СЛУШАЙТЕ РАДИО «ВЕСТИ» ГДЕ УДОБНО И КОГДА УГОДНО!
стенограмма

"Не було б зле, щоб не вийшло на добре"

Отцы и детиОстап и Дмитрий Ступка: "Семья - это все близкие люди"

Стенограмма спецпроекта на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер. Вы слушаете Радио Вести. и я Юлия Литвиненко с огромным уважением к людям, которые в это студии представляю вам проект, который мы назвали «Отцы и дети». Остап Ступка и Дима Ступка сегодня у меня в гостях. Здрасьте.

Остап СТУПКА, актер: «Добрий день чи вечір, чи як казати».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Добрий день». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я можу сказати, що я щаслива людина, того, що дуже багато журналістів мріяли би опинитися в такі кампанії, бути причетні до такої славетної родини, хоча би принаймні одного разу поговорити про все, що трапляється в житті великих Ступок. Як живеться вам тепер сьогодні, розкажіть мені.

Остап СТУПКА, актер: «Почнемо з Дмитра».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я думала по старшинству.

Дмитрий СТУПКА, актер: «Як вам сказати, чудове живеться, все гарно в кавичках. Насправді зараз така ситуація в країні, що не досить добре живеться всім нам. Все, що відбувається, а так намагаємося якби працювати і не думати про ці жахливі речі, які кояться в нас в країні. Тому потихеньку, виживаємо, можна сказати. Не живеться, а виживаємо».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я Дімку завжди бачила, вперше я бачу його поруч з Остапом. Завжди якось так траплялося, я приходила в театр до Богдана Сільвестровича і завжди там був Дімка. Я не знаю, як це так, ну, от завжди ти з дідом був завжди поруч. Чи це була абсолютна випадковість і моє журналістське щастя?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю. Я просто дуже часто знаходився в театрі на репетиціях змалку і тому напевно ви мене бачили постійно з дідусем. Ми там їздили постійно і на зйомки, і на різні відрядження».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я знаю, що це така біда і навіть час не лікує – це жахлива втрата… І той хто, ну, хіба що той, хто не пережив цього не може зрозуміти. Однак чи вам вдалося вже якось філософські переосмислити той факт, що діда немає, немає вашого Боді і на, власне, на ці події, якби він подивися, от щоби він сказав?

Остап СТУПКА, актер: «Я думав про це».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю. Бабуся взагалі сказала, що може воно і краще, що дідусь не дожив до цього, що він цього всього не бачить, бо я не знаю, це дійсно гарне питання і вже не перший раз задають і по телефону дзвонять журналісти. Ну, продовжуй будь-ласка».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От бачиш, син сказав батьку, ну, продовжуй.

Остап СТУПКА, актер: «Річ у тім, що ми повертаємося звичайно кожного дня, наприклад, я думаю про батька. Дійсно, його не вистачає і це не легко, я вам скажу. Але життя продовжується і треба знаходити нові речі, які б тебе спокушали на справжню творчість, знаходити хороші п’єси, зніматися в гарному кіно хочеться. І працювати, пам’ятаючи про те, ким був, завжди пам’ятаючи ким був батько, дідусь Богдан Сільвестрович. Бодя, як його називав Дмитро, до речі».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Бодя. Ти казав, да, Дімка, ти казав йому Бодя?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Да, постійно».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це передчуття, що ця втрата…Хтось в інтерв’ю сказав, що насправді ця хвороба, вона страшна, але вона гуманна в тому випадку, якщо ти розумієш, що це таке довге прощання. Наскільки це можна …?

Остап СТУПКА, актер: «Я думаю, що будь-яке прощання, воно не може бути гуманним ні довге, н тим, паче коротке, як це сталося з Віталіком Лінецьким. Раз, і немає людини на злеті …». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: До речі, ви знайшли, що насправді, це трагічний прикрий випадок?

Остап СТУПКА, актер: «Це трагічний випадок …».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Під час зйомок.

Остап СТУПКА, актер: «Ні, це не було під час зйомок, наскільки мені відомо це трагічний випадок стався вночі, він впав, отримав черепно-мозкову травму і помер».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це просто жах, але знаєш, я тут завжди … не можна змиритися з цим, але коли ти бачиш людей з екранів телевізорів на наших улюблених акторів, ти завжди вважаєш їх частиною себе. І ця втрата завжди надзвичайно жахлива, тому що ти завжди звіряєш своє життя. От вам тепер, коли вам кажуть, а от дід був класним актором, ну, а ви що, ану давайте ви що? Чи вже немає для вас такого значення Дім. Нехай Дмитро може відповість, тому що насправді поява в кіно Дмитра Ступки це був абсолютний відкриття для дуже багатьох, хоча я скажу зразу забігаючи вперед, мені завжди подобалося те, що робив малий Ступка. Але я думала, що найближчим … я впевнена, якби це протистояння з Росією не відбулося, Ступка малий вже був у Росії чи я помиляюсь? Була така спокуса?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю. Ні, такої спокуси не було. Насправді там якось дуже тяжко жити в Москві, якось я не знаю… Дійсно було б непогано там зніматися в принципі, а жити тут, як робив в свій час Бодя, царство небесне. Але такі події, що навіть я вже не знаю, що робити. Багато друзів, знайомих, всі посварилися, всі не спілкуються, у всіх різна інформація, якась інформаційна війна. Мені там пишуть повідомлення в Фейсбук таке, що я не буду казати, що мені там пишуть, бо це просто на голову не налазить, що там пишуть, розумієте. І всі посварилися, там брат з братом, близькі люди. Тому я залишаюся тут і в нас в принципі починають теж знімати фільми, що непогано».

