стенограмма

"Український парламент продемонстрував зрілість і відповідальність"

"Тема Калныша"Пашинский: "Каждый день разведка сообщала о планировании наступления по всей границе"

Стенограмма эфира "Героя дня" на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер! Это программа "Герой дня". Меня зовут Юлия Литвиненко. Каждый вечер в это время я с огромным удовольствием представляю вам человека, чье мнение нам кажется вот по теме сегодняшнего дня, по одной из главных тем наиболее важным. Мы пригласили сегодня украинского политика Сергея Пашинского. Сергей Владимирович, добрый вечер. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Доброго вечора.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: И когда мы в редакции принимали решение как Вас представить, вот народный депутат странно, что вы сохранили этот статус. Вы же ведь исполняли обязанности главы Администрации. Как такое случилось?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я тимчасово виконував повноваження голови Адміністрації Президента. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Навіть тимчасово виконуючий повноваження голови Адміністрації ви могли залишити свій депутатський.

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я і зараз можу залишити прямо сьогодні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Як тільки прийму рішення залишити депутатський мандат, я його обов’язково здам. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи не порушували ви Конституцію?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ні в якому разі. Справа в тому, що по нашому чинному законодавстві тимчасово-виконуючий обов’язки він обмежений у своїх правах і я не отримав зарплату. Не мав права підписати фінансові документи. Я виконував деякі управлінські рішення. Тут немає ніякої інтриги. Як тільки я займу постійну посаду, в той же день я складу свої депутатські повноваження. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А про яку постійну посаду ви зараз говорите?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я не знаю. У нас скоро вибори. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Зрештою про вибори ми сьогодні і поговоримо. Дуже гаряче було сьогодні в парламенті за закритими дверима чи ні?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Сьогодні, ви знаєте, я приємно здивований, але український парламент продемонстрував зрілість і відповідальність. Ви пам’ятаєте, що в нас до сьогоднішнього дня була урядова криза. Розпалася коаліція. Фракція "УДАР" і "Свобода" вийшли з коаліції. Запущений був процес дострокових парламентських виборів. В результаті цього закони, антикризовий пакет законів, який вніс Кабінет міністрів, був провалений на минулому засіданні парламенту. Прем'єр-міністр заявив про неможливість виконувати в такій ситуації свої посадові обов’язки. Заявив про свою відставку і цей парламентський, ця урядова криза сьогодні з честю була вирішена українським парламентом конституційною більшістю, а саме 306-308 голосів. Були проголосовані необхідні закони для зміни до Податкового кодексу. Були проголосовані зміни до бюджету, які дають можливість уряду виконувати ті функції, які на його посаду. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте про те, за що ви сьогодні проголосували. Виборчих… Дуже багато сьогодні було ініціатив. Ну, я навіть не знаю з чого – з військового податку, з виборчої компанії, з чого і що ви вважаєте стратегічне?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Давайте тоді підемо, якщо так цікавить і ведучу і я надіюсь слухачів, що відбувалося в парламенті, підемо хронологічно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Так буде простіше. Пункт перший – ми сьогодні в закритому режимі заслухали міністра оборони Галетея Валерія Вікторовича. Він доповів ситуацію поточну. Вона дуже важка, дуже складна. Наші війська звільняють населені пункти. Ідуть запеклі бої. Дуже багато жертв і у ваших новинах зрозуміло, що, на жаль, на сьогоднішній день Донецьк, не Донецьк, а Донбас він на грані техногенної катастрофи. Проблеми в нас остаються і це трагічні проблеми. Ми повинні розуміти, що вони нікуди не ділися. Саме тому, до речі, я трошечки перейду… в законі про бюджету ми передбачили майже 2 мільярди гривень на відновлення інфраструктури Донбасу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: 2 мільярди гривень це до тих 7 мільйонів, які дають Сполучені Штати на відновлення Донбасу. Ви знаєте про ті гроші, які дають Сполучені Штати? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Дають зараз дуже багато. Я абсолютно впевнений, як тільки ми поборемо тероризм на Донбасі, у нас достатньо буде і інтелектуальних, і фінансових ресурсів, що максимально швидко відновити нормальне життя так як ми це зараз робимо в Слов’янську, Краматорську, Артемівську і таке інше як це ми зробили в Маріуполі. Ви знаєте, що той же Маріуполь завдяки умілим і рішучим діям Нацгвардії наших МВС по суті о цей перехід і звільнення воно пройшло безболісно і місто зараз абсолютно в 100 кілометрах від зони боїв живе собі спокійно, нормально абсолютно. Так що в тому числі сьогодні будуть передбачені кошти на відновлення інфраструктури Донбасу. Сьогодні просто це одне із найбільших проблем, яка в нас існує. Після того як була заслухана доповідь. Депутати задали ті питання, які в них були до…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Військовий податок це до стосовно…

