стенограмма

"Більшість країн Євросоюзу продовжують загравати з Путіним"

"Тема Калныша"Мирошниченко: "Путин развязал войну против всего цивилизационного мира"

Стенограмма "Героя дня" на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер, дорогие друзья. Вы слушаете Радио Вести. Меня зовут Юлия Литвиненко и каждый вечер в это время я презентую вам гостя в этой студии. Это проект «Герой дня». И вот в эти секунды человек, который так долго и много работал в прямом эфире, он знает, как это важно не опоздать и прийти буквально на последних секундах, и он снова это делает виртуозно и профессионально. Потому что, друзья, журналисты бывшими не бывают. Хотя, сегодня я вынуждена представить вам этого человека в новом статусе. Итак, народный депутат Украины. Ну, я могла сказать, конечно, мой давний товарищ, но не стану этого делать, потому что жестких вопросов сегодня не избежать и наши давние дружеские отношения вовсе не означают, что я сегодня буду попустительствовать. Игорь Мирошниченко, доброго вечора. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Добрий вечір. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: И говорить, понятное дело, будем мы сегодня о вопиющих фактах, що я зараз озвучу. Якщо наші слухачі ще не знають, то я вам повідомляю – у Верховній Раді сьогодні зчинилася бійка. Можливо це вже не диво. Однак, на засіданні Парламенту депутат від «Свободи» і на цей раз це не був Мірошниченко, це був Олексій Кайда, вимагав видалити з зали главу фракції КПУ Петра Симоненка. За словами Кайди, Симоненко в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що влада в Україні вбила багато тисяч українців, а в зоні АТО вбитих розбирають на органи. Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов поставив це питання на голосування, пояснивши, що в регламенті існує певна колізія щодо кількості голосів. Далі про регламент. От, власне, я не знаю, я не чула просто це інтерв’ю. Дійсно Симоненко сказав? Я спробувала знайти, однак підтвердження цих слів я не знайшла. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я, по-перше, хочу сказати, що Олексій Кайда просто заступник голови фракції, тому він виступав не від власного імені, а від імені всієї фракції і я думаю, від імені більшості українців. Тому що сьогодні я кожного дня на вулицях не лише Києва, але і різних куточків України – і західних, і східних, і центральних. Зустрічаю багато людей, які мають дуже конкретну вимогу – викинути геть комуністів з Верховної Ради, заборонити комуністичну ідеологію. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але не так буквально. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Ну то я ж хочу пояснити, в чому суть проблеми. Суть проблеми полягає в тому, що в законний спосіб сьогодні ця Верховна Рада заборонити комуністів не може. Вона не здатна це зробити, тому що в ній присутні в тому числі і Комуністична партія України, яка є відверто 5 колоною Кремля і все, що говорить Симоненко, він говорить цю фразу, про яку йшла мова, чи говорить іншу – воно лягає в канву московської пропаганду. Воно лягає в канву Путіна і його гебелісівської пропаганди, яка лунає з усіх усюд в ефірі ЗМІ, які належать Росії. Ці його вислови, інші його вислови російські ЗМІ тиражують сотнями, тисячами, дискредитуючи Україну і найголовніше – вбиваючи у громадянах Росії особистостей, людей, які здатні мислити, які здатні аналізувати ситуацію і ухвалювати власні рішення. В Росії сьогодні страшна статистика. Понад 80% людей – це зомбі, які є жертвами путінської пропаганди. ЗМІ, всі без винятку, і в тому числі телеканал Дождь, який щойно, буквально за 5 хвилин до нашого ефіру, мені дзвонив і просив в мене інтерв’ю – вони брешуть. Брешуть тією чи іншою мірою. Більшість з них повністю озвучують все, що пишеться в адміністрації президента Путіна. І це брехня. Росія сьогодні будує свою пропаганду на брехні, а використовує в тому числі українських політиків, яких багато в Парламенті – комуністи, регіонали і перефарбовані пристосуванці, які належали до режиму Януковича і йому потурали, сьогодні у Верховній Раді складають, якщо не більшість, то добру половину. І саме тому ми не можемо ухвалити значну кількість рішень, яких сьогодні вимагає суспільство. В тому числі, заборони комуністичної ідеології, в тому числі тотальної люстрації, без яких ми не зможемо обрати нового Парламенту в новій якості. В нас є ризик, що ми наступимо знову на ті ж самі граблі і переобравши новий Парламент, а в тому, що вибори будуть сумнівів немає, питання зараз тільки коли вони відбудуться, головне – знову не переобрати такий саме Парламент з тими самими особистостями. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я скажу свою особисту думку. В наших слухачів буде можливість висловити свою думку, якщо вони нам зателефонують 390-104-6 – це телефон прямого ефіру, код Києва 044. Але можливо я зараз, на думку Ігоря, скажу крамолу, але я вважаю, що якби не ця кампанія, насправді підтримки Симоненка, тому що суспільству притаманно думати, що того, кого б’ють, той і слабший, і потребує якоїсь допомоги і підтримки, от якщо б ви цього не робили, ви чи ваші побратими, однопартійці, я думаю, що в комуністів і так не було б жодних шансів. Так само, як соціалістична партія. Де вони? Де шанований багатьма Олександр Олександрович Мороз? Мавр сделал свое дело, что называется. Ну, дуже багато слухачів готові висловити свої думки. Чи я помиляюсь? 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Ні, ви глибоко помиляєтесь. Я сьогодні не можу буквально пройти по вулиці жодного кроку. Сотні, в буквальному значенні цього слова…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Симпатиків комуністів не дають…

