СЛУШАЙТЕ РАДИО «ВЕСТИ» ГДЕ УДОБНО И КОГДА УГОДНО!
стенограмма

"Рано чи пізно, щось станеться з цією конструкцією під назвою Росія"

"Точка зрения"Вересень: "Что сейчас ни сделать, у рубля нет дна"

Стенограмма эфира на Радио Вести

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Шестнадцать часов и четыре минуты - точное время в городе Киеве. Это пятница, двенадцатое декабря и Радио Вести на наших волнах программа "Точка зрения", меня зовут Олег Билецкий. Сегодня свое виденье происходящего представляет известный тележурналист, ведущий Мыкола Вересень. Не впервые уже у нас тут. Пане Миколо, радий бачити.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Доброго здоров’я.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Давайте одразу перейдемо до обговорення різноманітних тем, які нам підкидає життя. В принципі це вже не є новиною, це просто постфактум так от сталося. Арсен Аваков зараз заявив про те, що підписав клопотання Президентові України про надання громадянства українського Екатерині Згуладзе. Тенденція з антикризовими менеджерами, колись Яценюк говорив про те, що це така команда антикризових менеджерів. В нашому випадку люди, які залучені з-за кордону, вони мають інший досвід, і можливо якось інакше можуть повпливати на хід подій в нашій країні, економічну ситуацію зокрема. Що скажете?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ми бачились вчора з Екою.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Дуже коротко, я був з колегами, вона давала інтерв’ю. Її спитали: "Що ви будете робити?". Вона сказала: "Я всіх звільню". У неї є досвід грузинський, ну подивимось як це буде виглядати в Україні. Це тотальне звільнення.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Але за грузинським досвідом вона так само всіх звільнила? 