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я зараз до податку, до Податкового кодексу ми дойдемо. У нас стоїть яка проблема? В бюджеті звичайно не передбачалося ніяких колосальних витрат на оборону, які зараз ми змушені вести. У нас один день проведення АТО мінімально коштує 70 мільйонів. Плюс ще треба виділяти кошти на закупівлю озброєння нового, на ремонт озброєння. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Аот куда 70 мільйонів щодня?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Щодня?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Що це?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Це маючи від, вибачте, заробітної плати, так. Тому що армія у нас зараз збільшена в рази, так. Закінчуючи харчуванням, боєприпасами, перевозкою. Це колосальна кількість людей задіяна. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А звідки ці гроші от 70 мільйонів?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Це витрати Міністерства оборони, Нацгвардії та МВС, щоденні витрати на забезпечення антитерористичної операції. Сюди входять, я сказав, що сюди входить. Потім були проголосовані і про це вже по суті… Вже факт було. Ми ратифікували нашу угоду із Австралією і Нідерландами. Україні як державі немає чого ховати ситуацію по збитому терористами Боїнгу. Ми сьогодні політично і юридично продемонстрували, що ми готові допустити експертів і забезпечити їх охорону поліцейськими. Після того було внесено ті зміни, про які ми зараз тільки що говоримо. Якщо деталізувати, то це два блоки змін: видаткова частина бюджету і доходна частина бюджету. Видаткова я вже трошечки зачепив це – це два типи видатків. Це 9 мільярдів на армію, Національну гвардію та МВС і 2 мільярди це на відновлення інфраструктури Донбасу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Військовий податок чи я це ініціатива?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Тепер ми перейдемо до змін, до доходної частини, да. Ви знаєте, що у зв’язку з тим, що фактично Донбас, який є промисловою зоною і мав своє навантаження податкове, фактично весь Донбас перестав платити податки. У нас недовиконання зараз навіть плану по податкам іде і треба шукати компенсатори, щоб мати можливість фінансувати нашу армію, нашу Національну гвардію. Були продумані дуже багато варіантів, дуже багато концепцій. Підвищена рента на нафту і газ, підвищена рента на залізну руду. Це, щоб ви розуміли, олігархи не доотримають мільярди гривень доходу. Але ми пішли на це, тому що зараз не до доходів. Також враховуючи, скажемо, обмежене меню, була запропонована норма 1,5% від фонду заробітної плати і ця норма сьогодні була теж проголосована. З наступного місяця кожен працюючий на Україні буде платити 1,5% від фонду заробітної плати. Це якщо у когось зарплата 4000 гривень, це 60 гривень щомісяця. Цей податок фіксований на конкретний термін. Якщо АТО закінчиться раніше, він тут же буде відмінений. Якщо воно буде продовжено, він буде на 5 місяців. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Поки що у нас термін 5 місяців. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: До Нового року. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: З депутатської зарплати. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Депутатська зарплата зменшене в 3 рази. Не тільки депутатські, а й міністерські зарплати зменшені. Більше того, прийнято в бюджеті рішення, що керівники центральних органів влади мають право розпускати на 2 місяці контролюючі органи. Да, тут було дуже багато інсинуацій, так. Мається на увазі, що о ці наші багаточисельні контролюючі органи з сьогоднішнього дня фактично зарплата заморожена. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ваші колеги в цій студії казали задля того, щоб перемогти корупцію, нам треба підвищувати заробітну платню. Для того, щоб перемогти над корупцію, треба цілий комплекс мір. І, до речі, для перемоги над корупцією сьогодні парламент зробив унікальну річ – ту, яку не було зроблено за 23 роки зроблено, а саме ми сьогодні проголосували про те, що податок на додану вартість буде адмініструватися таким чином, що не буде можливості по суті красти цей податок, тому що у нас основне зловживання і основна корупція якраз була навколо податку на додану вартість. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Давайте ми в цьому блоці дуже так випадково аж раптом так багато питань. Давайте ми слухачам дозволимо поставити ці питання. Це реакція можливо. Ви будете чути зараз ці питання. Доброго дня! Звідки ви телефонуєте? Доброго вечора. 

Слушатель: Здравствуйте!

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Бачите, поки ми говорили, люди… 390-104-6 наш телефон. Продюсери нам кажуть, у нас питання зараз не лишається часу. Ми підемо зараз на невеличку паузу і новини, а потім у Вас буде, шановні друзі, поставити питання. Нагадаю, що сьогодні в проекті "Герой дня" народний депутат України, український політик Сергій Пашинський. Залишайтеся з нами. Це Вєсті. Вы слушаете Радио Вести. Это программа "Герой дня". Я напомню, что сегодня мы говорим с народным депутатом Украины, с украинским политиком. Сергей Владимирович Пашинский у нас в гостях. У Вас есть возможность ему задать вопрос по телефону 390-104-6. Кстати, Сергей Владимирович, вы ведь не сразу дали ответ на вопрос, сможете ли вы участвовать в сегодняшней программе. Вы согласовывали с кем-то?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ні. У мене була дуже важлива зустріч, яка перенеслася на більш пізній час. Немає з ким крім своїх виборців погоджувати свої питання. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, тепер стосовно питання виборчої компанії. Отже, виборчу компанію у Верховну Раду скоротять до 45 днів і повернуть блок. Давайте ми більш детально зупинимося на цьому питанні. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ну, ми говоримо про наміри, а не про рішення, тому що зміни до виборчого законодавства…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ще попереду. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ще попереду. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: На що очікувати? На що очікувати? Ми дуже тривалий час говоримо про голосування за відкритими списками. От парламент буде голосувати за пропорційну систему та за відкритими списками. Поясніть, чиї законопроекти будуть мати перевагу? За що ви будете голосувати? 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я можу пояснити позицію своєї політичної сили або свою особисту і можу спрогнозувати, які закони будуть прийняті. Ми повинні розуміти, що цей парламент обирався по закону, прийнятому при Януковичі по змішаній системі. У нас парламент кворум це 225 мажоритарників і 225 людей, які пройшли по списку. Логічно, що ті люди, які пройшли по спискам, то єсть, вони готові розглядати і голосувати за пропорційну систему виборів. А мажоритарники відповідно будуть відстоювати своє право обиратися на мажоритарних округах. Знову ж таки ми говоримо, ми можемо там пройтися, проаналізувати кожну політичну силу, так, але ми повинні розуміти, що ми повинні успішно… Вибори будуть без сумніву, це перше. Друге, вибори не повинні бути по тому закону, який зараз є. Він – цей закон це був компроміс між Януковичем і опозицією під тиском Європи. Ви пам’ятаєте ті події, які тоді були. Ми тоді вичавили з цього закону, що можна було в тій ситуації. Вичавити, щоб хоч якась опозиція була в парламенті. Але сьогодні ситуація інша. Наша фракція виступає за те, що була пропорційна, 100% пропорційна система і відкриті списки виборців. Інше питання, чи найдемо ми під цю концепцію голоси? Ну, будемо консультуватися на сьогодні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви особисто за відкриті списки?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Звичайно. Тут немає ніякої проблеми. Проблема в іншому, що в нашій фракції 86 депутатів і нам не хватає голосів, щоб провести це рішення. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А скільки депутатів за вашими особистими прогнозами буде в новому складі ваших колег? Я маю на увазі саме "Батьківщину". 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Справа в тому, що це буде залежати від інших особистостей виборчого законодавства, про яке ми зараз з вами поговоримо, так. Я був сьогодні на нараді голів керівників фракцій, де попередньо було не погоджено, я підкреслюю, а проговорено ситуацію чи можливе скорочення терміну виборів. Не мав особливих заперечень і чи можливі виборчі блоки, так? То єсть, якщо будуть виборчі блоки, то буде одна конфігурація. Не буде виборчих блоків, буде інша конфігурація. Знаєте, робити прогнози це не моя функція. Моя функція проаналізувати те, що є і те, що можливо внаслідок тих чи інших рішень наших буде відбуватися. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Проаналізувати вами сказане допоможуть наші слухачі. Доброго вечора! Звідки ви телефонуєте?