Остап СТУПКА, актер: «В нас є що розвивати на нашій власній території».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От розкажіть мені про свої плани.

Остап СТУПКА, актер: «Розумієте, я так думаю, що не все зійшлося на Москві, наприклад. Це може якась звичка певно, що в нас щезло кіно і всі значить намагаються потрапити до найближчих сусідів наших північних, бо там все таки кіновиробництво є. Але нам треба своє розвивати, щоб ми не дивилися на якусь іншу територію, щоб ми хотіли тут працювати і творити».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я вибачаюсь переб’ю. просто тут є деякі люди, які тут ставлять палки в колеса і не дають працювати. Я не буду казати прізвища, але деколи я дізнаюся від своїх режисерів і продюсерів різних, що от по якимось там причинах кажуть, що взагалі прізвище Ступка не називайте, навіть не пропонуйте. В мене там наприклад є знайомі, вони знімаються, мої однокурсники. Я дзвоню режисерові кажу, слухай, а чому мене не попередили, навіть не покликали на проби? Я дивлюся, хлопці мого віку такого ж фізичного стану і таке інше. Чому кажу, не запросили навіть на проби? Ой, Дмитро, ти ж знаєш, я до тебе гарно відношусь, все, до твого батька, але сказали, що прізвище Ступка навіть не називайте. Я не буду казати, хто ці прізвища».

Остап СТУПКА, актер: «Це все таки на рівні чуток відбувається, але якось вони до мене доходять».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви мені скажіть, це сталося після того, як Боді не стало?

Остап СТУПКА, актер: «Та це от зараз».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В цей час? Для мене це дивина. А скажіть, а це прізвище вам коли-небудь допомагало взагалі, були такі часи?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Мені особисто ні».

Остап СТУПКА, актер: «Та я не думаю. Воно допомагає там на підсвідомому рівні. Я наприклад свідомо ніколи не думав, що буду користуватися своїм прізвищем і ніколи не кричав на всі сторони. Воно вирішується якось само собою, коли люди дізнаються, там незнайомі або не знають мене, то питання повертається зовсім в інше русло і русло позитивного там вирішення, наприклад, якогось питання. Але спеціально користуватися ну, не знаю. Люди самі ідуть на це, щоб якимось чином тобі допомогти або порадити, або зробити щось для тебе і ти спеціально цього не просиш».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От для мене…я про свої особисті враження. Для мене Богдан Сільвестрович був абсолютним прикладом не лише людини, яка зробила себе сама, але й він завжди для мене був таким уособленням справжнього батька, справжнього діда і такі якісь слова завжди він знаходив. Скажіть мені, там я не знаю, лаяв він чи бив вас, чи піднімав… я думала, що він абсолютний добряк. Діма зразу засміявся.

Дмитрий СТУПКА, актер: «Руку він ніколи не піднімав. Знаєте, вистачало просто одного його погляду і він міг так сказати, що ти зразу перетворювався в страуса і ховав голову вниз, бо цього було реально достатньо».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А що міг такого сказати?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Та, ні, там навіть не те, що сказати, я вже не пам’ятаю, я ж був малий тоді, що він міг сказати. Це був просто погляд, такий був погляд, що вже було зразу зрозуміло, що краще не жартувати, а мовчати».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А поки батько не чує, я маю на увазі Остапа, кого більше він любив тебе чи батька?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю навіть. Я думаю, він кожного любив так, як має любити батько, дідусь».

Остап СТУПКА, актер: «З Дмитром були у них дуже теплі такі особливі стосунки – це чудово».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Всього порівну і всім порівну, і невістці, я от спостерігала за тим, як він ставиться до дружини Остапа. І завжди так інколи буває, можливо це без ніяких пояснень і не варто було б пов’язувати, але коли ми його втратили, і я думала, а як ви тепер будете, а не станеться якогось розколу? От я завжди думала про вас, тому що мені здається, що цей стрижень в вашій родині був він.

Остап СТУПКА, актер: «Безперечно».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Багато поламалося у вашому житті, коли його не стало?