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, і вона відразу призначила, тобто там дірки не було великої.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я чомусь думаю, що гірше не буде, якщо там тиждень чи два не буде міліціонерів, тому що їх і так нема, принаймні я їх не аж так бачу. По-друге, мені здається що люди готові до змін, і всі хочуть змін, і всі розуміють, що це важкі змін, і треба буде страждати. І я сподіваюсь, що всі розуміють також, що якщо не будуть страждати, то не буде змін. І відтак не буде України, тому що є такі хижі звірі з півночі, і вони безперечно скористаються такою можливістю. А щодо варягів так званих, то я вважаю, що їх мало. Я вважаю, що чотири - це мало, три міністри, один перший заступник - це мало. Я би половину міністрів. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Тут ще є така дискусія, принаймні вона зараз не точиться в ешелонах влади, але поміж журналістів зокрема. Варяги ж різні бувають, є грузинські прекрасні варяги, є литовці, вихідці також з США, але українці. Це от те, що ми бачимо зараз, але багато хто сподівався побачити людей з Британії наприклад, з Німеччини і так далі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я не знаю, які там домовленості. Це особисті домовленості, чи це домовленості через штаб-квартиру умовно кажучи, якихось європейських організацій, я просто не знаю. Тобто, може, це добровольці такі приїхали, може, вони самі ініціювали своє прибуття.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Бо то перша хвиля просто.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Може так, я не знаю як там, нагорі вони домовляються. Чи це є така домовленість, що президент чи прем’єр їдуть в Брюссель, і їм пропонують якусь формулу. Бо очевидно, що якщо їм платити по шість тисяч гривень - вони просто жити не зможуть. А їм же треба когось приймати, в гості запрошувати. Там виникають дуже великі питання. Ми вчора зустрілися в ресторані випадково, то ресторан за шість тисяч гривень, якщо ходити два рази на тиждень, то навряд чи це...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: В ліпшому випадку.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Там не так дешево. Я просто не знаю, яка формула домовленостей. Чи може, якийсь там європейський банк буде платити їм зарплату, як це було в Грузії. Як це все буде зроблено, я не знаю, я думаю, що тут все буде набагато складніше, ніж в Грузії, і через кількість населення також.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: А що б ви сказали тим людям, які зараз розглядають все це як таку модель - знайти крайніх. Ну, я говорю зараз про гірший приклад. Мине рік-півтора, і потім на цих варягів будуть звертати всі бочки і говорити, що то вони винні. Аби просто з себе зняти відповідальність.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Якщо через рік станеться стабілізація чи уповільнення падіння, то ніхто так не скаже.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: А якщо інакше?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: У мене нема аж такого оптимізму, але щось мені підказує, що обклали із всіх боків бідний український уряд і Президента, і ВР. І ми ж розуміємо всі, що коли кажуть «ми вам дамо п’ятнадцять мільярдів», то це ж не просто візьміть і пропийте. Так? Разом з п’ятнадцятьма мільярдами... Я знаю, що в Києві вчора була... Якраз я з ними сидів, Європейський банк реконструкції і розвитку, який дає сотні мільйонів, але це не сотні мільйонів, знаєте, вам, і ми пішли.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Є домовленості певні.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Це є люди, і наскільки я розумію, приїдуть багато людей інших, не на міністерські посади, які будуть точно розуміти, куди ці гроші витрачати. Одна реформа, умовно кажучи, один мільярд. Проводите шістнадцять реформ - маєте шістнадцять мільярдів, і тоді ви будете жити. Тому що насправді реформи - це окомфортлення життя. Я днями був у віце-прем’єра з інфраструктури, і якраз йому казав, що таке інфраструктура, так можна казати велике красивими словами.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Таке красиве слово, яке ми розуміємо в сенсі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: А якщо ти хочеш сказати люди те саме, то не говори оцими складнощами. Скажи, це зручність. Це ти можеш під’їхати, виїхати.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Запаркуватися.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ти можеш сісти в літак чи потяг, і там комфортно. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Прості зрозумілі речі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так, це просто зручне життя, і Європа приваблює не чим іншим, просто це абсолютно маразматична ситуація, коли ти... Ну, Європа - це таке, все ж таки там є якісь проблеми. Як взірець - це Канада. Я не знаю як там преса працює, там нема про що писати.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Добре питання.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Просто нема про що писати, я це вже як приклад навожу, чи там Ліхтенштейн можна взяти, чи якісь там, може, Данію. Все рівненько, лікарні - так, міліція - так, квартири такі, це таке, і що, про що писати?

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Як мені здається, це рівень розвитку, тому що в тому ж таки Ліхтенштейні, або в Швеції чи Данії, там точаться дискусії з приводу того, а давайте якусь енергоощадну програму запустимо от в такий спосіб, а опозиція говорить: "Ні, треба в інший спосіб".

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, да.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: І довкола цього якраз точаться дискусії.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Тобто все одно буде поліпшення, а в який спосіб поліпшення - оце обговорення.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: А в нас бачите як виходить, маємо п’ять телефонних ліній, деколи ми намагаємося формулювати дискусії довкола різних питань, але деколи воно все скочується до рівня такого все ж таки до рівня такого: "Крим - це Україна, чи ні? Донбас - це Україна, чи ні?". Ну нема про що говорити. Це те саме, що я тримаю в руці наприклад ту саму склянку так, і дискутувати на рахунок того, чи то є склянка.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Чи тримаю, чи не тримаю.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Або тримаю чи не тримаю. 