Слушатель: Добрий вечір. Я з Києва, звуть Аркадій. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, ви в ефірі. Ми слухаємо Вас. 

Слушатель: Дивіться, у мене таке питання. Значить, якщо подивитися на всю ситуацію у нас на Донбасі, то за словами мого друга, який там загинув Коля Грузь. Значить, він сказав наступне, що 10% лише людей там підтримують Україну в тих містах, які звільняють. І чи не станеться так, що після того як ми все звільнемо, вернуться о ці біженці, які зараз тероризують в багатьох випадках тих людей, які їх приютили. Я знаю такі випадки, людей, з якими це відбувається. Короче кажучи, що знову не позовуть ці люди наших сепаратистів? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, питання зрозуміло. Тут ризики є. Насправді це питання стосується того, що виграти війну це ще не означає панувати мир. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я сильно кланяюся цій людині, яка додзвонилася в нашу студію. Ви підняли одне з самих важливих питань. На сьогоднішній день дійсно ми зіштовхнулися із ситуацією, от коли, наприклад, є такий конгломерат Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ, да. Наші війська його… Це десь 500-600 тисяч чоловік там живе. Там 10-15 кілометрів відстань. І ось уявіть собі ситуація. Війська вибили сепаратистів, пішли далі і получається вакуум. Цим цей вакуум буде заповнений, да? Це те саме, що у нас по іншим звільненим містам. Це надзвичайно болюче і важливе питання є. Я просто повністю підтверджує ті слова і ту думку, яка була висловлена в ефірі без системної роботи уже на звільнених територіях ми втратимо Донбас знову. Я з цим повністю погоджуюся. Там треба докорінно міняти принципи формування влади, саму владу, робити ротацію. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чого нічого… От ви кажете, що необхідно робити, а коли це робити?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ну, в даний момент, щоб ви знали, наприклад, по лінії МВС формуються загони міліції і вже немає місцевої міліції, а тільки вахтою. Це тільки зараз кілька днів тому було. Це тільки зараз робиться. Да, то єсть, у міліції прийняли таке рішення. Вони беруть там 2000 чоловік з усієї України і відправляють. Хлопці несуть службу як міліціонери. Не як з автоматами на передовій, а як міліціонери в Лисичанську, Сєвєродонецьку. Потім їх будуть заміняти, поки не найдемо місцевої міліції. Я беру тільки міліцію – осталось 10%. Всього там треба 20 тисяч. Вдумайтеся, 20 тисяч міліціонерів. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я чула цю цифру, да. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Але я хотів би на інше звернути увагу. Така ситуація вже була в світовій історії в 45-му році. Німеччина пішла, вони прийняли національну програму денацифікації, да. Подібну програму прийняли в Японії. То єсть, ми повинні розуміти, що ми повинні пройти цим шляхом десепаратизації і деянуковизації. Тому що в тому регіоні дійсно десятки років Янукович та його оточення формувало все, починаючи від ЖЕКа і закінчуючи обласною радою. І це дуже важкий невдячний процес, який нам прийдеться пройти. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто, ви будете наповнювати новим змістом, так?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Звичайно. У нас немає іншого виходу. Інакше ми отримаємо через умовно кажучи після перемоги через рік ще якусь ситуацію.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви не відчували необхідність наповнення цим новим змістом мешканців Криму. От виконуючий обов’язки голови Адміністрації Президента ви відчували, що ми втрачаємо свою територію і нічого не робимо. Ясна річ, ми не можемо говорити, що було би, але чи не відчуваєте ви, що діяти в той час треба було на багато швидше. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Звичайно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чого ви нічого не робили тоді?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Нам треба було діяти надзвичайно швидко, да. Я нагадаю, що Верховну Раду Криму захопили, дай Боже пам’яті, 26 січня, да. То єсть, у нас на той час було десь 200 тисяч військових, озброєних, вірних Україні, 20 тисяч "Альфи", "Беркуту", да. То єсть, ви мені зараз говорите чи треба було діяти рішуче? Так, треба було діяти рішуче і дві фізичні особи – Наливайченко і Аваков з 2 охоронцями сіли в літак і поїхали спасати Крим. Вони не могли в 4 спасти Крим. От так не змогли вони, знаєте, тому що вони не змогли опиратися на кримський "Беркут", який зараз, до речі, воює проти нас. Вони не могли опиратися на кримську "Альфу", яка пішла за Януковичем і була сформована Януковичем. У нас не було на що тоді обпертися. І тільки тому, що ми не дали себе, втримали ситуацію в Криму, її закупсулювали, у нас був час на мобілізацію. Вам просто нагадаю, 5 березня ми переховали всі наші боєздатні війська, всі, які були на території України від Львова до Луганська, да. Це 5 тисяч чоловік. В Крим росіяни ввели 25 тисяч тільки регулярних військ плюс 25 тисяч так називаємих…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А не допустити введення цих військ насправді могла Україна? Не допустити на свою територію?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ви мабуть забули. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я не забула. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ви мабуть забули, що 23 лютого, коли втік Янукович, він не як фізична особа втік. Вони просто кинули державу розтерзану, знаєте, окривавлену розтерзану державу без міліції, без СБУ, без армії фактично. У нас не було тоді ще армії. Ми армію створювали в березні місяці, в квітні місяці і зараз створюємо сьогодні. Я просто пам’ятаю ту ситуацію дуже гарно. Я пам’ятаю ту відповідальність, яка не мене лежала, тому що вибачте мене в той час, коли ми захоплювали Крим, в 110 кілометрах, ми просто тоді людям цього не розказували, щоб паніки не було. 10 тисяч російських військових стояли на кордоні в Чернігівській області і по нашим розрахункам ми не могли нікого просто поставити. Розумієте? І вони могли до Києва дійти за 2 години. І вони це знали, і ми це знали. Просто українському суспільству ми про це не говорили. І кожних 3 дні нам розвідка давала таку інформацію, що сьогодні о 4:00 годині буде масовий перехід кордону по всьому периметру. Ви ж не забувайте, що цю операцію Путін почав готувати не 23 лютого. Цю операцію Росія почала готувати по анексії нашої території рік тому назад. У нас є об’єктивні дані. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чого ж ми рік нічого не робили, якщо у нас були такі об’єктивні дані?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: А ви напишіть листа Януковичу. Януковичу напишіть і хай він пояснить персонально, чому він як Президент…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це вже риторичні питання. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Це не риторичне питання, тому що за цей час в органи управління СБУ, в органи управління армії було… Пам’ятаєте, ми призначили нового командувача ВМС, а він зрадив в той же день. Пам’ятаєте таку історію?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так це ви призначили. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Так, це ми призначили, тому що призначити командувача МВС, треба мати якийсь досвід. Ми призначили адмірала, да, який тут же зрадив. Ми порушили проти нього кримінальну справу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це, до речі, питання вже до людей, які призначали і мали вибір і призначали того, кого вони призначили. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ну, міністр оборони подав у відставку. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте ми… Дуже багато слухачів хотіли би з вами поспілкуватися. Доброго вечора! Звідки ви телефонуєте? Як звати Вас?