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Не симпатиків комуністів, а людей, які підтримують наші дії в Парламенті, бо вони усвідомлюють той факт, що в законний спосіб сьогодні видалити Симоненка або Левченка, або інших українофобів, які допускають антиукраїнські висловлювання, дискредитуючи нашу армію, не можливо. І я хочу сказати про прихильників так званих Комуністичної партії. Це люди, на превеликий жаль, обдурені і зазомбовані. Впродовж 23 років комуністи будували свою ідеологію на популізмі, але діяли абсолютно прямо протилежно, використовуючи ЗМІ…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Невже ви думаєте, що зрозуміли це лише ви? Вони навіть самі зрозуміли. От той розкол, який трапився в лавах Комуністичної партії, свідчить про те…

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Пацюки біжать з корабля, який тоне, це зрозуміло. Вони разом деребанили, вони разом дурили своїх виборців, вони разом паразитували на людиноненависницькій ідеології, але коли корабель дав пробоїну, почали щурі тікати з цього корабля і вилізли дуже цікаві, делікатні речі. Але є абсолютно вони правдивими. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви думаєте, якщо ви виштовхаєте Симоненка з Парламенту, це означає ви взагалі виштовхаєте Комуністичну партію з політичного рингу України? 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я глибоко переконаний, що комуністична ідеологія в Україні буде заборонена. На превеликий жаль, постанова, яку реєструвало ВО «Свобода», в Парламенті не голосується і не виноситься на порядок денний. Але дуже добре, що нашу ідею підхопили сьогодні у Міністерстві юстиції і завтра буде судове засідання, на яке я запрошую всіх небайдужих, аби підтримати рішення, яке прогнозоване про заборону Комуністичної партії. Мені здається, що це рішення не буде революційним і переможним, тому що треба забороняти не партії, а ідеології. Комуністична ідеологія – це та ідеологія, яка народила три голодомори, яка знищувала українську націю і не допускала створення української незалежної держави. Тому вона є людиноненависницькою. Її жертвами стали мільйони українців. Насправді, значно більше, ніж забрала ІІ світова війна. І тому вона має бути тотожною до нацистської ідеології. А нині, в умовах сучасності і московської агресії та окупації – і рашистською ідеологією – має бути заборонена, як в усіх цивілізованих країнах. Але тим не менше, я глибоко переконаний, у комуністів немає жодних шансів бути обраними до Парламенту. Якби був закон про люстрацію, цих людей, які були в Компартії, які є в Компартії, навіть не допустили б до виборів. Ми будемо добиватися того, аби вони не були допущені до виборчого процесу. І ще одне дуже просте – давайте вже перестанемо дмухати на холодне і боятися, що це спрацює, прямо протилежний ефект матиме. Картинка для Москви – саме існування української держави. Що б ми не робили, будуть проблеми. Те ж саме – симпатизують не слабким, симпатизують сильним, симпатизують тим, хто послідовно відстоює свою ідеологію. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ігор Мірошниченко сьогодні висловлює свої думки в проекті «Герой дня». Ми повертаємось за кілька хвилин, залишайтесь з нами, это Вести.


