СЛУШАЙТЕ РАДИО «ВЕСТИ» ГДЕ УДОБНО И КОГДА УГОДНО!
стенограмма

"Для хлопців, котрі знаходяться по всій території АТО, аеропорт - це святе"

"Мужчина и Женщина""Киборги" на защите аэропорта и мобилизация-2015

Стенограмма вечернего эфира на Радио Вести

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Добрый вечер это Радио Вести, Валерий Калныш. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Здравствуйте. И Юлия Литвиненко. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Мы решили сделать итоговую программу на Радио Вести, она будет выходить по пятницам, называется «Мужчина и Женщина», и в этой программе мы будем подводить итоги недели. Мы будем говорить о самых громких событиях, которые происходили за текущую неделю, поэтому мы по пятницам выходим. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: И, конечно же, представим разные взгляды на одни, казалось бы, и те же события. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: И, естественно, сами мы этого сделать не сможем. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Нам нужны другие мужчины и женщины.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Да, поскольку эфир два часа, сами не справимся, поэтому будем приглашать гостей, и вот сегодня я рад представить. В гостях у нас Оксана Корчинская, первый заместитель председателя парламентского комитета по вопросам охраны здоровья. Добрый вечер. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: И вопреки тому, что у войны не женское лицо, говорить мы будем о войне в том числе. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Да, мы начнем с того события, которое такой красной нитью проходит уже не эту неделю, а проходит последние несколько недель. Практически, даже несколько месяцев, речь идет о событиях в донецком аэропорту. Мы слышали, что как развиваются события сейчас. Я штрихами напомню, что активизация боевых действий там идет последние двое-трое суток, и каждый день, практически каждый час дарят какие-то новости страшные новости оттуда. Мы знаем, что донецкий аэропорт защищают наши бойцы, что он находится под контролем украинских войск. Защищают его «киборги», и вот сегодня, например данные на пятнадцать ноль-ноль, о чем сообщал пресс-центр АТО. Я процитирую это сообщение «Не имея возможности получить преимущества в открытом противостоянии, враг прибегает к коварным уловкам. Так было зафиксировано применение террористами газа». Конкретный тип примененного вещества не установлен. Но речь, вероятно, идет об одной из разновидностей слезоточивого газа. Вот такой новый поворот. Есть ли у Вас какие-то новости?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Так без сумніву, я розумію що Ви мене запросили як народного депутата, але для мене є честю, останні п’ять місяців я є координатор АТО сектора М з медицини, я волонтер-доброволець, я координую п’ять місяців чотири рода військ начмедів. І цивільну медицину в донецькій області. І зараз це моя друга батьківщина, я ніколи не була до війни в донецькій області. І так сталось що останні п’ять місяців це стала моя друга батьківщина, і тому моє серце і всі мої молитви знаходяться там. І я зараз хочу попросити всіх слухачів, що нашим хлопцям нашим «кіборгам», їм потрібні наші молитви. Це під час нашої війни, це не один раз нас підтримувало і рятувало. І для мене була ключова така, знаєте, подібна ситуація була з 29 на 30 серпня. Маріуполь, коли нас покинули всі регулярні війська, ми лишились в Маріуполі два невеличких, фактично роти двох добровольчих батальйонів, і з нами лишилась ще невелика частина Нацгвардії на блокпостах всі нам казали, що ми повинні їхати. Мені дзвонили командування АТО протягом ночі, тому що відвели Дніпр 1, і я проводжала своїх побратимів і сама настоювала, щоб вони уїжджали, бо їх вже дуже мало лишалось, і я боялась, щоб вони не повернулись в Іловайськ котлован, бо в цей момент загинули там товариші, їх побратими. І нам всі казали, що це неможливо, що ви не захистите Маріуполь, що треба, щоб ми пішли з блокпостів, моя задача стояла, що я всю ніч вивозила поранених, щоб не залишити їх в Маріуполі, я вивозила їх в Бердянськ і Запоріжжя. І поверталась, Бердянськ теж фактично вже, я навіть побачила як з РВД поїхала делегація, залишивши навіть двері відкритими. І нам здавалось, тобто людям раціональним, здавалось, що у нас немає шансів. Тут подзвонили наші з вами колеги телевізійні продюсери до мене і сказали, що вони знайшли дев’ять святих відомих в Маріуполі що вони всі моляться, і що ця мережа християн, котра є в Україні, це більше трьох тисяч людей, це різні конфесії людини. Що вони зараз розіслали, щоб всі молились за Маріуполь і за нас. Що Маріуполь це місто Святої Марії. І тому зараз подібна ситуація, я не сумніваюсь що наші хлопці витримають. У нас там гарна оборона. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Оборона за рахунок чого. Там зараз є можливість посилити тих хлопців, які там перебувають? 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Давайте так, у мене зараз інформація, я тримаю зв'язок з Миколою Коханівським, це з командиром добровільного батальйону ОУН, Микола зараз якраз. У нього там безпосередня ротація відбувається по добровольцям, і він його дружина мене переконують що все втримають, чекаю зараз смски від командуючого АТО. Тому що зараз говорили з нашим начмедом всього АТО, і чи вистачає у нас зараз транспорту, щоб вивезти наших поранених, слава Богу, вистачає ми готові зараз. І ситуація дуже напружена, важка. Але головне в таких ситуаціях – не піддаватись істериці, це головне. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Давайте ранее, по-моему, это было вчера, мы записали комментарий генерал полковника в отставке Анатолия Лопаты, который рассказал нам, и мы хотим напомнить вам, чем собственно важен для нас донецкий аэропорт. 