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, да.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: От тому і відповідні проблеми виникають, мені так здається.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Тут винні журналісти, дуже сильно, і вони не розтлумачують і не ставлять питань, і не перекладають з такої складної мови печерських пагорбів на мову звичайних людей. А це їх соціальний обов’язок так робити, перекладати, що це означає, що це означає.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Простою мовою.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, перепитувати сорок п’ять разів того міністра, чи того заступника міністра, щоб людям пояснити, що таке реформа міліції, що таке реформа охорони здоров’я, що таке реформа інфраструктури. Що таке люстрація і так далі. І щоб вони навчилися це все перекладати на мову людську і зрозумілу більшості населення.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Вони теж не вміють висловлюватися потрібними категоріями, ви самі про це сказали. Ми продовжимо після свіжих новин.
Пане Миколо, давайте тепер до більш глобальних тем перейдемо, хоча там так чи інакше, заангажована наша країна. Такий час зараз. Останніх кілька днів в мене складається враження, що відбуваються якість домовленості непублічні, про які нам не відомо. Тобто це враження в мене вже давно складається, але останніх кілька днів воно досить стійке, а висновок я роблю з тих заяв, які я чую. Наприклад, Барак Обама вчора заявив про те, що санкції неефективні в стосунку до Путіна, мають бути якісь інші важелі. Разом з тим, з’являється ще одна заява, на цей раз вже Сергей Лавров, міністр закордонних справ Росії. Він говорить що з’явився шанс на встановлення миру в Україні. Тобто така обережна лібералізація у стосунках, у заявах принаймні, так. І разом з тим ми не можемо забувати про день тиші так званий, який триває на Донбасі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Відносно триває.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: От я сказав так званий не випадково.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: От моє враження вам зрозуміле? Чи це просто домисли?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ні, ну війни ніхто не хоче - це очевидно. Тому спробують уникнути розвитку цього. Як багато людей говорили, я тут новину ніяку не скажу, я думаю, що Крим перетвориться на таку Литву, Латвію, Естонію повоєнну, коли ніхто не визнає анексію, але де-факто там буде стояти Росія до карколомних змін в Росії ж. Це очевидно, що інакше нічого не вийде. І розмова може йти навколо Донбасу. І тоді ви припиняєте всі ці історії на Донбасі, прикриваєте кордон, тому що навіть жвавий виступ Прем’єра, що ми побудуємо Стіну. Де її будувати? Треба спочатку відновити контроль над кордоном, а потім її будувати. Ти не можеш її будувати...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Посеред області.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так, просто міняй мапу України і все.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: І фактично ми самі це робимо в такому разі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Тому треба думати що буде, а там вони послаблять якісь санкції, якщо нафта буде продовжувати падати, а я думаю, що вона буде продовжувати падати через дуже просту штуку. Є така залежність, є періоди сильного і слабкого долара, і вони в зворотній пропорції відбуваються у ці моменти. Це довготривала історія, це десять-п’ятнадцять років. І коли долар слабшає, то нафта і газ піднімаються в ціні. Коли долар стає сильнішим - нафта і газ опускаються.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Усе в співвідношенні. 

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так, і дуже мудрі фахівці західні кажуть, що зараз почалася епоха сильного долара, це означає, що почалася епоха слабкої нафти і газу. І це тільки початок цієї епохи. Якщо це так, то немає ніякого значення, що відбулося, навіть якщо почнеться мир, то Росія, як вони люблять говорити, не встане з колін після цієї катастрофи економічної, яку вона зараз терпить. І це такий момент, що воно знов може початись ескалація, бо Путін глибоко переконаний, що це "козні Запада", і якщо нафта не почне коштувати сто п’ятнадцять доларів за діжку, значить, це знову Обама кривавий і підступний.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ми ж чули останнє звернення публічне, там по-моєму про це йшлося, що мовляв, якби не було Криму, і те що він називає "кримською весною", знайшлися би інші причини, і все сталось так, як сталося зараз, я про російську економіку.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ні, воно би досить довго йшло. Принаймні все, що я читав до кримської кризи, називалися сімнадцятий-вісімнадцятий роки. Безперечно економіка в Росії не працює так, як вона має працювати, крадіжки величезні, немає сприяння бізнесу. Там є перелік, там їх мільйон цих пунктів, але просто це стало якимось каталізатором, і все що мало в вісімнадцятому році, сталося в чотирнадцятому році. А от теж розумні люди російські кажуть, що дна нема, що щоб зараз не зробити - у рубля немає дна. Я тут вже не перекладу на нормальну мову. Я не знаю, як це перекладати, але суть в тому, що так сконструйована вся фінансова система, що оце падіння рубля, йому нема за що зачепитися. Я читав якогось аналітика, його питають: " А який буде курс?", - він каже: "А зараз така ситуація, що ми не можемо сказати. Ми можемо сказати, що в березні буде курс сімдесят п’ять. З такою ж долею вірогідності – дев’яносто, сто двадцять, сто п’ятдесят, двісті".