Слушатель: Добрый вечер! Меня зовут Рустам, город Киев. Вот я слушаю вашего гостя. Честно говоря, хочется прийти и придушить его немного и чтобы он вспомнил о том, что натворила власть до этого. Они ссылаются на власть Януковича, Янукович, Янукович. Давайте вспомним Юлию Владимировну Тимошенко, которая сначала уничтожила страну. Потом прошла во власть Януковича – добила эту страну и теперь они сели на места, которые были при Януковиче и занимаются тем же самым, чем занимался Янукович один в один. Ничего не поменялось. Те же схемы, начиная от сельского хозяйства, кончая газотранспортной системой. Те же схемы, те же взятки, тоже самое. Тот же деребан мест. Все тоже самое. И гость говорит, что нужно увеличивать налоги? Увеличили налоги раза в полтора процента на армию, он разится. Где это видано, чтобы налоги увеличивали в стране, которая в кризисе? Налоги нужно уменьшать, чтобы инвестиции шли в страну. А их задача как можно быстрее нахватать денег, как можно быстрее высосать денег у среднего класса, у малого бизнеса, а потом будь что будет. Вот вся их задача. И он сидит. Вот он либо тупой, либо казнокрад. У новая реакция и рассуждать он в данный момент как казнокрад. В том, что он тупой, я сомневаюсь. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я не тупий і не казнокрад. Це перше. По-друге, пані ведуча, ви або ведете ефір. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Рустам, вы поняли, давайте не будем… Давайте будем корректны по отношению друг к другу, Сергей Владимирович. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Пане ведуча, я вам просто прошу або ви ведете ефір або вибачте мене, я не хочу коментувати образи в мою сторону. Але я хочу дещо прокоментувати з цього питанням там дещо. Саме тому…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми емоції відкинемо. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я відкинув емоції. Просто коли, ви вибачте мене, мене ображають в ефірі я повинен сидіти мовчати, я тому Рустаму, не знаю скільки років, мабуть в батьки годжуся. І робити якісь мені дорікання можливо можна, але давайте конкретні факти, а тоді будемо дискотувати. Це не дискусія, це поливання брудом. А тепер ми подискутуємо, я дам деякі відповіді. Пункт перший. Я не знаю чи пан Рустем слухав нас із самого початку, але ми сьогодні просто повторюся, зробили дуже важливий крок для того, щоб перекрити в бюджеті о ці дійсно корупційні схеми. Це, ви знаєте, сама велика наша проблема це я говорив і буду повторяти і буду робити все можливе це навіть не сепаратизм на сході. Сама наша велика проблема це корупція, яка перетворилася в систему державного управління. І саме тому один із самих величезних корупційних, щоб ви знали інструментів, це відшкодування податку на додану вартість. Це вам любий юрист розкаже. Якщо пан Рустем вміє читати, хай почитає. Сьогодні ми вперше зробили величезний крок – законом України перекрили ту схему, де вони могли фіктивний податок відшкодувати собі в кишеню. Це один із самих таких наріжних каменів нашої корупція. Друге – з приводу Юлії Володимирівни, яка щось там робила. Чесно кажучи, я не зрозумів. Да, Юлю Володимирівну можна звинувачувати в чомусь, мабуть, але уряд Януковича, який її 4 роки розпинав, ні в якій корупції навіть близько не міг її звинуватити, да. Так давайте все-таки будемо оцінювати об’єктивні речі, тому що якщо ми так, о так будемо все оцінювати, то нам гірше буде, все гірше і гірше. Тепер третє питання.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Давайте ми відразу новини і одразу, одразу. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я закінчу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дуже швидко, якщо можна. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Пан Рустем правильно говорить, що коли ти хочеш, щоб розвивалася економіка, то не треба податки збільшувати. Я погоджуюся, але шановний пане Рустем, може ви не знаєте, іде війна і нам треба грошей на те, щоб утримати свою державу, щоб вижити. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергій Пашинський сьогодні відповідає на питання слухачів. Залишайтеся з нами. 390-104-6 телефон прямого ефіру. В проекте "Герой дня" сегодня народный депутат Сергей Пашинский. Сергей Владимирович, я вот не могу не спросить Вас о будущем парламентской коалиции. Есть ли у Вас какие-то варианты кто будет представлять эту будущею коалицию? И скажите, развал коалиции для Вас сюрпризом был абсолютным?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Звичайно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Для Премьера точно был. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ні, я був на тій нараді за годину до розпуску коаліції і якби були якісь конфліктні питання. На раді коаліції вони зазвичай вирішувалися, шукалися якісь компроміси, моделювалася якась ситуація. Справа в тому, що ви знаєте, дуже легко давати оцінку, але ми взяли на себе відповідальність, так. І якщо ти береш на себе відповідальність, ти зобов’язаний якби пройти свій шлях і зробити те, що ти берешся робити, а не кинути там на півдорозі. І чесно кажучи, рішення фракції "УДАР" і "Свободи" було незрозуміло. Рівно об 11:00 закінчилася нарада, де вони підтвердили свою позицію, що вони будуть голосувати за ці законопроекти. Потім була така емоційна, вибух якийсь, коаліція була розвалена. Відповідно я нагадаю, що коли розвалюється коаліція, пропадає механізм голосування, що було потім через 2 години в залі продемонстровано. Звичайно, після таких демаршів відтворити цю коаліцію, ну, немає можливості, я думаю і в принципі, враховуючи наше законодавство, по суті зараз почався процес відліку цих 30 днів на створення коаліції. Але ні Арсеній Яценюк, ні Турчинов не піде на те, щоб створити коаліцію, умовно кажучи з комуністами, так, або з їхніми там залишками. Фракції комуністів немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Скажімо, "Батьківщина" і решта Партії регіонів. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Зрештою Партія регіонів ми не бачимо можливості створити коаліцію. В принципі ми не сперечаємося про те, чи потрібні вибори дострокові в парламенті чи ні. Ми за вибори, але просто наша позиція і моя особиста, моїх колег дуже проста – поки йде війна, поки в нас проблема. В нас проблема зараз головна не дострокові вибори. До речі, парламент сьогодні продемонстрував, так, що коли треба віддати належне парламенту як інституції, да, була мобілізація. Я ж нагадаю, цей парламент він поганий парламент і багатьом депутатам я руки до сих пір не подаю. Але коли втік Янукович, коли пропав Азаров, у нас пропав Президент – втік, пропав уряд, єдиним легітимним інструментом влади в Україні був парламент, який знайшов в собі сили обрати новий уряд, обрати спікера і перезавантажити хоч якось органи державної влади. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А власний крок Арсенія Петровича з написанням заяви про звільнення з посади?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Абсолютно чітка європейська норма. Уряд пропонує програму. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Насправді як юрист ви знаєте, що він міг не робити цього. До коаліції ні до чого. Це був також емоційний вибух, як ви думаєте?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я хочу сказати як політик, як державний діяч, його обирала коаліція, так, під якісь теж завдання. Коли йому коаліція розпалася, відмовила в інструменті і коли сама Верховна Рада не проголосувала. Що таке Прем'єр-міністр в парламентсько-президентській республіці? Йому інструменти може дати парламент. Да, це закони, які…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Почекайте, Сергій Володимирович, за вашою логікою виходить, що сьогодні Яценюк не мав права повертатися на посаду Прем'єра?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Чому? Він сьогодні отримав інструмент. Ви ж мабуть забули. Ми почали цю передачу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І тепер ми можемо говорити, що це насправді був емоційний крок. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ні, абсолютно чітко Арсеній Яценюк публічно… Ви знаєте, в чому його заслуга в цій ситуації? Всі його дії логічні і публічні. Він вийшов і сказав, шановні друзі, не буде цих законів, я не зможу виконувати своїх повноважень. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але ви казали, що цей тиждень він використав на те, щоб удосконалити власний соціальний пакет? Ви знаєте, що він був недосконалий. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Хвилиночку, він не самодур, так. Він сказав, от є базові доходна і видаткова частина, да. Давайте шукати, давайте ще раз… Це за цей тиждень о ця норма 1,5% з’явилася, яка так нашого слухача – вашого так привела до такого невеликого емоційного зриву, але це і є робота. Арсеній Яценюк, я абсолютно чітко переконаний, я це бачив, він це знає. Він проявив себе абсолютно логічно. Дайте мені інструмент, я буду далі працювати. Він сьогодні отримав інструмент, який він просив і він пішов сьогодні на роботу працювати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергію Володимировичу, але не треба було націльних заяв стосовно написання заяви. Допрацюйте документи, за який би ми хотіли отримати голосування і працюємо. До чого це було звернення Президента, всі давайте вмовляти Арсенія Петровича. Я просто хочу зрозуміти, що це була – якась певна політична гра чи це була дійсно того, що він нестиме відповідальність. Але мені здається, що якщо ви боїтеся нести відповідальність, то не називайтеся політиком. Тут дуже багато питань лишилося до Арсенія Петровича. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Можливо у Вас є питання. Давайте попробуємо я на ваше питання відповісти. Ще раз нагадаю, що я 5 хвилин тому говорив. В той день, коли він написав…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Історію я пам’ятаю.