Анатолий ЛОПАТА, генерал полковник в отставке: «Действительно, объект, от которого по «минским соглашениям» надо было бы отвести соответствующее тяжелое вооружение на пятнадцать километров, играет он значительную роль, потому что если взять циркуль и поставить в точку донецкого аэропорта и очертить эти пятнадцать километров. То почти весь Донецк попадает в эту зону. Таким образом, это важный объект, за него будем сражаться».

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Я замечу, что мы пытаемся связаться с одним из «киборгов», с Василием, который сейчас находится в донецком аэропорту. Продюсер мне говорит, что пока что там отсутствует связь. Я очень надеюсь, что речь идет просто о связи. Оксана, извините, перебил. Так вот, что касается вывоза раненных. Известно ли Вам, что сейчас происходит в Песках, я слышал комментарий о том, что Песок практически нет. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Пісок, я Вам скажу, як поселення фактично вже давно немає. Там невелика кількість людей залишилось, в основному це пенсіонери, люди котрі просто принципово не хочуть виїжджати і наші хлопці всі, і наші волонтери, добровольці все роблять для того, щоб турбуватись про тих людей, а як поселення там дійсно залишки. Як і аеропорт. Він для нас принципово важливий з багатьох точок зору, з військової, як символ, тому що щоб Ви розуміли, аеропорт це нам з вами фактично це колективний Іловайськ. Ми не можемо, тому що це для хлопців, котрі знаходяться по всій території АТО, аеропорт це святе. Розумієте, у мене сини всі знаходяться в АТО, мій зять зараз на ротації, повертається туди. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А Ваш чоловік, ми можемо запитати? Тому що Ваш чоловік також досить відомий громадський діяч, політик. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Зараз він якраз на дорозі туди, і я до нього виїжджаю на наступному тижні. І зараз, щоб Ви розуміли, що всі бійці АТО, у них є єдине бажання бути зараз там. У нас є великі зусилля особливо добровольців втримати і не відпустити їх, тому що сьогодні Гнутове, сьогодні обстріляли, у нас загинув сьогодні видатний командир під Маріуполем. Це морпех, людина яка пережила Крим, вийшла не зрадила Україну, і сьогодні у нас 17 танкова, є поранені хлопці, ми зараз слава Богу їх транспортуємо. І тобто по всій лінії фронту гаряче, це правда, пов’язана що в нас регулярно у нас не було такої інтенсивності і це теж правда. Але подібні щоб скажемо у нас настільки підвищена кількість обстрілів відбувалась регулярно. Ви можете зробити графік, і ви побачите. Як тільки гуманітарна допомога прийшла з Росії, миттєво, в рази збільшується. В цей раз вона зайшла в рази може більше, ніж минулого разу, тому що вона зайшла безконтрольно і ОБСЄ це визнало. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Оксана, скажите, пожалуйста, как может, как вяжется желание всех бойцов АТО с приказами, которые, я так понимаю, отдают из Киева, не переходить в наступление. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Ви знаєте, для нас це саме страшний момент в війні взагалі, коли ви лежите під обстрілом, у мене є досвід лежання під обстрілом, під ГРАДом із мінометами, і коли ви лежите з бійцями, і це як на заклання вас віддають і по півтори години вас просто мочать відкрито, а ви чекаєте – буде відповідь, не буде, це саме страшне. Це страшніше ніж будь який бій, ніж будь яка атака, ніж навіть коли працює снайпер, тому що ви відчуваєте. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Мы просто прервемся, формат отрабатывается. Это Радио Вести, итоговая программа «Мужчины и Женщины». Мы вернемся после короткой паузы. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер всем, кто слушает Радио Вести, этот проект призван в равной степени рассказать вам о разумном и эмоциональном. Вот мы пытаемся сейчас дать возможность нашей гостье высказаться. И убедить всех в том, что аэропорт стоит и даст Бог стоять будет. Потому что российское телевидение объявило о том, что донецкий аэропорт пал.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: О разумном, пока была пауза, мы поговорили о том, и вот Оксана важное, как по мне, сделала уточнение. О том, что очень много паники вокруг этого вопроса. И истерики практически. Скажите, Вы человек, который постоянно держит связь с нашими «киборгами», как ситуация сейчас там развивается?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Зараз нажаль зв’язку немає, але остання інформація, яку ми отримали півгодини тому, це від добровольців була, від Миколи через безпосередньо його дружину. Що ми тримаємо другий поверх, оборону, що у нас є можливості, що йде артилерійська дуель, вона продовжується, що ми відповідаємо активно. І я хочу вам сказати, що ще вчора вони заявляли і показували кадри, що аеропорту нема, що начебто наші хлопці десь глибоко в підвалі. І що вони вже начебто стоять на другому поверсі, росіяни – це майстри брехні, вони вчились цьому десятиліттями, вони заточувались. Ми робили вигляд, що ми цього не помічаємо і тому я вас хочу переконати, що в даному разі нам не можна робити такі помилки котрі ми робили колись Іловайськ і Старобєшево, коли вони брехали, і вже місцеве населення. Вони настільки переконливо брешуть на всіх телеканалах, радіостанціях, що вони вже захопили. Що дійсно це тоді була ситуація, що тоді ми, ще між нашими військовими був поганий зв'язок. Ми тоді ще були не навчені, ми дійсно тоді в серпні місяці, ми були більше на ополчєніє схожі, а вони на військо. І вони нас цією компанією, коли наші хлопці на блокпостах чули виключно тільки російські хвилі, і коли їм кілька днів розповідають, що Старобєшево пало, що в Докучаєвськ вже ДНР ввійшли, вони себе там відчували під Іловайськом в глибокому тилу. Що коли почались постріли, паніка спричинила до того, що вони дійсно відійшли, бо вони дійсно були переконані, що їх давно покинули, бо ми не забуваємо, що це все ж таки основний удар завжди в АТО, але це війна, для мене це війна, і не хочу навіть обговорювати. Приходиться завжди на озброєні сили України, міф полягає в тому, що добровольці дуже багато роблять, і вони молодці вони є кращі і по духу, але все ж таки допомагають озброєним силам України, основне навантаження на цих хлопцях. Але з іншого боку, само собою, їм тоді було дуже важко, бо з точки зору радіозв’язку вони були у них відсутні. І тому така істерика каналів коли воно починається, і коли всі кажуть, що вже здали, що вже зайшли, що вже територія. Ми з вами не маємо права в це вірити, повинні молитись, навіть якщо немає зв’язку, це не значить що в даному разі аеропорт вже пав. Тому що нам про це говорять вже місяцями. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Это значит то, что просто нет связи. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Так. Зараз немає зв’язку, на даний момент нам відомо про одинадцять поранених хлопців. Ми їх евакуюємо потрошечку, вони доїжджають до того пункту, де ми зазвичай, працюють і добровольчі служби там зараз, і наша екстрена медицина Донецької області працює. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Одинадцять поранених, а скільки загиблих?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Зараз різні цифри називаються, не хочу казати, тому що тільки що сказали спочатку, що шестеро, четверо, різні цифри, не буду стверджувати, поки не буде офіційного підтвердження. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Появилась связь с донецким аэропортом. С нами на связи Василий, один из «киборгов», защитников донецкого аэропорта. Добрый вечер. 