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: І нема відома, як воно буде по факту.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: І ми не знаємо за що воно може зачепитися. А питання мультиплікації так званої. Тобто ти робиш один крок, вони запровадили санкції дуже обмежені, про людей не кажемо, там не виїзди, заморозили щось. Але там п’ять банків, три якихось заводи. А воно йде і йде і йде, як принцип доміно. І вже сьогодні ми бачимо, що це вся економіка потерпає, а як це відновити - ніхто не знає. Воно по інерції буде підриватися ще місяцями, і це все буде погіршувати, і погіршувати ситуацію. Але з іншого боку, Боже борони загострювати. Але Обама і Меркель, і всі ці хлопці і дівчата думають про одне - щоб не залишити некерованою Росію. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Тому що це головне питання, інакше Яструби так звані, які кажуть, що Захід мало допомагає, треба енергійніше, більше бити по головних галузях економіки. Може довести що буде ядерна війна, або буде без керівництва Росія, що вже межує з ядерною війною, і невідомо, кому потрапить ця валіза ядерна. Там є багато питань.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Всього не знаємо

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ми і не можемо знати, це на те і є дипломатія, щоб нічого не знати.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Але з приводу російської валюти і економіки, є досить поширена думка, ви почали говорити про те, що ситуація з Кримом буде вирішуватися тоді, коли саме почнуться в Росії певні процеси.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ясна річ, небажані для Російської імперії, я так собі дозволю сказати, але якщо ми говоримо про російську економіку, є така думка, що фактично Росія платить тій самій Чечні або Інгушетії за те, щоб вони були в складі Росії без отаких от знаєте процесів, які були в дев’яностих. І те що ми зараз бачимо, і бачили тижні два тому зокрема в Чечні. Це початок оцього процесу?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ні, це не обов’язково почнеться з Чечні. Я якраз думаю, що з Якутії може точно початися, може початися з якоїсь там Башкирії.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Татарстан якийсь там.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Тому що просто це автоматично, коли є дофіга бабла і всім можна цим баблом закрити рота, або навіть не закрити, а залишити твоє тобі, умовно Татарстан має нафту, і ми у нього не забираємо нафту, тому що нам вона не потрібна, у нас і так нафти повно. Значить, там наживаються якісь клани, все класно. Потім нестача грошей, нам потрібна нафта, щоб її продати швиденько, і ми кажемо, панове з Татарстану дайте нафти, і вони вже дуже не люблять таких слів, вони сильно не люблять. Чи там, дайте діамантів у Якутії, чи там золото у Якутії. І вони теж це не люблять, і так далі, і так далі. І це знов таки мультиплікація проблем. Коли повно грошей - всі мовчать і домовленості виконуються. Грошей нема - починається оцей центробєжний сил. Тобто вони починають тікати, плюс Китай страшенно привабливий для людей на Далекому Сході, і Японія теж шалено приваблива. І так далі, і величезна країна, яку починають просто рвати на шматки. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Але основний алгоритм все ж таки, от того миру, тої стабільності яка зараз є. Це просто можливість домовлятися з ключовими особами там у своїх республіках? В Чечні, в тому ж Татарстані, які мають вплив і авторитет з-поміж людей, які там живуть?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ні, мені здається там питання не йде про збереження, там питання - або вибух, або гній.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Одне з двох.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Зараз це реформувати неможливо. Селян в царській Росії треба було відпускати не у вісімсот шістдесят першому році, а набагато раніше. Тому що сімнадцятий рік - це наслідок шістдесят першого. Все треба вчасно робити.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Все системно.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так. А тут я не бачу варіантів, щоб якось воно вийшло. Воно рано чи пізно, щось станеться з цією конструкцією під назвою Росія. Поки Путін є, він такий жвавий, він береться довго жити, він не піде до смерті ні за які... Тому що в нього буде передчасна смерть, якщо він піде до того. І я не бачу виходу. А реформ він не може робити психологічно, і ця конструкція буде тривати в якомусь незрозумілому стані. Я би не радив радіти з цього приводу, тому що шматки можуть полетіти в Україну, і не відомо, що з цим робити.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Все пов’язано.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: І Європа, і Америка потягнуть робити реформи в Україні, ну ок п’ятнадцять чи тридцять мільярдів. Тут план Маршала можливий, а план Маршала для...