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Хвилиночку, я ж вам нагадую, що я говорив в цій студії. В 11:00 ранку голови фракцій, в 11:00 ранку голови фракцій сказали, що вони будуть говорити: шукайте компроміс. Так він був знайдений станом на 11:00 ранку того дня він був найдений. Всі сказали, а ми будемо голосувати за цей пакет. Ідемо в зал, приходимо в зал і дві фракції виходять з коаліції і голосування провалюється. Що повинен робити Прем'єр-міністр? До кого він повинен апелювати? Він домовився з головами фракцій. Він апелює до суспільства і пояснює. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Соціальний пакет, який тиждень тому пропонував Яценюк, ви знаєте, був недосконалим. Чи ви готові були за нього голосувати? Ще раз скажіть, готові були голосувати?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Чекайте, якісь соціальні…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ні, ви не могли проголосувати минулого тижня за те, що пропонував вам Яценюк. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Могли. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чому ж ви не проголосували?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ми ж проголосували. Підніміть протоколи голосування. Наша фракція проголосувала. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну як? Ви проголосували, а ваші колеги ні, тому що вони розуміли… Навіщо тоді зміни вносить Яценюк сьогодні? Навіщо ви голосували за змінені документи сьогодні, Сергію Володимировичу? Давайте без лукавства. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: В мене немає ніякого лукавства. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви бачили різницю, відмінності від тих проектів, які пропонував Яценюк?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Звичайно. Прокоментувати їх?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І ви проголосували і за ті, і за ті ви були готові голосувати?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Яка мета стояла цих голосувань? Мета стояла голосувань дуже проста – нам треба було, я пояснив в першій частині нашої передачі взяти 12 мільярдів гривень. Де їх взяти? За рахунок кого, так? Було запропоновано, наприклад, на етилове пальне зробити акциз 120 євро, да. В першій редакції. На ренту на газ і нафту 70%, да. І на руду там 10%, да. В результаті ми не змогли зібрати голоси це. Потім, наприклад, на етилове пальне була понижена рента і частина депутатів, яка представляє цю галузь, сказала добре. Якщо буде 95 євро, ми будемо голосувати. З 70% рента на газ була знижена на 55%, так. Були введені нові механізми і ми найшли голоси під це, але ми голосували, що той варіант, що за цей. Тут абсолютно послідовна позиція. Іде війна, нам треба кошти на те, щоб ми забезпечили своїх військових, вибачте мене, хоча би якимись примітивними речами. Ми не можемо їх забезпечити не те, що по рівню європейської армії, ми не можемо їх забезпечити навіть на рівні російської армії. Але ми повинні, це наша відповідальність. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є питання нашого слухача: "Запитайте, будь ласка, в пана Пашинського чим зараз займається Юлія Тимошенко?: Чому вона так підозріло мовчить?". Давайте її ставлення до заяви Яценюка про звільнення. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я, чесно кажучи, не уповноважений відповідати на ці питання. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви не спілкувалися весь цей тиждень. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: У мене немає інформації, щоб відповісти на це питання. Просто немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добре, я зрозуміла. Давайте ми ще слухача тоді вислухаємо і продовжимо розмову. Доброго вечора. Звідки ви телефонуєте? Як Вас звати?