Василий «КИБОРГ»: Добрый вечер. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Василий, как Вы там?

Василий «КИБОРГ»: Зараз все тихо. Знаходимося на одному з п’ятачків аеропорту. Йде бригада оборони. Дрімаємо, варта стоїть, ватажки нагадують що вони є, обстрілюють для того щоб ми одстрілювались. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Постріли ми чуємо зараз.

Василий «КИБОРГ»: Це нагадують про варту. Що вони теж не сплять. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Вы могли бы рассказать, как развивались события сегодня, потому что поступало колоссальное количетсво разной информации, был ли газ? Как все происходило?

Василий «КИБОРГ»: Це трошки скажу за вчорашнє і за сьогоднішнє, якщо можна, вчора в сьомій ранку почався бій аж до вісімнадцяти тридцяти вечора. І був бій шквальний… боєприпасів що напевно я не знаю, таких як в жодній армії… .. І розуміючи… але при тому всьому це було зроблено так розумно, що танк один бомбив… І наші мінометні не могли, і вони уходили на другу позицію. Наші секрети, наші всі таємні як би точки, перегнули… було розбито… вся їхня техніка, бачили, що була якась установка була. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: А сегодняшная вот очень. 

Василий «КИБОРГ»: По сьогоднішньому бою, з семи годин закінчилось в пів шостої вечора. Перестали… стріляти, сильно напружено, так як стріляли цілий день, але вони вже нас вижали наше житло розбили де ми жили… вже скла немає. Наші генерали…. І батареях для того щоб можна було ходити і заряжати ноччю… глухі і вже нікому я так зрозумів непотрібні, тому що мали приїхати забрати поранених сім чоловік, і одного двохсотого, а тепер сказали, що потерпіть до ранку. Тому що солдати можуть терпіти, а ранені я не знаю як вони витерплять…. Важко ще ранком травмовані. В холоді. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Как они объясняют слово, потерпите? Что имеется в виду под потерпите. 

Василий «КИБОРГ»: Це треба їх запитать, але я розумію що це тільки од нас ми про вас забули, ви ніхто. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Вы говорите, вы на пятачке это, что за пятачок?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Радиус, какой у вас?

Василий «КИБОРГ»: П’ятачок за другим рукавом де була колись пожарка, виход на взльотну полосу, це той п’ятачок, який залишився після обстрілу, щоб оборонятись. Вже закінчуються боєприпаси і на два дні бою… тому що такий бій вести. .. Але дякувати Богу ми тримаємось другий день, тому що надії немає… що є допомога…

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Василь я перепрошую, це пані Оксана скажіть будь ласка, ви регулярні війська? 