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви слухаєте Радіо Вєсті і це «Герой дня». В нашому проекті народний депутат Україні Ігор Мірошниченко. Все вірно я кажу?

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Абсолютно. Ми домовилися з Юлею, що вона завжди буде називати Радіо Вєстями, щоб його не прив’язували до різних опальних олігархів і прихвоснів Кремля. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В мене своя думка. Під час реклами ми тут у полеміку вступили з Ігорем. Я кажу, що насправді ніякої російської не існує в Україні. В Україні є українська російська …

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я не можу уявити собі француза, який скаже – я француз, але говорю англійською, і німців, які говорять не німецькою мовою. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чому? Французи говорять англійською мовою. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Ні, вони говорять англійською, як мовою міжнаціонального спілкування, але вони не спілкуються в побуті англійською мовою. Так само, як німці в побуті спілкуються німецькою. Тому я впевнений, що українці, які пережили не лише голодомор, про який ми тут згадали, але є і етапи русифікації, які налічують не одне століття, вони мають все ж повертатися до своїх витоків, до свого коріння. Хоча, мовної проблеми в Україні в принципі не існує. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А які тоді претензії у вас до Петра Симоненка? Він чудово говорить російською і українською мовою. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: В даному випадку до Петра Симоненка і виштовхали його з зали, була претензія не до його мови спілкування, а до того, що він говорив. Він дискредитував українську владу, українців, українську армію, він наплював на пам'ять сотень вже, на жаль, загиблих наших солдатів, бійців, які беруть участь в так званій антитерористичній акції, а насправді вони беруть участь не в АТО, а у російсько-українській війні. І сьогодні він брутально бреше, підкріплюючи путінську пропаганду своєю брехнею. Це людина, яка заслуговує не на мандат народного депутата, а на тюремну камеру і довічне ув’язнення. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є думки наших слухачів. Доброго вечора. Звідки ви телефонуєте? 

Слушатель: Доброго вечора. Я з Дніпропетровська телефоную. В мене до Ігоря запитання. Сьогодні було прийнято рішення про відміну гри у Дніпропетровську «Дніпра». Чому така дискримінація? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми зрозуміли питання. 