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Росії.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я собі не уявляю, скільки це.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ми повернемося після свіжих фактів.
Пане Миколо, от ми говорили зокрема про те, що вже сталося. Але така оказія, давайте поговоримо про те, що не відбулося нажаль.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Наприклад

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Сьогодні у ВРУ і ми тут у студії, і багато хто з аналітиків очікували виступ Валерії Гонтаревої - голови НБУ. Воно не відбулося. Досить дивно, тому що якби воно не відбулося просто так - був би якийсь анонс, що перенесено або щось таке. Але нічого такого, просто Валерія Гонтарева не приїхала. Зараз бракує певних пояснень з приводу валюти.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Та ні, тут глибше. Мені здається, що люди, які сидять на горі, отут поруч з цією студією, вони реально не вміють комунікувати. Тобто, це може бути чудовий банкір, слюсар, я не знаю, летчик, хто завгодно, але ти мусиш комунікувати. Це така європейська традиція. А вони не вміють, бояться, комплексують, там купа якихось пострадянських синдромів. І вони просто не приходять, тому що треба вміти говорити. А суспільство вимагає, а вони звикли сидіти в кабінетах і тихенько щось робити. Уявляєте собі, що пані Гонтарева все життя працювала в фінансах, а гроші люблять тишу, і вона там сиділа, і це все відбувалось в таких кабінетах дуже красивих, з такими красивими чашками кави, а давайте так, а давайте так. А давайте продамо це, а давайте купимо це. А тепер треба все це говорити. А вони не вміють. Тому я не думаю, що там обов’язково щось. Тобто там щось, мабуть, ще було і невміння спілкуватися.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Тобто такі банальні речі?

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, не треба думати, що там якісь політичні ой-ой-ой. А там вони їй кажуть, зараз тобі поставлять двадцять п’ять питань. Ми знаємо напевно відповіді на п’ятнадцять. Якщо в тебе є нормальні служби, то вони тобі пояснять що суспільство хоче чути, і що депутати від суспільства хочуть чути.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Що є на часі, і про що треба сказати

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Але ніхто не знає оці п’ять-десять відсотків питань. І опа, ми не готові на них відповідати, і ми не знаємо як. Не дай Боже вона щось не те скаже - почнеться паніка. Це теж є проблема. Може краще не ходити взагалі, щоб не було паніки. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Часи зараз змінюються і по-моєму навіть ми з вами до цього говорили про те, що зараз напевно не обов’язково бути аж таким блискучим фахівцем у своїй справі. Запорука успіху зараз медійного і підтримки електорату - це вчасно красиво пояснювати.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: І не красти, це така проста штука. Я це знаю, як функціонувала всі ці роки влада, як автоматично з’являлися гроші на рахунках, тобто людина може не краде, але так все сформовано, що тобі можуть просто сказати, в тебе там вже мільйон є, ти ще не встиг сісти на крісло. Але якщо ти починаєш не красти, то твої заступники починають чухати потилицю, щоб не красти і так далію

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Це система.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Воно не аж так швидко зменшується, але вже якась напруга виникає в оцих схемах, і вже гірше, тому що люди там залишилися.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Давайте перервемося на новини від Юлії Рябчун, а потім продовжимо бесіду.
Лишається у нас з вами трохи менше ніж дванадцять хвилин для того, щоб поспілкуватися. 
Пане Миколо, давайте перейдемо до тих запитань і коментарів, які вже в нас тут назбиралися. 