Остап СТУПКА, актер: «Звичайно важко і деякі речі помінялися в житті, але я думаю, що ми все одно тримаємося разом і хто зараз тримач стержня – це справа, я думаю, що вже більш спільна, спільними нашими зусиллями мої, Дмитра і покоління підростає Устина, Богдан Ступка молодший».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я може зайду в таку територію особисто інтимного, але я скажу. Якщо би Бодя був живий, розлучився б Остап Ступка?

Остап СТУПКА, актер: «Я не знаю».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Діма, як ти думаєш?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю».

Остап СТУПКА, актер: «Життя іде вперед і …історія об этом умолчала».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Остап і Дмитро Ступки сьогодні говорять про сучасні родинні цінності. Ми повернемося за мить. Ви слухаєте Вести. Я вітаю всіх слухачів. Я напомню, что мы слушаем Радио Вести. Мы это, тут, у нас в студии Остап и Дмитрий Ступка, замечательные украинские актеры, гордость и продолжатели светлого имени Богдана Сильвестровича Ступки. И вот этот проект мы затеяли для того, чтобы в этом бренном и суетном и теперь еще и военном времени, понять, вот, что важно, как сохранить и нужно ли хвататься за этот институт брака, за семью. Вот, Дима, дед с тобой разговоры такие вел, вот, надо ли семью, ти не женись Дімка, казав щось таке? 

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ви знаєте, не те, що не женись, він сказав, що треба не спішити з цією справою, тому треба якось стати на ноги, спершу щось зробити в цьому житті, а потім вже женитися».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, це якісь матеріальні цінності. От це власне на нав’язують такі категорії можливо цим європейським світом, коли ти маєш вже щось передати своїм дітям. А хіба насправді, от і Богдан Сільвестрович, хіба мав він вже щось?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ні. В них не було, просто було кохання. Я знаю, але зрозумійте, ми так живемо, зустрічаємось, і нам цього теж достатньо. Ну, що той автограф в паспорті чи що, ми так живемо нормально, не поспішаємо. Тим більше, можна женитися, але подивіться, який зраз час на світі – війна. Грошей не так багато, зйомок не так багато і за які взагалі кошти робити якесь весілля. Просто розписатися можна піти в любий момент. Але ж хочеться якось гарно відсвяткувати, щоб прийшли родичі, друзі. Але зараз багато хто не може приїхати в Україну з багатьох причин. Хтось не може навпаки виїхати і всіх зібрати близьких з родини, наприклад моєї дівчини, там з моєї, це зараз проблематично. І ми зараз з цим не поспішаємо. Хай це все вляжеться, закінчиться ця війна».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А відчуття того, що в тебе є родина, от які чинники сьогодні, що це? На чому тримається сьогодні?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Родина – це всі близькі люди».

Остап СТУПКА, актер: «Це підтримка постійна, це родинні зв’язки, це особливі зв’язки, тому вони в нас є безперечно присутні і ми відчуваємо себе великою родиною, не дивлячись на різні ситуації, інсинуації життєві, все таки ми велика родина».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В житті Богдана Сільвестровича, я думаю, як і в вашому акторському середовищі завжди дуже багато спокус, тому що ви, що називається люди емоцій.

Остап СТУПКА, актер: «В житті взагалі багато спокус, не тільки у акторів».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сказав Остап Ступка. А власне, а як втриматися і чи вдавалося Богдану Сільвестровичу, тому що мені здається він любив жінок, але це зовсім не означало, що він міг зраджувати якимось родинним інтересам?

Остап СТУПКА, актер: «По-перше, люди повинні довіряти одне одному, бути повноцінними партнерами в довірі, в допомозі, в увазі один до одного, в повазі один до одного. Тут насправді якихось таких секретів немає. Це просто елементарна повага. Любов само собою. Але це все треба підтримувати, тому стосунки чоловіка і жінки – це величезна робота».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Остап, коли кажуть, що насправді ваша мама, вона бабуся для Дитра, принесла себе в жертву, могла зробити там кар’єру танцівниці і все таке інше. Є така якась жертовність?

Остап СТУПКА, актер: «Звичайно».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: «Це обов’язково навіть в сучасній родині? Хтось має жити заради іншого».

Остап СТУПКА, актер: «Я думаю так. Елемент жертовності більшої чи меншої, він мусить бути присутній. Вже, хто на себе візьме цю непросту місію жертовності, це вже справа така. Людина сама повинна зробити цей крок, тому що це має бути поклик душі. Це не просто, я жертвую, тому що мені треба щось…. Це зовсім інше. Це поклик душі, це дійсно любов до людини і намагання створити їй усі умови для щасливого сімейного життя».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вони взагалі, от коли-небудь сварилися між собою?

Остап СТУПКА, актер: «Звичайно, хто ж не свариться».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хто перший йшов домовлятися. От мені важко уявити, що це був Богдан Сільвестрович чи він? От тут як примирення, як наставало в родині?

