не заявив, ніхто не сказав, що уже Прем’єр-Міністр готовий конкретних кандидатур. Тому що ті заяви, які робив Яценюк, вони були не узгоджені не тільки з його партнерами по коаліції, вони не були узгоджені навіть з тими людьми, яких заявляв. Питання ж не заявити. Питання – зробити. І сьогодні завдання стоїть в тому, що об’єднуватись і працювати, і не шукати точки, стосовно яких ми можемо сперечатися, а знаходити ті точки, по якім ми будемо разом іти в спільному одному напрямку. І на сьогоднішній момент завдання – щоб почала якнайшвидше Верховна Рада, щоб в першій же день, коли вона почне працювати, ми могли підписати коаліцію, могли сформувати і фракції, і комітети, щоб якнайшвидше запустити цей процес зміни умов, в яких сьогодні живуть люди. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я хотів би трошечки відкоректувати, воно визвало жваве обговорення. Пункт перший, в практі нашої коаліційної групи, в протоколі номер один, ми чітко записали, що ніяких квот бути не може. Котів в мішків ніхто вже не буде брати. Друге, там чітко записано, що Яценюк, як Прем’єр-Міністр, згідно Конституції України та Законів України, вносить кандидатури для обговорення. Там так написано, і стоїть підпис представника Блоку Петра Порошенка. Ми за два тижні теоретичного голосування можемо обговорити кандидатури. Хтось погоджується, хтось ні. Зверніть увагу, що відбулося. Прізвища озвучені, а обговорення не іде. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Як? Обговорення зразу відбулося, коли вийшов наш Павло Розенко, і каже, я перший раз чую. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: А, так Павло Розенко відмовляється значіть. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Вийшов представник Самопомочі й каже, що я ніколи про це догадувався.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Так це ж не обговорення. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: А що це? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Павло Розенко, якого Яценюк пропонує суспільству підтримати на цю посаду, він готовий йти міністром, чи ні? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Треба питатися у нього, тому, хто його висуває. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Так а яка в нього відповідь? Я вам розказую. Ніякої. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Не може такого бути.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я вважаю, що для обговорення Розенко молодий перспективний міністр. І я вважаю, що Шинкін молодий перспективний міністр економіки. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Може він буде Прем’єром?

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Шинкін? Це пропозиція Блоку Петра Порошенко? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ні, це обговорення. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Давайте не будемо займатися оцими словами. Обговорення? Тоді давайте так, Блок Петра Порошенко подає Шинкіна Прем’єр-міністром? Тоді нема питань. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Блок Петра Порошенко уже висунув Арсенія Петровича. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ви ж тільки що запитали, чи буде Шинкін Прем’єром? Я говорю, «ми готові для такого розвитку подій. Вносьте офіційно». Хай голова партії почесний Президент Порошенко говорить, «ви знаєте, я передумав»

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: У нас такого немає. Ми не виходимо с заявами просто так. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ост бачите, в чому тут інтрига? Ми внесли кандидатури для обговорення, а обговорення немає. Чому Розенко поганий міністр, ви вважаєте? Я вважаю, що гарний. А хтось вважає, що він поганий. Давайте обговоримо. Давайте іншу кандидатуру обговоримо. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Від нас зараз люди чекають не поговорити, а робити. І коли я хочу результат, то я шукаю шляхи, для того, щоб зробити цей результат, а не для того, щоб зробити заяви.