Слушатель: Може буде партія «Свобода» подавати до УЄФА протест?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: На жаль, не дуже добре вас чути. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я можу сказати практично професійною мовою. Політичні сили і держава не можуть втручатися в діяльність громадських організацій. Тому, на жаль, ми не зможемо подати від імені «Свободи» протест в УЄФА, щоб в Дніпропетровську дозволили проводити поєдинок. Я впевнений, що Дніпропетровськ заслуговує на проведення футбольних матчів. І те, з яким патріотизмом відстоюють територіальну цілісність України дніпропетровці, це заслуговує окремої відзнаки. Тому, я впевнений, що питання лише короткого часу, коли «Дніпро» буде грати на рідній арені і буде отримувати підтримку від вболівальників. А всі вболівальники всієї України будуть не лише вболівати за футбол, але і вітання Путіну регулярно слати в Москву, щоб Путін перевертався спочатку у своєму царському ліжку, а потім в труні, яку ми йому бажаємо найближчим часом. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От бачите, спочатку були слова професійного спортивного журналіста і аж раптом політика. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Це не політика. Це громадянин України. Сьогодні всі громадяни України і, слава Богу, весь світ визнає – Путін є агресором, Путін є Путлєром. Це співзвучне слово з Гітлером. Путін сьогодні розв’язав війну не просто проти України, а проти всього цивілізованого світу. І, на жаль, така трагедія, яка сталася, коли було збито під Торезом Боїнг-777, очевидно, розплющила очі і дала можливість усвідомити всьому світу, що Путін воює не тільки проти України, а проти всього світу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Сьогодні депутати від «Свободи» пропонували Верховній Раді відновити статус України, як ядерної держави. Давайте ми про цей факт. Ця ініціатива була вже зареєстрована, правильно? 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я можу сказати просту річ – ще в лютому місяці і до того, як «Свобода» разом з іншими союзниками, з іншими українцями перемогла режим Януковича, ми завжди наголошували на тому, що будапештський меморандум насправді не є гарантією нашої територіальної цілісності і безпеки. Тому що гарантії давала країна, яка сьогодні вже відверто для всіх є окупантом і агресором, яка і порушує територіальну цілісність України і ще дві країни – США та Великобританія. Звичайно, позиція США заслуговує на подяку. Вона є значно агресивнішою і дієвішою, аніж позиція Євросоюзу. Але, все рівно, як позиція країни, яка гарантувала нам територіальну цілісність, вона не достатня. Вони не захистили нашу територіальну цілісність. Очевидно, Україна має право відновити ядерний статус. І якби наша влада була сильною, я говорю про всі без винятку влади, вона мала право заявити про своє право на відновлення ядерного статусу відразу, як тільки ми отримали приклад агресії і окупації частини нашої території. Це сталося ще в Криму. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як вам така ініціатива? В Нідерландах мер міста в ефірі голландської радіостанції під час інтерв’ю закликав викинути геть з країни доньку Володимира Путіна?

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я вважаю, що це цілком справедливе рішення. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви кажете «Європа, Європа». 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я вважаю, що це цілком справедливе рішення, але далі за словами має бути дія. На превеликий жаль, сьогодні більшість країн Євросоюзу продовжують загравати з Путіним, з його режимом. Франція будує корабель красу Містраль військовий, який буде воювати проти Франції можливо, спочатку проти України, а потім далі. Бо вони аргументують це тим, що їм економічно це вигідно. Інші країни розповідають, як Чехія, що санкції проти Росії вводити наступного рівня не достатньо, немає доцільності. Так далі і тому подібне. Насправді, коли зачіпає за своє, за живе зачепило голландців, вони починають адекватно сприймати ситуацію. І в даному випадку діти, донька Путіна, вона несе так само відповідальність і має так само потерпати, як і сам Путін. Тому що Путіна можна зачепити не лише тим його особистим, але і його близькими, рідними. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вам не здається, що насправді такі заяви, вони від безпорадності лунають? До речі, згодом стало відомо, що в своєму Твіттері мер міста вибачився. Він сказав, що це було не мудро робити такі заяви. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я вважаю, що це було б мудро і за словом мало б бути діло. Тому що Путін демонструє політику подвійних стандартів. Він дискредитує Європу, він намагається нівелювати всі європейські досягнення, він воює з Європою, але разом з тим його рідні, донька живуть у Європі, у цій загниваючій Європі, якою лякає Путін своїх громадян. Насправді Путін знищив росіян, свідомість їх знищив, здоровий їх глузд знищив, він залякав їх на стільки, що вони бояться України, вони бояться Європи. Але, разом з тим, він знає, що це брехня і його родина демонструє подвійні стандарти. Вона там живе. Тому Європа мала б бути рішучішою. Я особисто, як народний депутат, разом зі своїми побратимами так само вважаю, що наша влада діє не достатньо рішуче. Які окрім того кроки, що ми заявити маємо про свій ядерний потенціал? Дуже прості. Ми не повинні з країною, яка проти нас воює, вести будь-які розмови про економічне співробітництво. Ми повинні відкликати наших дипломатів і закрити дипмісію у Москві. Ми повинні сьогодні націоналізувати все майно, яке належить Росії і російським олігархам. Це дуже просто. В Криму, який окупувала Росія, вона анексувала все – в тому числі українську власність. На завдано збитків понад трильйон доларів. Це озвучені офіційні цифри. Чому ми не можемо це компенсувати за рахунок російських активів, які сьогодні на території України є, які сьогодні приносять прибуток Москві і за кошти з яких Москва сьогодні вбиває українців? Мені це не зрозуміло. Я, до речі, зареєстрував постанову, яка забороняє діяльність російських банків на території України. На превеликий жаль, ті, хто вирішує, які постанови розглядати серед пріоритетних, не вважають їх пріоритетними. А от українці, які по вулицях ходять, навпаки вважають, що російські банки мають бути закриті і націоналізовані. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От бачите, у такий самий спосіб українські банки будуть закривати на території Росії. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Юля, наші банки вже закрили. Нашу власність державну вже забрали. Росія це вже зробила. А ми думаємо, чи це треба робити з її власністю. Мені здається, що роздуми тут недоречні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є думка слухачів. Давайте ми дозволимо їм висловити думки свої і продовжимо розмову. Доброго вечора. Звідки телефонуєте? 