Слушатель: Добрый вечер! Я хочу дать предложение господину Пашинскому, если не получится за открытые списки проголосовать, сделать хотя бы мажоритарную во второй тур. И насчет наполнения бюджета, можно штрафы за курения в неположенных местах, пиво, бычки, которые у нас есть пока на папері, на бумаге. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Дуже гарне запитання. Перше – в цьому бюджеті, ми просто про це не говорили, підняті акцизи на цигарки те, що я зразу курільщиків попереджаю. Там на алкоголь, ще якісь. Тепер абсолютно підтримую пропозицію про пропорційну систему виборів. Боюся, що пропозиція 2-турової мажоритарки не пройде. Будуть розказувати про те, що це терміни розтягуються і грошей немає. Але мені ідея, я сам є один з ініціаторів законопроекту, що в нас 2-турові вибори. Хоча в містах більше 50 тисяч. Я цю ідею послідовно відстоюю і повністю з вами погоджуюся, що якщо вже станеться мажоритарна. Але це екзотична пропозиція. До речі, вона має право на життя. Особисто я її підтримую. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Продовжимо відразу після невеличкої паузи. Это программа "Герой дня". Наш гость сегодня народный депутат Украины Сергей Пашинский. Много реплик, много вопросов у нас есть. Вот, например, реплика такая: "Если покупать военную амуницию по нормальной, а не завышенной цене, тогда можем много сэкономить". "Очень трудно к вам дозвониться, поэтому спросите, пожалуйста, у депутата Пашинского как он прокомментирует рост рейтинга Ляшко. Адже він забирає в "Батьківщини" електорат". Тут продовження питання. "Чи не є це поразкою Юлії Тимошенко?". 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я краще прокоментую перше питання. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, треба буде і перше, і друге, Сергію Володимировичу. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ну, друге теж, але перше мене більш хвилює як і вашого дописувача. Я думаю, що більшість людей. Справа в тому, що я мав безпосередньо на першому етапі відношення до керування антитерористичною операцією і ви знаєте, о ця наша українська вона ще з радянських часів, але вона вже українська, рідна бюрократія, о ця неповоротливість. Навіть не корупція, а от невміння приймати рішення, за них відповідати це дійсно…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чому ж не реформували ви в стінах Адміністрації Президента все, що ви бачили?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Адміністрацію Президента я реформував, але реформувати…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Скільки народу ви звільнили?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: 25%. Зараз порухаємо – 250 чоловік. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так. І гроші, які ви зекономили, куди витратили? Решті ви підвищили зарплатню?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ми не підвищували зарплату. Це економія загальна була секвестру по всій Україні, але я хотів би довести, ви знаєте, є багато прикладів корупції, але ще більше є прикладів невміння безгосподарності і невміння навіть розпорядитися навіть тими скромними ресурсами, що в нас є. Це колосальна проблема. Рівень управління у нас дуже низький і, на жаль, це за місяць-за два реформувати не можливо. Але в цьому напрямку треба йти, тому що це єдиний правильний напрямок. Що стосується росту рейтингів тих чи інших політиків – Ляшко, Юлії Тимошенко. Ви знаєте, я абсолютно переконаний, що поки ми політиків будемо оцінювати по їх словах, а не по їх ділах, ми ніколи не збудуємо європейську процвітаючу країну. У нас є одна проблема в суспільстві, знаєте, вестися на якісь красиві лозунги популістські, да, а не аналізувати реальні справи. Це не стосується там конкретного питання. Зрілість суспільства це коли люди можуть проаналізувати, що людина зробила, дати їм оцінку і зробити той чи інший вибір. А у нас на сьогоднішній день, знаєте, з’являються такі якісь міфи та легенди – або одна крайність, що всі погані або інша крайність, що цей настільки гарний, що він нам за півроку зробить молочні реки і кисельные берега. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А Саакашвілі зробив дуже швидко. А ми вже витратили 5 місяців, а віз і нині там. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Саакашвілі велика людина. Я був у Грузії і можу вам сказати, Саакашвілі, прийшовши до влади в 2003 році, в 2003 році, почав в 2006-7-му році реальні реформи і на 2008 рік отримав перші результати. Але в Саакашвілі було трошечки краща ситуація ніж у нас. Там тоже була дика корупція. Країна була менша і Саакашвілі умудрявся сам особисто доїжджати до кожного району, знаєте. Я дійсно вважаю, що у нас є 2 приклади – це Польща і Грузія, де ми просто не повинні нічого придумувати. Брати системи, які вони весь час брали, що в МВС, що на митниці. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Бачите, таким чином ми так і не взяли нічого. І Каху Бендикідзе брали і решту його колег. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я не можу сказати, що ми нічого не взяли. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Що ми зробили?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: За 5 місяців ми створили перший раз боєздатну армію, яка слава Богу, у нас є і нас захищає з вами. І це немало, повірте. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: На наші гроші, на наші гроші. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ви знаєте, шановна, краще платити своїй армії чим армії Путіна. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ну, це я знаю. Да, це я знаю цю цифру. 