Василий «КИБОРГ»: Ми мобілізовані.

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Регулярні війська все ми тоді зараз. 

Василий «КИБОРГ»: Ми не регулярні, ми мобілізовані.

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Мобілізовані озброєні сили. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Единственное выживите. Больше ничего не надо, просто выживите. Мы будем звонить. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Василе, у нас зараз буде зв’язок з командуванням АТО, скажіть що нам треба передати ми це зараз зробимо. 

Василий «КИБОРГ»: Ви розумієте перше треба для того щоб вивести ранених, вони закріпились на верхніх етажах, треба броньовану техніку, для того щоб забрати ранених. Вони нас закидають зверху, ми не можемо навіть вийти. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Василь, Ви знаете нашу кодировку по кольорам поранених? Ви можете зараз сказати по кольорам чи ні, або просто скажіть скільки важких, лежачих, сидячих треба. 

Василий «КИБОРГ»: Один двохсотий, один важко ранений, один контужений, і шість поранених і в ногу, і грудь, плече. Таких. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Спасибо. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Ви тримайтесь, зараз в нас буде зв'язок з командуванням і ми будемо зараз все робити для того щоб евакуювати. 

Василий «КИБОРГ»: Дякую. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: За вас зараз молиться вся Україна, хлопці. 

Василий «КИБОРГ»: Я передаю всім привіт, особливо тим хто ….

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Спасибо, выживите. Вот такая ситуация. Я не знаю, как ее комментировать. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народний депутат: Тут не варто, по-перше не можна обговорювати занадто довго, бо специфічна інформація.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте ми зробимо паузу, тому що насправді те що ми зараз почули за допомогою Радіо Вісті.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Попробуем перезвонить командованию. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Это итоговая программа на Радио Вести. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Два взгляда на известные всем события, нам конечно трудно сейчас говорить. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: У нас в гостях народный депутат Оксана Корчинская, до выпуска новостей мы связались с одним из «киборгов», связь была плохая, я попытаюсь воспроизвести то, что мы услышали. Несколько пунктов, главный из которых, что они находятся в окружении, у них раненые, руководство сказало, им надо держаться.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Держаться до утра, хотя ребята стоят уже, Оксана, сколько дней?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Це остання ротація, вже майже тиждень. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Вы сейчас говорили по телефону, можно узнать с кем?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: То я говорила з начмедом АТО, і зараз там находиться начм Міністерства оборони, і з начальником штабу. Зараз ми передали всю інформацію і будемо задіювати наші можливі і неможливі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Пришло сообщение от наших слушателей. «Звонил товарищ, у которого родные в Донецке. Российские танки, «грады» заехали на кладбище возле аэропорта, и стреляют по аэропорту. Стреляют, находясь на кладбище. И после этого они будут говорить, что они православные?»