Слушатель: Здравствуйте. Елена, Харьков. Если позволите, я буду говорить по-русски. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я дуже добре розумію російську мову, немає жодних проблем. 

Слушатель: Спасибо. У меня есть несколько реплик. Первая реплика по поводу драки вашего коллеги. Знаете, вы как депутат знаете, что помимо депутатского иммунитета существует еще и депутатская этика? Вы же лицо страны, не стоит превращаться в рожу. Простите за грубость. И второе по поводу немецкого языка в Германии. Вы знаете, что до объединения в 1871 году Германии Бисмарком на территории современной Германии существовало 360 княжеств и около 40 образований с неопределенной юрисдикцией. Поэтому, … это искусственное образование и немцы дома говорят каждый на своем немецком языке. Еще раз спасибо. До свиданья. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо вам. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Стосовно німецької мови, я можу вам сказати, що є діалекти, а є мова, яку штучно нав’язували українцям. Київська Русь, нащадками якої ми є – це древня держава і Україна – це є нащадком Київської Русі. Українці – це древня нація, яка має свою мову, культуру. Безперечно, у нас є різні діалекти в різних регіонах. Але в нас є одна державна мова. Ті люди, які сьогодні спілкуються російською, вони не повинні відчувати жодного дискомфорту в побуті чи будь-де. Але вони поступово мають повертатися до витоків, від яких їх намагалися відірвати монголо-татари, відірвати угро-фіни і інші племена, які приходили з півночі, асимілювалися, змішувалися зі слов’янськими племенами, бо слов’яни – це ми, українці, слов’яни – це білоруси, слов’яни – це хорвати, словенці, але ніяким чином не ті люди, які сьогодні розказують про слов’янство і які прийшли з півночі. Ніхто не говорить, що угро-фінські племена чи монголо-татари вони є гіршими. Вони є просто іншими. Що стосується питання про мордобой, як ви сказали чи щоб обличчя нашого парламенту не перетворилося на мар мизу, я з вами цілком згоден. Я дуже хочу, аби наступний Парламент був якіснішим. А якіснішим, в моєму розумінні, це Парламент, у якому, незалежно від політично позиції, незалежно від сповідуваної ідеології, кожен депутат, кожна політична сила буде дискутувати лише довкола розвитку і зміцнення української держави. Сьогодні, на превеликий жаль, ми маємо факт, коли практично половина Парламенту працює на інтереси сусідньої держави, держави агресора, держави окупанта. Це відкрита 5 колона Москви, яка сьогодні мовить слова Путіна, яка сьогодні веде московську пропаганду прямо в серці законодавчого органу – у Верховній Раді. І тоді, коли ми не можемо, ми безсилі, бо в нас недостатньо голосів, бо цей Парламент був незаконно сформований, проголосувати і видалити таких депутатів з зали – тоді в нас працює просте, звичайне, чоловіче самолюбство і бажання захистити свою честь і гідність. Так само, як чоловік на вулиці буде захищати свою дружину, а не буде чекати міліції, поки її поб’ють, так само ми сьогодні захищаємо в Парламенті Україну, не даючи її зґвалтувати морально, словесно різним покидькам на кшталт Левченка і Симоненка. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ні, Ігор, почекайте. Я тут абсолютно проти. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: А я вважаю, що це ґвалтування нашої країни. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Якщо б ви були дядею Васею слюсарем, сантехніком, ви б робили так, як ви бажаєте за потрібне. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: В Парламенті всі депутати з однаковим статусом. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ігоре, якщо ви хочете по-чоловічому захищати свою гідність, здайте свій мандат і вас чекатимуть на сході країни. Давайте не будемо. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: На сході країни ми регулярно буваємо і допомагаємо нашій армії. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це ви з іншими візитами там, з іншою місією. Ми продовжимо одразу за кілька хвилин. Дуже багато питань. До речі, є і слова підтримки. От, до речі, Валерій: «Игорь, в Литве Коммунистическая партия запрещена с 92 года. Коммунистов в Литве не существует, Коммунистической партии в Литве нет и это, как показало, очень правильно. Украина не будет в этом вопросе первой. Вас поддерживаю». А є і така думка: «Ничего, поживем – увидим. На самом деле, молодежь разберется и возможно еще придут к нам. О том, что в Европе тоже много коммунистов, они там более активна, чем у нас. Так что молодежь еще разберется в идеологиях и придет к нам», пишет Андрей из Харькова. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Є ідеології, які нічого не мають спільного з Комуністичною партією Радянського союзу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми продовжимо. Я нагадаю, що сьогодні Ігор Мірошниченко висловлює свої думки. Це проект «Герой дня» на Радіо Вєсті. Будьте з нами.Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: 19 часов 34 минуты, 35. Я нагадаю, що сьогодні ми говоримо в рамках проекту «Герой дня» з народним депутатом України. Ігор Мірошниченко сьогодні відповідає на ваші питання. І дуже багато телефонних дзвінків, давайте одразу з слухачів розпочнемо. Доброго вечора, звідки ви телефонуєте? 