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Результата обговорення коаліційних угод ми ніколи не отримаємо, результат ми отримаємо, коли ми відповідальних, не корумпованих людей поставим на ті місця, і дамо їм, що їм робити. От тоді буде результат. А говорити, що ми хочемо, щоб все було гарно, ми пропишемо якісь пункти, знаєте, конкретну роботу роблять конкретні люди, які повинні нести конкретну політичну особисту відповідальність. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Тобто ви хочете зараз сказати про те, що насправді те, що ми зараз в коаліційній угоді виписуємо навколо чого ми об’єднуємось, це неправильно, тому що треба по вашій логіці, об’єднуватись навколо конкретних посад. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні. Ні. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ну як, щойно ви сказали, що треба визначати людей, а не ті завдання, які ми будемо ставити. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні, ні посад. Дивиться. Коли ви вписуєте в коаліційну угоду, що треба створити Національну Комісію врегулювання транспорту, а у нас по Закону України вже є Міністрество транспорту та інфраструктури, то в мене питання. Можливо, якщо ми дійсно хочемо цю Національну Комісію, можливо давайте ми ліквідуємо Міністрество. Навіщо нам ще один бюрократичний апарат? Це перше. І друге. Назвіть ту людину, яка бере на себе відповідальність за цю Національну Комісію. Тому що у нас дуже цікаві речи відбуваються. Всі дуже гарно розказуємо про реформи, про якісь програми, а потім ставим людей у боротьбу з корупцією. Розумієте в чому проблема? От ми з вами, наприклад, прийняли не так давно дуже цікавий закон з моєї точки зору, про створення антикорупційного бюро. І що цікаво. Вперше в законі було прописано, уже європейська процедура, як ці людина, звідки вона повинна з’явитися, процедура етапа, щоб вона прийшла, щоб це було публічно. І в кінці було написано: Президент зносить цю кандидатуру в Парламент. Це уже вінець. Десь ні з того, ні з сього, в коаліційній угоді з’являється така норма, що внести зміни до такого-то, таког-то, про те, що Президент призначає голову антикорупційного бюро. Але це не предмет коаліційної угоди. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Зараз наші слухачі можуть подивиться на сайті Солідарності, що того, про що ви зараз кажете, в тому проекті немає. Насправді. Коаліційна угода узгоджується не однією політичною силою, і не двома, а в тому числі і Народним Фронтом. Все, що там є, будуть виконувати майбутні урядовці. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хочу нагадати, шановні народні депутати, що насправді у вас задача гараздо більша, а ніж коаліційна угода. До уваги таке повідомлення: «На содержание судей, подавших заявление на увольнение, и переставшиих рабо тать в этом году, потратили болем пятидесяти миллионов гривень». На судей, которые не работают, государство потратило уже пятьдесят миллионов. Об этом заявляет председатель Совета судей Валентина Симоненко. Судебная власть очень много средств тратит на содержание судей, которые подали заявление на увольнение, и не когут осуществлять судопроизводство, и это уже более пятидесяти миллионов гривень, Симоненко отметила, что с ноября, несмотря на представление бывшей Высшей Квалификационной комиссии, Верховная Рада не уволила ни одного судью. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: А можно я отвечу? Когда мы работали в Парлменте прошлого созыва, были ситуации, когда фракция Удар Виталия Кличка откзывалась голосовать по заявлению. Те судьи, которые хотели уйти, не уволиться, а уйти в отставку, главное формулировка. Судьи подавали заявление, что они уходят в отставку, и это давало им право, если бы Верховный Совет принимал эту отставку, давало им право получать это пособие. И фракция Удар просто десятки судей не пропустило, именно за счет того, что мы не поддерживали отставку, а настаивали на том чтобы они увольнялись и не получали эти выходные пособия, которые сами же себе и придумали. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Тут ми єдині як ніколи. Що у нас квінти двох найбільших проблем, ще третя - це судова гілка влади, про яку нажаль, по багатьом причина, і тут я погоджуюсь, що це все переросло всі можливі і не можливі масштаби. Найбільше до речі, щоб наші слухачі знали, що найменша довіра в суспільстві, навіть не до доїшників, до даїшників більша довіра, а до суддів. Два відсотки. Вдумайтесь, судам, яким повинні довіряти сто відсотків, довіряють два відсотки. В нашій державі, крім тих двох проблем, що я говорив, це проблема, і суддівська реформа – колосальна проблема, хоча з іншої сторони, а де взяти тих суддів справжніх. Нема такого закону в природі, де десять тисяч корумпованих замінять на десять тисяч не корумпованих . 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Але ми повинні змінити систему. Тому зараз дуже потрібні ті триста голосів для того, щоб почати зміни в КонституціЇ, ті зміни, які дозволють нам реформувати судову систему. Тому що я абсолютно згідна, і це є номер один в усьому реформуванні в усіх змінах в Україні жодна реформа, ні в обороні, ні в економіці, ні в освіті не почне працювати, якщо суди не стануть правосудами. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Наступні п’ятнадцять хвилин належатимуть нашім слухачам. Триста дев’яносто сто чотири і шість – телефон прямого ефіру для того, щоб ви поставили питання народним депутатам України – Окана Продан і Сергей Пашинський сьогодні наші гості, будь-те з нами, слухайте Весті. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Девятнадцать часов сорок восемь минут, самое время дать возможность высказаться нашим слушателям, вы слышали нашу дискуссию, мы в ожидании, что все-таки коалиция случится. Конечно, хотелось бы, чтобы это было гораздо быстрее. Ну уж вот с такой скоростью движутся наши депутаты прикрываясь буквой закона. Все, теперь, друзья, говорите вы. Здравствуйте. Откуда вы звоните? 