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Да, без сумніву, це відомий факт. Ми вштовхувалися декілька разів, я вштовхувалася особисто, коли чотирнадцятого жовтня священниками копіланом добровольчих батальйонів Святой Марії, у нас є такий відомий батальйон в Маріуполі, добровольців, ми поїхали по нашім озброєним силам України їх причащати і коли ми проїзджали наші блокпости, то хлопці мені показували масові смс від так званої православної визвольної армії: “Укры, у вас сегодня покрова, мы вас сегодня покроем». Нас покрили дійсно, ми лежали під обстрілом дуже довго, і нас врятувало чудо, тому що з нами було причастіє, це першій раз в житті, коли я бачила, півтори години між обстрілами, по нас випустили по Сімнадцятій танковій, в котрій ми були, одинадцять снарядів, але чотири на жаль за парканом, це були мінометні. Така нова установка “гіацинт” - це нова російська пушка, у нас такої розробки останнього покоління нема. Це пушка, котра діє на скопичення радіосигналів. Коли ми приїхали на причастіє, починалась літургія, і всі хлопці відключили мобільні телефони. А за парканом цвинтар, і люди йшли хоронити людей, і вони не підозрювали, що зараз почнеться. І це дуже сильно відрізняється, коли росіяни стріляють, воєнспеці, а коли “днровці”. “Днровці” такі, що в них наче таке завдання, що чим більше випустити снарядів. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А благодаря гуманитарним конвоям снаряды есть?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Абсолютно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Возвращаясь к телефонному разговору, пока мы слушали Вести, вам удалось донести?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Да, зараз передзвоню, якраз начмед Міністерства оборони, він там знаходиться безпосередньо.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Давайте, я вам выключу микрофон, вы можете спокойно поговорить. Тем временем начнем говорить на другую тему, она напрямую связана с обороной донецкого аэропорта, речь идет о мобилизации. На этой неделе Верховная Рада одобрила предложение Главы государства о введении частичной мобилизации. Она начнется с двадцатого числа. Она охватит всех военнообязанных мужчин от двадцати пяти до шестидесяти лет. И женщин в том числе. Мы об этом тоже поговорим. В армию призовут мужчин и женщин, из всех областей Украины, кроме Донецкой и Луганской, которые сейчас частично оккупированы террористами. При этом в самих боевых действиях будут принимать участие те, кто пройдет усиленную медицинскую комиссию и имеет особый патриотический настрой. Мужчины, на содержании которых есть более трех детей, или нетрудоспособные родственники, студенты, аспиранты дневных форм, призываться не будут. Так обещают в Министерстве обороны. Этот законопроект, это предложение Президента Верховной Рады представлял секретарь Совета Национальной Безопасности и Обороны Александр Турчинов. Помимо того, что он рассказал, почему надо проводить ротацию, он сообщил о двух возможных сценариях развития событий на Востоке. И он отметил, что скопление российских войск у границ Украины и снабжение боевиков вооружением может закончиться как полномасштабным вторжением, так и дестабилизацией ситуации в стране. 

Александр ТУРЧИНОВ, секретарь СНБО: «Можливо два основних сценарія. Перший: відновлення ворогом широкомасштабних військових дій і наступ за активної участі озброєних сил Російської Федерації. Наслідком чого може стати повномасштабна континентальна війна. Другий сценарій: передбачаю спроби Кремля не допустити дестабілізації ситуації в Україні, активізацію терористичної діяльності, перетворення протистояння у довготривалий озброєний конфлікт з виснаженням економічного, воєнного, морально-психологічного потенціалу України, та створенням передумов для реалізації своєї мети, знищення державності і незалежності України”. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Ну вот, Оксана Анатольевна снова с нами. Оксана Анатольевна, давайте пока не будем комментировать. Я не буду спрашивать пока содержание разговора. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Це без сумніву. Зайва інформація. Дуже вас прошу, коли ви розмовляєте з хлопцями, хлопці бувають у відчаю, ну, це не обговорюється. Треба на цих людей молитися. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Давайте поговорим о мобилизации. Говорили, что будут призываться мужчины. Но будут призываться и женщины. Кто? 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Мобілізація це настільки важливе питання, що з одного боку це необхідно, тому що потрібна ротація. З іншого боку, для мене, координатора, це завжди біда страшна. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ротація або посилення того контингенту?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: В даному разі йдеться про ротацію, тому що в нас є хлопці, котрі відслужили вже рік. У нас є мобілізовані, котрі йшли, і спочатку їм казали, що два місяці максимально, але вони знаходяться там уже вісім місяців. У нас є хлопці, котрі виросли із людей цивільних до бійців АТО, а зараз бійці височайшого класу і це люди, котрі вже не підуть продовжувати контракти. Є по всьому фронту — і в Дебальцево, і в Маріуполі, і в Пєсках. У нас є хлопці, котрі залишаться далі. Як раз цей законопроект, якщо вчора в мене багато було претензій до законопроекту після мобілізації, але підтримали тільки за то, що треба було подовжити, якщо людина мобілізована на рік і не повертається, а хоче продовжити, щоб в нього залишалось за ним робоче місце, і для них це була біль. І зараз у багатьох цей рік вже завершується. І їх попереджають, що змушені на їх робочі місця брати людей. Хлопці захищають країну, і в цей момент думати, як потім жити їх родинам і їм, якщо вони втратять роботу. Слава Богу, цей бар’єр ми подолали. Мобілізація це непросто. Одна справа, коли ми не були готові до війни, і коли нам треба було всім взятися, і волонтери взяли на себе всю відповідальність за АТО і за наших хлопців. Дев’ять місяців війни. Ми не можемо допустити, щоб наші хлопці, котрі були мобілізовані, щоб вони пішли в даному разі в АТО непідготовленими, як військові, так і медичні. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: К чему будут готовить? Человек пришел на призывной пункт, его признали годным, он прошел медкомиссию, приходит на сборы, и уезжает. И дальше?