Слушатель: Алло. Это Радио Вести?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, ви в ефірі. 

Слушатель: Здравствуйте. Меня зовут Артем, я звоню вам с города Красноярска. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Мы приветствуем вас.

Слушатель: Простите, а почему украинское правительство террористами, называют сепаратистами, которые борятся за свободу? Почему нельзя договорится? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: С кем договорится, Артем?

Слушатель: С нашими сепаратистами, с вашими террористами? У террористов должно быть конкретное требование. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Скажите, люди, которые сбивают пассажирский самолет - кто они? Террористы или сепаратисты? 

Слушатель: Допустим, это еще не сказано, кто сбил самолет. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хорошо. Люди, которые сбивают военные самолеты и пишут у себя же в Твиттере о том, что вот мы подбили эту украинскую гадину. Кто эти люди? Вы знаете, сколько украинских военных было в ИЛ-76?

Слушатель: Допустим, я знаю, сколько может поместиться в военный ИЛ-76, потому что я сам офицер ВВС. Я могу сказать конкретно. Я про другое немного говорю. Почему ваше правительство не может спросить у людей конкретно, чего они хотят. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я, якщо дозволите, відповім товарищу с Красноярска. Я думаю, що ви здатні аналізувати ситуацію, мислити і тому я ставлю вам дуже просте запитання, на яке ви знайдете обов’язково відповідь. Що б робив ваш улюблений президент Путін, якби у вашому Красноярську з’явилися сепаратисти, вони захотіли, наприклад, відокремитися від Росії і діяли тими методами, якими діють сьогодні терористи? І насправді вони не просто терористи, це московські окупанти, російські окупанти у нас на Донбасі. Я думаю, що Путін дуже швидко, незважаючи на кількість мирних жителів, які там поруч були б, знищив всіх цих терористів і навів би швидко лад. Але, бачите, українці не мають права захистити свою територіальну цілісність і не мають права навести лад у своїй державі. Я думаю, що ви знаєте точно, як військовий, що на території України діють…

Слушатель: Идет ожесточенная информационная война. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: У вас є вона, так. 