Слушатель: Добрый день!

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, слухаємо Вас. 

Слушатель: Скажите, пожалуйста, я слушаю Вас из фашистским. Вы скатываетесь на ту же позицию, что и Дмитрий Киселев в Москве. Вы что себе позволяете? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вопрос Вас в чем. В чем ваш вопрос? Нет, вопроса нет. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я хочу прокоментувати. Не будемо робити цапом відбувайла наших ведучих і Дмитрів Киселів, і інших ведучих. На жаль, це…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А, це до мене була претензія?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Це до Вас. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А яка це до Вас претензія, Сергія Володимировичу, не до Вас, а до мене. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Що ви скатуєтеся на риторику Дмитра Кисельова. Я хотів Вас захистити.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я не дивлюсь Дмитра Кисельова. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Я не потребую захисту, Сергію Володимировичу. Доброго вечора. Звідки ви телефонуєте?

Слушатель: Доброго вечора! Мене звати Наталя, я з Києва. Але я російською мовою, якщо можливо. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да. 

Слушатель: Пан Коломойский у меня одновременно и просьба, и…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Это не Коломойский, это Пашинский. 

Слушатель: Ой, извините. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Давайте до Коломойського і до мене. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Звідки у Вас такі тісні стосунки, Сергію Володимировичу?

Слушатель: Господин Пашинский, у меня одновременно и просьба, и вопрос. Вот грядет выборная компания, грязущие выборы. Хотелось бы, чтобы она была не пышная, как вся эта система, олигархат. То есть, когда нужно платить за выборы, сколько там? Три миллиона или сколько? Хотелось бы, чтобы не было вот этих правил, чтобы не был нарушен бюджет. Чтобы деньги с бюджета действительно шли на армию. Это в принципе вопрос к вам и ко всем политикам, и ко всей Верховной Раде. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ви знаєте… Дякую за запитання. Абсолютно правильне питання. В цьому питанні є три моменти. Я коротенько. Перший момент – саме тому ми пішли на те, що… Я надіюся, що ми цю норму продавимо, що виборча компанія буде коротша. Відповідно десь на 40% витрати будуть менші. Якщо така виборча компанія коштував мільярд 200 гривень, то ця буде 600-700. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вона коротша в часі, відтак…