Остап СТУПКА, актер: «Богдан Сільвестрович першим ішов».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Остап СТУПКА, актер: «Звичайно. Джентльмен. Мужчина».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І це багато пояснює. Є якісь риси, от Дім, скажімо в твого батька в Остапа, які ти відчуваєш, що варто було би уникати, щоб під гарячу руку не попасти чи він такий абсолютний ліберал і демократ, от хто? 

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ой, ну, по-різному було. Звичайно в них були відносини як батька з сином. Міг посварити і щось там сказати, але от я не був якби свідком цих різних подій. Це якось робилося по-чоловічі окремо і щоб без зайвих вух. Тому я не можу там сказати, це як у звичайних людей. Я думаю у кожній родині, яка має совість і якусь доброту і ввічливість. Так що так, я не знаю навіть які там приклади сказати».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Мені здається, що не дивлячись на те, що Богдан Сільвестрович Ступка такий хрестоматійний приклад взагалі акторської майстерності і це, знаєш, Богом тім’ячко поцілований. Але в житті він взагалі був важкий в побуті, важка людина?

Остап СТУПКА, актер: «Він був різний. Він був абсолютно різний, він звичайно був непростою людиною. Але він був дуже доброю людиною і що стосувалося його роботи в театрі, як художнього керівника, він розумі акторів, ішов їм назустріч, допомагав. Але він був досить жорсткою людиною в моменти, коли він відчував, що люди, наприклад, які оточують його в дану хвилину не зовсім адекватні з його погляду на цей світ. Тому він міг бути жорстким і це правильно, я вважаю. Поставити на місце людину, яка чомусь починає плигати незрозуміло для чого». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Його робота в Міністерстві культури, його міністерське крісло, які він взагалі ставився до того, згадуючи часи міністерські?

Остап СТУПКА, актер: «Він дуже тепло згадував ці часи, він називав це… скільки він пропрацював? 17 місяців».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як 17 миттєвостей.

Остап СТУПКА, актер: «17 миттєвостей міністерства. Він це приймав, потім вже він жартував звичайно з цього приводу, але він казав, що йому ця роль міністра, бо актори зазвичай, коли стають міністрами, таких випадків небагато, але є, то я думаю, що це спрацьовує якась професійна штука, що ти до цього ставишся як до своєї ролі відповідально і розуміючи всю серйозність цієї посади. Тому що міністерське крісло, воно звичайно це відповідально, ти паче Міністерство культури. Це великий обсяг роботи». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Мені здається, що для таких людей, як Богдан Сільвестрович завжди буде свій чужий, хоча він не виказуватиме так явно, але за своїх він завжди і в вогонь і воду. Але були хоча б хто-небудь з вас може пригадати, хоча б один випадок, коли він був проти того, що ви робили або щоб ви там брали участь? От коли-небудь він казав вам, ні?

Остап СТУПКА, актер: «Він міг деякі речі сказати, що там не варто, там встрявати в якийсь там проект, що цього непотрібно робити, треба почекати. І деякою мірою звичайно це були слушні зауваження, тому що він дуже добре знав життя і розумів, що до чого».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, але мені здається, він безмежно вас любив, насправді. А любов, вона сліпа і завжди ти кажеш, ну, давай Діма, будеш актором, насправді не боявся він, що скажімо Дмитро міг обрати іншу скажімо іпостась? Якісь такі розмови з дідом велися?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ні. Це так все само собою вийшло. Мені запропонували піти в Академію мистецтв до Чембержі 6 класу і я пішов, там були заняття досить довго. Там кожен день з 8:30 ранку до 5:40 вечора. І в нас була там майстерність актора, сцен мова, пластика, ми були задіяні і це все мені подобалося і я тоді ще приймав участь у різних виставах, масовці як кажуть. І був такою закулісною дитиною, постійно все наблюдав з-за закулісся і це все само собою втянуло. Тому якихось розмов не було. Там мама хотіла, щоб я був чи зубним лікарем чи пішов вчити різні мови, а мені подобалося грати ліцедействовать, як то кажуть, зніматися в кіно мені цікаво було дуже. Там, коли мене затвердили на роль «Ми з майбутнього» мені взагалі було тоді все одно, що за сценарій. Я його навіть не читав повністю, тому що я побачив, що це плівка, що це знімає Росія, що це повномасштабний крутий фільм, який ще буде показуватись в кіно, то я там стрибав до стелі реально від радості. А потім почали вже казати, що а-йя-йяй, що ми такі погані хлопці, що ми знялися в такому фільмі, але це була робота. Я не розумію, коли щось там хочуть приписати якусь політику чи ще щось. Комусь треба грати негативні ролі чи такі, це є робота. І маніяків люди грають і Гітлера».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Якщо би можна було виправити і не брати участі в цій стрічці, хоча мені здається, як ти кажеш є і така робота. Але тепер оглядаючись на те, в якій пастці опинилися ми в випадку з Російською Федерацією, от радше між чим і чим обирав би ти?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Та ні, звісно, зараз за таку ситуацію я би не пішов. Тоді я був малий, дурний, це був 2009 рік».