Слушатель: Здравствуйте, звоню из города Киева, зовут меня Дмитрий, Очень короткий вопрос. Уважаемые господа депутаты, хочу спросить, не болит у вас совесть на тему того, что пока вы соревнуетесь в красноречии, обсуждаете коалиционные угоды, это у вас очень хорошо получается, каждый день на Востоке гибнут наши солдаты. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ви знаєте, якщо ми хочемо зберегти демократичну державу, то ми повинні діяти в традиціях демократичних держав. Ми повинні демократично формувати владу. Якщо, хтось хоче, щоб була анархія, щоб Україна була розділена на десятки частин, ну тоді нам, як депутатам придеться брати зброю, і з тими людьми розбиратися. То ми уже робили не одноразово. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Сердце болит каждый день, постоянно, ложишься и встаешь, я думаю так же как и вы, Дмитрий, по поводу того, что и как происходит на Востоке. И я знаю, что это не только я, Президент Украины, Петр Порошенко делает сегодня все возможное и невозможное для того, чтобы обеспечить максимальную защиту наших людей на Востоке, наших бойцов, и для того, чтобы на Востоке был мир, а не велась война. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Слушатель пишет наш: «И сколько можно формировать коалицию, с которой мы как рванем вперед. Ведь людям, чтобы воевать, нужно хотя бы понимать, за что конкретно. Нельзя медлить, все это играет на руку Путина. Надеюсь на ваше понимание и помощь».

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Саме тому ми пішли сьогодні, ну це знову ж таки, ці розмови, майже ні про що. Ми порушили трошечки регламентні норми і на тиждень практично раніше призначили перше засідання. І ми надіємось, що в нас хватить політичної мужності і відповідальності не затягувати це. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви не порушували норму, ви діяли по ситуації. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Ні, ні, відповідно Закону, але там є двадцять днів, але ми звернулись зараз до ЦВК, до депутатів.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, в Законі і не написано, щоб люди гибнли на Сході країни. Так що давайте зробимо скидку на те, що відбувається. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Справа в тому, щоб депутати стали депутатами, вони повинні оформити документи…

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Я перепрошую, а що ми дійсно вважаємо, якщо ми сформуємо коаліцію, то Путін виведе війська і люди перестануть гинути? Шановні друзі, наша країна знаходиться в війні, у нас є декілька сценаріїв поведінки. Один із сценаріїв, який ми пропонуємо, це сформувати дієздатний демократичний Уряд, і забезпечити підвищення обороноздатності. Є інший сценарій: Давайте призвемо до державного перевороту.

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Ні, для України такого сценарію немає. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Кожен повинен займась своєю роботою, депутати своєю. І ми як депутати, повинні дати можливість армії, це наша задача, і ми, я надіюсь, з нею справимось. 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Я хочу ще раз звернути увагу всіх слухачів, на що? Уряд, тобто держава сьогодні, Україна, вона не є в безвладді. Є діючий Уряд, який працює. Є діюча Верховна Рада, мі з паном Сергієм є діючими депутатами сьомого скликання. Ми будемо в восьме. Але зараз, в разі надзвичайної необхідності Верховна Рада існує, і вона може зібратися, але ми сьогодні працюємо для того, щоб та коаліція, яка буде створена, щоб вона не була на один день, щоб вона була на довго, щоб вона працювала саме в інтересах України. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте ще дзвінків приймемо. 