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: І в витратах, так. Щодо того, що ви сказали, звичайно, ще раз хочу підкреслити, я повторював і повторюю, найбільша проблема нашого суспільства навіть не сепаратисти і не Росія, це корупція в нашій державі. Давайте разом будемо щось робити, щоб крок за кроком повторити грузинський досвід. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тут еще такой крик души від слухача. "Сигареты так дорожают каждые 2 недели на 50 копеек, а тут еще и горячей воды нет в Киеве. Не случится ли следующий Майдан?". 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Знаєте, хто старшого віку, люди, да, пам’ятають там походи шахтарів на Київ. Тисяча людей йшло, перекриття трас, невиплата зарплати. Україна пережила якийсь момент економічних криз і реакцій. Майдан же трапився не із-за того, що води не було. Майдан трапився із-за того, що Віктор Федорович створив таку модель управління і повів нас в ту сторону, де більшість населення сказало ні. Так що Майдан може повторитися. Може повторитися, якщо нова влада і я в тому числі ми заберемо все гірше із старої і будемо це розмножувати. Якщо ми будемо йти тими і виконувати ті доручення, які нам дають, а саме європейський вибір, а саме збереження нашої держави, а саме боротьба з корупцією, підстав для Майдану я не бачу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергію Володимировичу, все ж таки повертаюсь до цієї історичної події – до дострокових парламентських виборів. Який буде розклад сил, на яку кількість мандатів ваша політична сила розраховує, якщо власне ви своє майбутнє політичне пов’язуєте з "Батьківщиною". Я вже не знаю, можливо якісь сюрпризи, нюанси, рокіровки, тому що ви так завзято сказали, що ви перекажете вітання Коломойському, що я вже думаю, можливий варіант. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Коли я працював виконувачем обов’язки Адміністрації з так званими прифронтовими губернаторами, я спілкувався кожен день і я хочу сказати, що, ну, Ігор Коломойський його можна і є за що критикувати. Але в ситуації, коли у нас держава розвалювалася він українській державі – нам всім підставив плече. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: До речі, деякі ваші колеги висловили припущення, що Коломойський також ризикне зібрати свою політичну силу, аби посісти місце в парламенті. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Питання до Коломойського, але те, що він користується заслуженою от в цьому прояві як державного діяча довірою, це правда. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи складе він вам конкуренцію під час виборів?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Ви знаєте, я виступаю зараз за те, що нам треба консолідація. Не конкуренція. Я ще раз хочу сказати, я вважаю, що в умовах війни вибори проводити недоцільно. Але якщо склалася така ситуація, що "УДАР" і "Свобода" взяли на себе цю відповідальність – розвалили коаліцію. А нас по закону, якщо немає коаліції…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сергію Володимировичу, ви бачите, депутатів від Криму немає. Як тепер будуть Донецька і Луганська область? Хто інтереси цих людей буде представляти?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Саме тому ми виступаємо за пропорційну систему, тому що при такій системі мажоритарній ми не дорахуємося мінімум 40 депутатів, а це дуже велика кількість. Може бути там не 40, там вже звільнено багато територій, але це проблема. Я з вами погоджуюся. Колосальна проблема. Саме тому, я ще раз хочу сказати, ми виступали і виступаємо за те, що вибори треба проводити на наступний день після закінчення антитерористичної операції. О це наша позиція. Вона чітка і зрозуміла. Є проблеми, колосальні проблеми. Ми взагалі повинні з вами розуміти, що Україна зараз переживає трагічний і героїчний період свого розвитку і давайте… Ви говорите, вибори це подія. Та яка це подія. Подія це те, що зараз відбувається на сході України як нам локалізувати, нейтралізувати ту ситуацію, як нам добитися того, щоб не вбивали наших хлопців. Як нам добитися того, щоб не гинули мирні жителі, а вони гинуть теж. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Власне бачите, перемовний процес триває. Мінськ готовий прийняти місію дипломатів. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Слава Богу. Я особисто за якесь мирне врегулювання, хоча ми повинні розуміти, що ситуація там надзвичайно важка і кожен день гинуть наші люди і це те, про що ми повинні говорити. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Скажіть, наскільки ймовірні ці перемовини і наскільки результативними вони можуть бути? От ви на посаді виконуючого обов’язки голови Адміністрації. Ви шукали спроби діалогу із своїми російськими колегами. Ми розуміємо, без прямого діалогу нічого не буде. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: На тому першому етапі, коли ще не було вбитих, коли ми їх називали не терористами, а сепаратистами, я особисто по розподілу обов’язків я займався Луганською областю. Я особисто вів переговори. Я вам хочу сказати, що, на жаль… Ми були готові на любі компроміси, да, на любі. Я, якщо мене слухають в Луганській області мої співбесідники, мені дуже сумно і трагічно, що так все закінчилося. Але я тоді ще зрозумів, що от вони, ми виходили на якийсь етап домовленостей, вони отримували з Росії команду. Ті всі домовленості не реалізовувалися. Ми робили всі спроби і в мене совість в цьому плані чиста. Інше питання, на ваше питання відповідаю, вибачте мене, колись мене дуже багато ліберальних журналістів питали про Януковича. Я говорю, ви знаєте, це питання до психотерапевта. Те саме – зараз Путін узурпував в Росії всю владу. Проаналізувати його дії дуже важко. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Примирення між Україною і Росією як швидко? Чи можливо це взагалі через покаяння, через каяття? Я не знаю, як?

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: Не буде ніякого покаяння це все зрозуміло. Ми ні перед чим не завинили перед Росією, а Росія агресивно відноситься до нас. Але чи можливе примирення? Так, воно потрібно, воно буде, але ніколи вже більш у нас не буде таких стосунків, які були останні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Український політик, народний депутат України Сергій Пашинський сьогодні висловлював свої думки у проекті "Герой дня". Дякую за те, що знайшли час. Ви були щирими і відвертими. Дякую нашим слухачам. Приємного вечора всім, хто залишається з нами і надалі. 

Сергей ПАШИНСКИЙ, украинский политик: До побачення.

Читать все
Читать все