Остап СТУПКА, актер: «Річ теж в іншому. Коли Бодя нам говорив, що може там ви зніматися не будете, я не конкретно про цей фільм, ми це все розуміли, але зважаючи на те, що в нього на столі лежить 30 сценаріїв, а в нс один і в нас немає можливості вибирати, а працювати хочеться. Коли в тебе 30 лежить, ти може вибирати, це не те, це о, тут мене це влаштовує. Це зовсім інша ситуація. Коли ти сидиш без діла, то я вам скажу, що з часів «Ми з майбутнього», «Матч», то я в українському фільмі так і не знявся. То, що мені чекати у моря погоди чи як? Ну, був в мене там серіал, буде серіал «Брат за брата» третя частина».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От давайте ми про це більш детально про нові перспективи і плани родини Ступки. Давайте ми продовжимо. Я нагадаю, що это программа на Радио Вести оставайтесь с нами и мы ввернемся буквально через пару минут. Мы приветствуем всех наших слушателей и мы - это я Юлия Литвиненко. Большое наслаждение мне сегодня видеть напротив Дмитрия и Остапа Ступку. Это вообще редко, когда вот так вот вместе, можете встретится или сейчас… слава Богу?

Остап СТУПКА, актер: «Та ні, ми бачимося щодня майже».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, як щодня, ви що разом мешкаєте?

Остап СТУПКА, актер: «Ні. Дмитро до мене приїде».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Через дорогу».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Через дорогу. Остап став досить рано батьком. От як Богдан Сільвестрович сприйняв цю новину, скажи нам, вкотре вже дай відповідь для тих, хто не знає?

Остап СТУПКА, актер: «Новину народження Дмитра? Судячи з того, які були у нас у всіх стосунки, то я думаю, що це було радісно насправді». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, ви така, бачиш… дуже багато відомих родин, вони якось так особняком тримаються, а ви завжди і всі бачили, як і що ви, і з ким ви. Скажи, насправді, родинні обіди, щось таке, що вас єднало і те, чого сьогодні вам дійсно не вистачає от після втрати Богдана Сільвестровича? 

Остап СТУПКА, актер: «Та нам взагалі його не вистачає, чесно кажучи. Тому, ще було про що поговорити, і ще було що йому звичайно нам розказати і порадити».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Те, що він був вашим порадником і другом, безперечно, але чи був він для вас таким абсолютним авторитетом і таким, ну, якщо хочете, театральним акторським гуру, Діма? От було щось от якусь інтонацію перейняти чи ти маєш достатньо зухвалості, щоб не претендувати на талант?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я не знаю. Всі різні особистості. Просто я багато спостерігав за грою і таке інше, а перебрати це неможливо, скопіювати теж неможливо це буде якось смішно виглядати».

Остап СТУПКА, актер: «Якщо навіть щось і пробивається в манерах, в рухах, в голосі, то це абсолютно нормальні – це генетичні речі».

Дмитрий СТУПКА, актер: «А так, я ніколи не намагався копіювати когось. Взагалі, я знаю, що дідусь для мене це дідусь, то, що він такий актор, взагалі така людина – це інша справа. А він для мене був як рідна людина, як дідусь, як батько і тому не було як гуру. Я просто дивися фільми там деякі або я міг заплакати, як там дідусь так зіграв наприклад, «Водитель для Веры» і там був момент, коли «картошки жареной хочешь?», в мене сльози потекли».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, «картошки жареной хочешь?» - это кстати и мой любимый фрагмент. И я просто непременно, чтобы сейчас вот мы вместе со слушателями имели возможность обязательно послушать этот фрагмент. Давайте, у нас есть такая маленькая заготовочка, мы вспомним, как прозвучала это из уст нашего любимого актера Богдана Ступки. Ой, всякий раз ком в горле и слезы просто по щекам. Но это же ведь не единственная роль.

Дмитрий СТУПКА, актер: «Потім, коли я подивився один раз малий значить, «Короля ліра», я взагалі там просто був в шоці. Я більше одного разу, я там «Енеїду» наприклад ходив там кожну виставу, там «Бал злодіїв» дивився багато, там «Тев'є-Тевель» і таке інше, там «Украдене щастя». А от це «Король лір» я подивися один раз і я потім не зміг більше дивитися. Настільки напружена психологічна робота і «Майстер і Маргарита», як там Бодя викладався і «Король лір», то для мене було просто, в шоці я був просто, як це було зіграно. Мені було його якось так дуже шкода, як він витрачає свою енергію, своє здоров’я, отак вкладається на всі сто відсотків. І це настільки, що потім було трошки страшно це все дивитися».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А як він проводив ці кілька годин перед виходом на сцену? В його якісь ритуали, атрибути особливі?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я пам’ятаю, коли я був малий, там бігав у бабусі з дідусем по квартирі, то він закривався в великій кімнаті і голосно репетирував текст».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сам читав роль свою.