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Давайте.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Пише до нас Ирина з Дарниці:
"Согласна, что варягов мало". Це от з приводу першої нашої теми. "А уменьшение количества депутатов приведет к улучшению их качества, ведь выдвижение кандидатов, а затем наш выбор приведет к очищению". Отака конструкція. Питає Ірина, чи вірна є конструкція.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Іра, я вам відповім на мові, яку ви вживаєте, не имеет значения. Сто пятьдесят депутатов, четыреста пятьдесят или шестьсот. Для эффективной экономики и удобной жизни количество депутатов не имеет значения. Можно иметь потрясающий парламент, в котором будет семьсот депутатов, и отвратительный, в котором будет сто депутатов. И очищение не произойдет, если мы с вами дорогая Ирина, видя нарушения каждый день, идя в магазин или в ресторан, пользуясь всем, что вокруг нас происходит, если мы не будем указывать людям, которые нарушают на то, что они нарушают. А если они сильно нарушают, не будем вызывать милицию, не будем писать в книги жалоб... Вот если мы всего этого не будем, то никакая люстрация не поможет. Все это вместе только может дать результат. Попробуйте что-то нарушить в Польше, в Германии, в США, в Канаде, в Японии. Везде, где либерально-демократические ценности приветствуются. У вас не получится, всегда найдется двадцать пять человек, если вы неправильно едете по дороге, если вы что-то делаете неправильно - обязательно найдутся. Это называется тем, что всегда было стыдно - стукачество. Это не стыдно, потому что если он делает плохо, то мне плохо. Я подвергаю свою жизнь опасности, если он плохо водит машину. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Просто усвідомлення того, що всі ми живемо в одній системі.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Да, і все. При чому у мене був фантастичний випадок, колись я чекав на квиток з Гетвіка до Лондона. А каса зачинена. І всі дивилися на годинник, тому що кожен розуміє, що можна піти в туалет, і кожен собі подумки уявляв скільки часу забирає туалет, і почалися якісь там нервовості, коли пройшло там три чи п’ять хвилин, коли кожен той британець собі порахував, що мабуть вже туалет має закінчитися, і тоді вони починали постукувати, а деякі починали шукати, де телефон.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Принаймні отримати відповідь для себе.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: І виймати свої мобільні, телефонувати і казати "не порядок". 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: І все, і був порядок.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: І був порядок.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ну, тут приватних історій є дуже багато. Мені чомусь так зі сльозинкою згадалась та ситуація, в яку я в Німеччині потрапив. Це про ціну оцього порядку. Я якось їхав з невеликого міста до Кьольна і придбав собі квиток за сорок євро на потяг. Був двоповерховий потяг, я значить сів собі на другий поверх, бо там просто менше людей було. Потім прийшов контролер і сказав, що я мав їхати в другому класі, а я їду у першому. Я чесне слово не знав, от правда не знав, але тут аргументи не працюють. Я потім ще сорок євро окрім тих сорока за квиток, заплатив штраф. Але я для себе усвідомив просту річ. За тих додаткових сорок євро я придбав знання. Більше ніколи в тому житті я не сяду не в той клас. Все. Тут дуже просто.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Ще й на своє місце. Порожній вагон, ви сіли не на своє місце. 