Слушатель: Нам говорят одно, вам говорят другое. И правды добьешься только лет через 20.

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Як вас звати, шановний?

Слушатель: Артем. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Артеме, я перепрошую, не запам’ятав, як вас звати. Оскільки ви розумієте українську мову, то я думаю, що у вас є глибоке українське коріння і тому ви справді маєте джерело інформації, яке походить з України. Повірте, сьогодні українська влада настільки слабка, що путінській пропаганді вона може тільки заздрити. І тому наша сила сьогодні тільки в правді. Всі ЗМІ, я, як журналіст з 15-річним стажем можу вас запевнити, сьогодні висвітлюють інформацію об’єктивно. І можливо на стільки об’єктивно, скільки забагато для національних інтересів. Але, повірте, ми дуже добре поінформовані і ми бачимо, що відбувається у нашій рідній країні. Ну нам то точно в Україні видніше, ніж вам в Росії, що відбувається на нашій території. Сьогодні Росія постачає високоточну зброю. 

Слушатель: Здесь трудно поверить у кого правда. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Правда у тому, що ми маємо свою державу. 

Слушатель: У нас показывают другое, что украинские войска, Национальная гвардия убивает мирных людей, атакуют артиллерией и прочей авиацией. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я хочу ще раз сказати вам, що в Чечні, коли були якісь заворушення або в інших гарячих точках, коли з’являлися терористи з якимись політичними чи будь-якими іншими вимогами, Путін не зважав на мирне населення. Він знищував їх пачками. Ми знаємо про трагедію Беслану, ми знаємо про інші трагедії, які сталися на території Росії. Там, де є терористи, терористів знищують. І знищують, не зважаючи на мирні жертви, на мирне населення. Зараз ми захищаємо свою територіальну цілісність. І, повірте, зараз у кожного українця ненависть до Путіна і Росії, яку ви самі народили. На превеликий жаль, для мене, як українського націоналіста, наші люди дуже довгий час не були свідомими того, що Росія є ворогом і агресором. Але ви сьогодні, завдяки політиці Путіна, показали своє обличчя. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Игорь, давай не будем обобщать. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я маю на увазі Росію. 

Слушатель: Россия не признала эти Донецкие, Луганские республики. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Але вона постачає їм зброю і постачає терористів та найманців. 

Слушатель: Почему стал референдум? Потому что стратегическое назначение у него. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я ж ще раз вам кажу – Україна ж не піднімає питання про етнічні території Кубань, Курщину, Брянщину. Це етнічні українські землі. На цих землях, до речі, люди старшого покоління досі говорять українською мовою. Але ми не піднімаємо питання територіальної цілісності Росії. Ми захищаємо свої землі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Артем, мы дискутировали и в совместном проекте с радио ЭХО-Москвы. Мы, что касается Боинга, задавали вопрос и российской и украинской аудитории – как вы считаете, кто повинен в трагедии с малазийским Боингом-777? И вот, к нашему удивлению, 75% россиян, российской аудитории Радио ЭХО-Москвы сказали, что скорее Россия повинна в этой трагедии. Но речь не об этом. Речь о том, что в любом случае, не по собственной, не по доброй воле все мы, и вы, Артем, и мы здесь в этой студии, не по доброй воле втянуты в это противостояние между Россией и Украиной. У нас не было тайн друг от друга, у нас не было секретов. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: На превеликий жаль, у нас не було секретів і тому влада давала можливість Україну контролювати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дело в том, что и военным путем, к моему глубокому убеждению, этот конфликт не решить. 