Остап СТУПКА, актер: «Або денний сон, поспати після обіду, коли ввечері важка вистава, то це абсолютно нормально».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ніч після вистави?

Остап СТУПКА, актер: «Ніч після вистави – це друзі, це спілкування, це знайомі, це кабінет».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Тим більше, коли закінчуєш виставу, якийсь прилив такої енергії, що зразу заснути неможливо, як прокинувся тільки ввечері, закінчилася вистава. Буває навпаки, втома така, але втома досить така приємна. І приходять друзі, там, може бути спілкування там, може бути затяжне».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Заспівати, випити таке було? 

Остап СТУПКА, актер: «Ну, на рахунок співать ні, але поспілкуватися добре».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Поспілкуватися так можна було і до ранку. Так дивишся у вікно, вже світає, вже додому треба».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Коли ця звістка про хворобу прийшла і я в одному із інтерв’ю Остап, ти сказав, що ви в Німеччині, ви були… якусь виставу ви дивилися і коли батько весь час хотів пояснював, що там на сцені…

Остап СТУПКА, актер: «Ми слухали оперу в Баварській опері».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так.

Остап СТУПКА, актер: «Він знав всі опери напам’ять, він виріс в оперному театрі і тому … ми дивилися… Що ми дивилися? Богему ми дивилися Пучіні, слухали вірніше і ще не згадаю зараз. Дві опери ми дивилися слухали і він намагався мені, сидів трохи, місця у нас були в різних рядах, але він попереду в мене сидів і після кожної там репліки співочої чи арії намагався розповісти стосунки як вони значить, що вони зараз… І німці там такі не звертали на це увагу, кажу, та тихіше, тут такі чопорні німці сидять, що … давай ти мені це все розкажеш в антракті, ми підемо в буфет глядацький місцевий і поговоримо стосовно першої дії опери».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А він на розрив, йому хотілося одразу.

Остап СТУПКА, актер: «Да, розповідав, як він слухав, яких виконавців слухав, де він слухав. У Львові слухав, ну, дуже цікаво».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є таке відчуття і не наговорилися і не наслухалися? 

Остап СТУПКА, актер: «Да, звичайно».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Звичайно».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Щоби сьогодні найбільше кортіло сказати Боді?

Остап СТУПКА, актер: «Не знаю. Но думаю зараз про нього, кожен день. Не знаю, обняти б хотілося».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Остап і Дмитро Ступка сьогодні на Радио Вести. Ми повернемося буквально за мить. Всі залишайтеся з нами. Я приветсвую всех слушателей Радио Вести. Меня зовут Юлия Литвиненко. Дмитрий Ступка и Остап Ступка сегодня здесь. Прекрасные украинские актеры. Хотя вот когда говорю украинские, я думаю, что вы по-прежнему открыты ко всем предложениям. Вот сколько народу сейчас звонит, предлагает? Вот, чтоб сразу снять напряжение, не потому что я вас давно знаю и такое чувство, что сто лет я и вместе с вами прожила, но кажется мне, что вот вы образца абсолютного европейского актера. Потому что я вот, ну, Диму я в театре не видела никогда, я даже к своему стыду боюсь признаться, не знаю. 

Остап СТУПКА, актер: «Ми надолужимо це в новому сезоні».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Но кино это абсолютное откровение и открытие для меня. Но вот Остапа я считаю, что Остап прекрасный комедийный актер, я ему тысячу раз это говорила, что он такой в общем любимчик.

Остап СТУПКА, актер: «Але як часто мені пропонують грати судмедекспертів, міліціонерів».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Та ты что? А ти що кажеш? Ні. 

Остап СТУПКА, актер: «Чому ні. От зараз восени має вийти, трохи перенесли виходу одного проекту 12-серійного називається «Мажор»».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так це про тебе.

Остап СТУПКА, актер: «Ні, там зовсім інша ситуація , я там якраз граю лікаря судмедексперта такого поважного. Потім восени до Голодомору має вийти канадсько-британсько-українська стрічка, яка називається «Урожай диявола», де я, там в мене невелика роль, епізодична, селянин, багато дітей, господарство, але це 30-ті роки, ти розумієш, да. Його називають куркулем і зрештою, вбивають. Стріляють просто підступно красний комісар, чудовий британський актор його виконує, не пам’ятаю просто зараз як його звати величати. Там один канадський Барі Пепер знімався, той, що знімався з Томом Хенском в «Зеленой миле», якщо пам’ятаєте, такий білобрисий грав його друга. Там я зіграв роль українського селянина, якого називали куркулем зрештою підступно вбили, тому всі закиди стосовно тих фільмів, де я відзнявся відомих. Вони просто елементарно ну, не обґрунтовані. Давайте поговоримо тепер, як я зіграв українського селянина, якого підступно вбив красний комісар. І коли цей фільм вийде я згадаю цю ситуацію, що треба все таки ставитись до акторської роботи, а не примішувати сюди якісь політичні незрозумілі інсинуації. Ну, і теж в кінці року виходить третя частина серіалу «Брат за брата-3», де я виконав роль мафіозо-чеченця. Не знаю, яким чином я подібний на чеченця, але я з задоволенням…». 