Слушатель: Дорый вечер, это Денис, Днепропетровск. Вот я слушаю ваших гостей, все повторяется, что при Януковиче. Из партии Блока Порошенко ваш гость ждет транша из Европы. А нужно вообще-то заниматься налогами. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, это вы по адресу попали. Потому что Оксана Петровна в свое время инициировала налоговый Майдан, 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Денис, спасибо вам большущее за звонок. Потому что как раз налогами я и занимаюсь, и для меня очень важно, чтобы в коалиционном соглашении были определены те пункты, которые нужны украинскому бизнесу и украинской экономике. И мне очень приятно, что я сегодня могу сказать, что в коалиционном соглашении, согласованным пятью фракциями, есть пункт, как минимум «Об отмене НДС счетов». Есть пункт, как минимум, «О сохранении упрощенки», есть целый список пунктов, перечень о том, как убить коррупцию, которая сегодня есть в фискальной службе, в контролирующих органах, это все есть. Есть девять налогов, больше которых не будет. Поэтому, Денис, по адресу. Для меня очень важно, чтобы мы смогли после создания коалиции изменить ту систему, которая на сегодняшний день есть коррупционная, на ту, которая нужна для развития предпринимательства, малого, среднего и даже большого, потому что любой бизнес в разной степени нужен разный. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте еще один звонок. Вы в эфире, здравствуйте.

Слушатель: Алло, добрый вечер. Меня зовут Вера, я из города Киев. Во-первых бы хотілось бы попросить наших депутатов хотя бы в прямом эфире себя вести по отношению друг к другу более тактично, и, скажем так, больше любви и уважения. По крайней мере уважения. Потому что слышно неуважение с прямого эфира. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, пожелание. А вопрос? 

Слушатель: Насчет вопроса. Я занимаюсь наукой, я научный сотрудник. Наука наша находится не то, что за гранью выживания, то есть работаешь не ради чего-то, а вопреки всему. Что наши депутаты планируют сделать в науке? Как они планируют, может материально, может еще как-то, заинтересовывать молодых ученых заниматься наукой, потому что, мне тридцать два года, у меня зарплата младшего научного сотрудника две с половиной тысячи гривень, семья,… 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо, да, это очень хороший вопрос. Тут в пору про инновации, а мы все c реформами не разберемся. Весь мир вперед, где наша «силиконовая долина»? 

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Уважаемая Вера, первое, спасибо за уважение, на самом деле я уверена в том, что без уважения, и без любви, любви к тем, для кого ты работаешь, любви к своей стране, ничего не получится. Надо созидать. А что касается инноваций, научных деятельности, ну, первая часть, это задача наша обеспечить развитие экономики, потому что на самом деле, где берутся деньги для науки. Деньги берутся из экономики. Мы должны все сделать для того, чтобы бизнес начал работать, заработал свободно, чтоб в Украину начали идти инвестиции, тогда у нас будут и налоги, и соответственно возможность из бюджета что-либо финансировать. Кроме этого, возвращаясь к коалиционному соглашению. В коалиционном соглашении есть раздел о том, как шаг за шагом мы видим стимулирование инноваций, а развитие инноваций, это как раз те ученые, которые сегодня занимаются исследованиями. Шикарные, классные, самые умные люди в стране, которые не могут имплементировать и реализовать эти исследования. Мы должны связать разработки с реализацией этих разработок, и опять же с возможностью получать за это деньги. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: І знову ж це упирається, як Оксана правильно говорить, в тому числі і інвестиційний клімат, наука повинна мати свого споживача. Наука не повинна бути ради науки. Є декілька напрямків, які держава собі оприділяє, а все інше повинно бути прикладним, і нажаль у нас дійсно немає моделі наукові розробки імплементуються в якусь практику, це проблема дійсно велика, я надіюсь, що в нас хватить сил і ресурсів держави, щоб її вирішувати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чого ми щиро і відверто вам бажаємо, і хотіли би побачити якісний Парламент, я сподіваюсь, що це наша не остання зустріч, ми будемо говорити можливо про перемоги все найближчим часом. Оксана Продан, Сергій Пашинський, народні депутати, новообрані депутати. Оксана Петрівна від Блоку Петра Порошенко, Сергій Володимирович – Народний Фронт. Дякую за те, що знайшли час відповідати на наші питання тут в прямому ефірі нашім слухачам. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, народный депутат, Народный Фронт: Дякую.

Оксана ПРОДАН, народный депутат, Блок Петра Порошенко: Дякую. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: До нових зустрічей.

Читать все
Читать все