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Зараз наш комітет і Оля Богомолець ведемо боротьбу за те, щоб комісії були із високопрофесійних лікарів. Це відповідальність цивільної медицини в тому числі. П’ять місяців проживши в АТО, я категорично проти, коли відправляють особливо серед призивників, людей, котрі потенційні жертви, вони психічно не готові. Світова практика полягає на тому, що двадцять відсотків людей не готові піднятися під обстрілом. Фізично. Не тому, що вони труси, а тому що фізіологія така в них. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Я вас прерву, еще пятнадцать минут мы будем говорить после короткой паузы и выпуска новостей. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Это итоговая программа на Радио Вести, с нами в гостях Оксана Корчинская, первый замглавы парламентского комитета по вопросам здравоохранения. Я прервал вас на самом важном и интересном месте. Двадцать процентов людей не могут физиологически встать под обстрелом. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Це люди, у котрих реакція ступора, це рефлекс, у других це неадекватна поведінка, тому що в даному разі організм має свою реакцію, це суцільна контузія. Тому тут не можна мобілізувати всіх під одну лавочку. Це повинні бути здорові фізично люди. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: У государства не стоит задача как можно больше людей призвать, не смотря на состояние здоровья? 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: В першу чергу це люди, які пройшли військо, мають досвід, ті, хто військові кафедри завершили, ті, хто має досвід медицини в тому числі. Нам треба захистити наших хлопців і добитися від держави, щоб наші хлопці, котрі будуть мобілізовані, щоб вони були захищені індивідуальними засобами захисту. І це бронєжилєт, каска, аптечка, і ми повинні навчити їх цим користуватися. Це якісний вишкіл.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Где они будут это проходить? 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат:На військових базах. Вони вже проходять. Проходять скорочено два тижня. Ми відстоюємо, що це мало. Дев’ятнацятого числа буде великий з’їзд парамедиків, у нас дуже сильна команда. Мої улюбленці це Захист патріотів, це та программа, яка фінансується світнім конгресом українців. Це тисячі наших добровольців.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Женщины в АТО. Будут призывать женщин? 
Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: В даному разі будуть призивати спеціалістів, медиків. Нам потрібні кадри в наших лікарнях в зоні АТО. Це та зона АТО, де ми приймаємо поранених. Більшість зараз військовозобов’язаних, їх відкомадировують в лікарні. Яке зараз навантаження. Маріуполь, Волноваха, Курахово, Червоноармійськ, Нелідово. Вони обслуговують місцеве населення, біженців, і наших поранених. Єдине, чим ми можемо допомогти – це ліками і фахівцями. Це військовозобов’язані, і люди відкомандировані. Хочу зазначити, що вісімдесят відсотків пїоранених з ліні фронту поступають в цивільні лікарні. Коли я дізналася, що в нас з восьмидесяти міліардів — це небачені гроші, і на медицину АТО передбачено всього вісімсот міліонів, з них шістьсот п’ятьдесят це зарплати, захищена стаття, мене це не просто обурило. Я сказала “Давайте міняти”. Ми зараз будемо пропонувати нашу фракцію. Наш військовий збір теж повертати на медицину АТО. Гарний боєць, це боєць, котрий підготовлений як військово, так і медично. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Вы допускаете, что будут отказники? Как вы полагаете, будет ли много отказников во время трех волн мобилизации? 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Тут двояка позиція. Як координатор, як доброволець, я категорично проти, щоб таких людей брали і мобілізовували. Я би хотіла розробляти модель про альтернативну службу. Нам під час АТО потрібно дуже багато людей, котрі б нам допомагали. Ми притримуємося ізраїльсько -швейцарській моделі. Це тотальний захист. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая:Но готовность к войне и реальная война это разные вещи. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Но все равно, надо быть постоянно готовым. Мы не пойдем так далеко, как израильтяне или швейцарцы, вряд ли будут у нас выдаваться на руки оружие. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Ми повинні бути кожного дня готовим до війни. Коли ви робили програму з моїм чоловіком, це було дуже давно, і він казав “буде війна з Росією”, і на нього дивилися всі як на дивака. Як реальність показала, вони готувалися всі до цього. Діяли через нашу п’яту колону, і продовжують діяти. Сепаратистів дуже багато повертається в наші міста, і це неспроста. Нам треба бути готовим і нам треба зрозуміти це особлива зона, і нам, парламентарям треба зрозуміти, що там зараз не може бути виборів. Там повинно все працювати на оборону. Там повинні лікарі, котрі працюють, отримувати спеціальний коефіцієнт, тому що у них навантаження в рази більше. Наші хлопці готові до наступу, і ми можемо пишатися, тому що у нас є Українська Армія. У нас є нормальні командуючи, нормальні комбати, ми вже інші, ми вже змінилися. Аляе гам треба підготуватися, це не може бути раптово. Більш того, це та ситуація, коли дух народу, бійців високого рівня, готовий і до оборони і до наступу, а політична воля у нас дуже слабка. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Это яркое несоответствие народа и не способностью политиков. 