Дмитрий СТУПКА, актер: «Перевтілився там».

Остап СТУПКА, актер: «Тому ось ці три проекти зараз мають виходити саме в кінці цього року це приємно. Що стосується нових робіт, то зараз не буду нічого казати, бо це все в стадії скажімо кастингу. Якщо вже буде щось остаточне і стовідсоткове, то ми звичайно і почнуться зйомки, от тоді вже я вважаю, що можна трохи поговорити».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, а у вас пане молодший?

Остап СТУПКА, актер: «У молодшого «Гетьман»».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ще ж не почалися».

Остап СТУПКА, актер: «Не почалися, але там вже…».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А хто знімає?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ні, ну мене затвердили так, на роль Тиміша, фільм називається «Гетьман» про Богдана Хмельницького».

Остап СТУПКА, актер: «Я вибачаюся, я Тиміша грав у фільмі «Богдан Хмельницький» у Мащенка».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Це буде знімати режисер Валерій Ямбурський. От це чотири серії і вже в серпні починаються зйомки».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: То що Україні є кіно?

Остап СТУПКА, актер: «Ти знаєш, не дивлячись ні на що якийсь зараз активний рух почався».

Дмитрий СТУПКА, актер: «От ми випустили «Тіні незабутих предків» Любомира Левицького».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Класне кіно.

Дмитрий СТУПКА, актер: «За всю історію взагалі зібрали найбільше коштів. Потім ще в мене був фільм виходив теж «Київський торт», але він вийшов, я так вважаю трошки невчасно, тому що якраз …».

Остап СТУПКА, актер: «20 лютого».

Дмитрий СТУПКА, актер: «20 лютого, коли там людей били на Майдані і трошки невчасно він вийшов, але фільм суперовий. Це така історія про Київ, історія одного дня. Два хлопці зустрічають дівчинку, яка має їхати в Нью-Йорк назавжди, вона виграла грін-кард і один день розповідь повністю про Київ. Ми ходили по Майдану Незалежності, там ще не було цих бійок, все таке красиве, мир панує в Києві. Все таке зелене, там мій герой їздив на кабріолеті по цьому місту. Така досить цікава історія. Ну, і так поки що все. От «Гетьман» починається».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Всі ці події, вони змінили все, що ми пережили і свідками чого ми всі стали і на Майдані зокрема, ви в самому епіцентрі, ви мешкаєте там не так далеко від Майдану. Це зробило нас іншими, якщо так, то які цінності нас тепер на перший план вийшли для нас для українців?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Це єдність, що ми єдині і подолаємо це зло. Я думаю, зараз недавно їздив, була така акція Тимофій Нагорний зробив таку акцію називається «Пліч-о-пліч єднають Україну». І ми їздили на перевал в Карпати відкривали тризубець, відкривали меморіальну дошку Небесній сотні, підкорювали Говерлу і на Говерлі піднімалися 4,5 години. Зробили слово «мир». Це все знімалося і я вважаю, що такі акції зараз якраз потрібні, тому що якщо б не сміливість і єдність, патріотизм своєї держави, то б цього всього не було».

Остап СТУПКА, актер: «Знаєте, як то кажуть, не було б зле, щоб не вийшло на добре. Тому що ця трагічна ситуація з військовими діями на сході України, вона я думаю, вже давно підштовхнула тих людей, які можливо спали по відношенню своєму ставленню до землі, де вони живуть, зробило їх більш свідомими, більш патріотичними і з намаганням дійсно об’єднатися і одне ціле, водну єдину українську націю».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так. Зрештою, коли ми кажемо, ми одні єдині, але розуміємо, що люди на сході зовсім не всі так думають. 

Остап СТУПКА, актер: «От вже багато людей, я бачив останні новини, вже багато людей, які зі сходу України на початку підтримували сепаратистів …».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тепер вже підтримують нашу Національну гвардію.

Остап СТУПКА, актер: «Вони вже зрозуміли і побачили, що до чого».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але можливо іншу мову варто було для них знайти? От скажімо, інших кіногероїв, чи не варто цього робити? От як власне, ми так дуже довго мали запропонувати напевно щось і якусь і культурну політику людям зі сходу. 

Остап СТУПКА, актер: «Мають бути на екрані герої, українські герої, тип, як це роблять провідні кіно-країни. Виховуючи таким чином патріотизм і ставлення до своєї власної держави, до землі, де вони живуть ці люди».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Аж раптом от скажімо ми би сказали, ну, не знаю там, давайте залишаємо нашу АТО, от лишаємо людей на сході, от хочуть, нехай йдуть у Росію? Це була би наша слабкість?