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Так.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Буде проходити контролер і скаже.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Я просто придбав знання за тих сорок євро. Давайте кілька дзвінків почуємо.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Так.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Щось у нас проблеми з лініями.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я знаю, що у вас проблеми, я сам інколи в машині, коли стою в пробці і слухаю інколи ваше Радіо. Не завжди я його слухаю, але інколи намагаюся подзвонити, бо у мене бувають такі іронічні зауваження.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Бачте як, просто завантажені лінії. Поки набирають наші слухачі, я от ще хотів запитати. Така не зовсім приємна ситуація для нас, для радіостанції Вести. Можливо, ви чули про те, що є наміри виходити на двадцять сім міст в Україні, були придбані відповідно компанії, з якими тепер там певні домовленості, і нібито там мало здійснюватися мовлення. Але зараз просто відсутнє рішення щодо дозволу мовлення в різних містах. Я хотів би зараз процитувати Юрія Артеменко. Це голова Національної ради. Він так само як і я з Запоріжжя. Я дуже поважаю Юрія, і не хотів би щоб хтось зараз трактував мене ніби я перекручую, але дивіться яка мотивація. "Ми вважаємо зміну програмної концепції та позивних недоречною. Логіка деяких членів Нацради полягає в тому, що коли Перець ФМ", - на хвилях якої ми мали би мовити в тих двадцяти семи містах, - "виграв конкурс, він довів попередньому складу Нацради, що його концепція музики та гумору краща, і враховуючи рейтинг, який має Перець ФМ, зміни є недоречними". От давайте візьмемо простий приклад міста Запоріжжя. Значить музичний радіостанцій там є штук п’ятнадцять як мінімум, і всі вони з гумором, з хітами і так далі. Інформаційних там є аж одна, наші конкуренти, ми їх дуже поважаємо - Радіо Ера. Місто Запоріжжя знаходиться в двох сотнях кілометрів від Донецька і зони АТО.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Значить я вам так скажу, минулого разу я вам сказав, що у зв’язку із всілякими загрозами Вести журналу чи газеті.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Ну, ну, так.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я прочитав статті і висловив свою думку згідно з тим, що я прочитав. Зараз я не знаю, які документи ви подавали, я не сидів на Нацраді, я не знаю які аргументи, окрім тих, які ви зараз наводили, говорив Юра. Тому я не знаю, я не буду коментувати нічого.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Давайте візьмемо більш глобально, реально такі от ситуації, які я щойно окреслив з приводу Запоріжжя. І це ж не тільки Запоріжжя в такій ситуації. Нам дійсно зараз аж так бракує музичних станцій, нам дійсно зараз так мало інформації зараз потрібно? 

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Якщо було би більше ток-радіо - я би був за, але я ще раз повторюю, я не знаю тіла цієї ситуації. Я знаю, що навколо відбувається. Якщо я це з’ясую, і ви мене раптом захочете ще раз запросити - я буду готовий коментувати. Я така людина, яка може сміливо сказати "Я не знаю", на відміну від політиків, які знають все. Якась там була аргументація, я не знаю, ну може щось... Мало знань, але логіку я теж можу зрозуміти. Дуже багато людей пов’язує Радио Вести з Росією. Дуже багато. А не час зараз так дивитися крізь пальці на все що відбувається, що приходить звідти. І тому тут можуть бути різні думки від політичних до якихось доцільних. Будь-що.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Давайте на сьогодні поставимо три крапки в нашому спілкуванні і в наших думках. Ви задали такий собі тон з приводу цієї ситуації і не лише неї, змотивували запросити вас ще і не раз.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: Я такий спеціальний шпигун, таку конструкцію роблю, щоб приходити частіше на різні ЗМІ.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Слухайте, нас це тільки тішить. Тому що таких шпигунів би нам побільше. Микола Вересень був у нас в гостях. Пане Миколо, дякуємо вам.

Мыкола ВЕРЕСЕНЬ, журналист, телеведущий: На все добре, дякую вам.

Олег БИЛЕЦКИЙ, ведущий: Почуємося вже напевно в понеділок.

Читать все
Читать все