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: Тому революція і сталася. 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Когда сегодня Полторак выступал в Верховной Раде, сколько его слушало депутатов? Это хамство. Это неуважение к Министру обороны, в стране, которая ведет боевые действия, депутаты, народные избранники просто плюют, повернувшись к нему задницей, и решают какие-то свои вопросы. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А с Гонтаревой не так было? Ее кстати, сегодня вызвали «на ковер». 

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: О Гонтаревой мы по говорим в следующем часе. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Оксана Анатольевна, наша передача подходит к концу,.

Оксана КОРЧИНСКАЯ, народный депутат: У менен є велике прохання до всіх громадських діячів, волонтерів. Не розслаблятися, зараз надзвичайна в рази впала допомога, війна триває, перемір’я це умовно, у нас кожного дня поранені, “двухсоті” хлопці. Нам не можна розслаблятися, але нам треба заставити працювати державу. Ми, волонтери, повинні тільки допомагати державі, мі не повинні перекладати на себе функцію держави, тому нам треба координувати, нам треба навчитися працювати професійно, і коли почнеться мобілізація, нам важливо підставити своє плече, але все ж таки більше в координації, в контролі, і заставити державу виконувати свої функції. У нас є на це бюджет, ми повинні добитися, щоб наші бійці були захишені. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Народный депутат Оксана Корчинская.

Валерий КАЛНЫШ, ведущий: Это программа «Мужчина и женщина», итоговая программа на Радио Вести. Спасибо вам большое, мы продолжим после короткой паузы, после выпуска Новостей.

Читать все
Читать все