Остап СТУПКА, актер: «Я не знаю насправді. Інколи хочеться крикнути тим, які дуже хочуть…». 

Дмитрий СТУПКА, актер: «Ні, ну навіщо віддавати свою землю, це неправильно? Що значить хай ідуть в Росію? Чемодан, вокзал, Росія, хай їдуть».

Остап СТУПКА, актер: «Так хай їдуть, якщо хочуть жити в Росії, хай їдуть в Росію».

Дмитрий СТУПКА, актер: «А так забрали Крим, там зараз Донецьк, ну, що вони хочуть зробити розподіл – це неправильно. Тому я рахую, що правильно, що ми не даємо забрати нашу землю, бо це …».

Остап СТУПКА, актер: «Про це не може бути й мови».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дуже багато життєвих було ситуацій, коли Богдан Сільвестрович починав говорити мовою своїх персонажів, було таке.

Остап СТУПКА, актер: «Він багато цитував».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: У вас бува таке щось? А, ну, давай Діма, що ти нам?

Остап СТУПКА, актер: «Буває. Та, ні, зараз я навіть не …».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ти ні, а про Діму нам не нада …

Дмитрий СТУПКА, актер: «Сьогодні, да, щось, де сестра? А я кажу, зразу з ходу автоматом, поїхала на станцію Тригоріна зустрічати. Вони такі фрази бувають просто раз, і вилітають».

Остап СТУПКА, актер: «Цитати з п’єс, з вистав, з фільмів, вони приходять, але якось зовсім на підсвідомому рівні, тому що ти не можеш їх готувати спеціально, використовуєш їх в житті, виходячи з певної ситуації».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Навіщо розкидати бісер перед свинями, там наприклад».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви мені скажіть, такий формат, як літературні вечори, він не вимагає якихось затрат, але ну такі спогади, мені здається, ви вже могли би влаштовувати такі вечори. От, щоб ви читали, якими би ви рядками… є таке, читаєте ви що-небудь, є можливість? 

Остап СТУПКА, актер: «Не знаю, в мене …».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Людина не літає, а крила має».

Остап СТУПКА, актер: «У Боді були вірші, насправді, він що стосується знати напам’ять, їх було небагато. Їх було до п’яти можливо. Але ці вірші були настільки вчасно, практично в кожному моменті, коли батько їх читав – на вечорах, на ювілейних вечорах. Я стосовно поезії, я колись Івана Малковича читав, ще був книжковий магазин на Майдані Незалежності, там якийсь спорт-бар, щось таке чи банк. І вийшла збірка поезії Малковича називалась «Із янголом на плечі». І він мене тоді, років 20 тому може…».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хотів, щоб саме ти прочитав.

Остап СТУПКА, актер: «Я прочитав. І досі, коли ми з Іваном зустрічаємося, він каже, слухай, так тоді я досі пам’ятаю ... ».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я не чула, ти чув, Дім?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Що?».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Щось з цієї збірки «З янголом на плечі»?

Остап СТУПКА, актер: «Ні. Це була акція в книжковому магазині».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хто прочитає нам Дім, ти, чи Остап?

Остап СТУПКА, актер: «Я напам’ять ні. Напам’ять щось в мене от з поезією, я не знаю, чому в мене не складається. Якщо треба там провести літературний вечір, от недавно було в філармонії до 75-річччя Павла Мовчана. І Дмитро Черепюк, який організував цей вечір каже, треба там, ви там, Олена Фесуненко значить жіночий голос, ти чоловічий. Ми на сцені. Ми з листа, ніхто напам’ять не вчить, тому що дуже багато … Таким чином я можу прочитати вірші».

Дмитрий СТУПКА, актер: «Я зараз під забув. В мене було в пам’яті «Як намалювати птаха» Жака Превера, потім я читав пам’ятаю «Все на букву П» оповідання. Дідусь десь знайшов. В нього ректор зі Львова написав повністю оповідання «Все на букву П». Я читав там популярному перемишлянському поету Павлу Петровичу Подяльчаку «Прийшло поштою приємне повідомлення, приїздіть Павле Петровичу, погостюєте …»».

Остап СТУПКА, актер: «Погосподарюєте. От це треба читати, до речі».

Дмитрий СТУПКА, актер: «І такі штуки були, але зараз останні роки щось все таке напружено, війна, нічого такого не відбувається. І коли ти не повторюєш, не читаєш, воно забувається. Якщо пару раз прочитати просто, я не готувався, то я б залюбки прочитав напам’ять».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Років за двадцять к собі своє життя уявляєте?

Дмитрий СТУПКА, актер: «Як, як? Оскар, Голівуд».

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дмитро і Остап Ступки сьогодні були разом з нами на Радио Вести. Я дуже сподіваюся не востаннє, дай Боже.

Читать все
Читать все