Слушатель: Я с вами солидарен полностью. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Нужно будет договариваться. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Домовлятися немає з ким. Є терористи і є окупанти, є вороги. Ворогів знищують. 

Слушатель: У террористов должны быть конкретные требования. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: У них вимоги – відокремити частину території України. Ми проти цього. Я ще раз вам кажу – якщо з’являться на території Росії люди, які захочуть відокремитися і матимуть на це підстави, тому що у вас дуже багато національностей, у вас дуже багато можливостей створити національні держави. То Путін, його політика, його влада, вона знищить ці прояви і ці бажання відокремитися під корінь. Сьогодні ви нам пропонуєте, аби ми потурали різним терористам, різним людям, які фінансуються Москвою, яким постачає зброю Путін для того, щоб вони знищили нашу державу. У нас є національна держава. Національна держава означає, що в Україні мешкає, за останніми соціологічними опитуваннями, за переписом населення – близько 80% людей, які є українцями за національністю, незалежно від мови, якою вони спілкуються в побуті. Це означає, що українська держава і територіальна цілісність…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Игорь, человек платит за международный звонок. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Мені дуже приємно, що він чує іншу, альтернативну точку зору. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Артем, спасибо вам огромное. Конечно, договариваться нужно. 

Слушатель: Да, я считаю, что лучше переговоры, чем военное вмешательство. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Треба пояснити це Путіну і перестати фінансувати терористів. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо, Артем. Знаете, что скажу, ребята? На самом деле говорят – давайте услышим этих сепаратистов. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я не кажу, їх не треба слухати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я к тому, что Артем говорит. Я к тому, что на самом деле с террористами вообще не одна страна мира не ведет переговоров. На языке терроризма невозможно вообще не с кем разговаривать. Речь о том, что, по всей видимости, договариваться должны президенты. И мне в какой-то момент показалось, что была уверенность у Президента Порошенко, что сможет он сломить на свою сторону президента Путина. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Бачите, Юля, а якби ви говорили українкою мовою, у нас людина із Красноярська дуже добре розуміє. І це ознака того, що в нього є українське коріння. Але якщо говорити про домовленості, я хочу сказати просту річ – Путін ніколи не визнає, хоча він може визнати, якщо він відверто вже, відкрито увійде військами в Україну, що це він був ініціатором цієї агресії. Тому домовлятися з Путіним, як з ким? Як з представником терористів чи, як з країною окупантом? Домовлятися немає про що. У нас є своя країна, є своя територія, ми її маємо захищати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Стосовно вашого пасажу про російську мову, я вам словами Максима Рильського відповім: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Безперечно. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ми повернемось в цю студію і продовжимо нашу дискусію. Залишайтесь з нами. Сьогодні в проекті «Герой дня» народний депутат України Ігор Мірошниченко.
Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я вітаю всіх слухачів Радіо Вєсті. Народний депутат України Ігор Мірошниченко сьогодні відповідає на ваші питання. Є дуже багато реплік стосовно того, що Ігор сьогодні говорить. Є і така: «Ваш герой дня сегодня просто красавец. Согласен с каждым его словом, поддерживаю и уважаю». А вот Артему, звонящему из России к нам: «Артем, ведь вы знаете о том, что было прекращение огня со стороны Украины? Была проба переговоров. И что???»

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Я можу сказати що – загиблі українські військові. Коли ми не стріляли, а наших людей вбивали. Майже три десятки українців, українських солдат було вбито і більше сотні поранено. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І повертаючись до питання дня – стосовно заборони Комуністичної партії, стосовно того, що сьогодні побратими Ігоря Мірошниченка виштовхали Петра Симоненка, спробували виштовхати. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Ні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи вдалося вам? 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Петра Симоненка у Парламенті не стало. Я сподіваюсь, його більше там не буде. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Втік? 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Був змушений. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Связываться не хотелось. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Був змушений тікати. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: «Кто сейчас в КПУ? Нафталиновые бабушки, коммунистки-комсомолки, которые за гречку продавались Лене «Космосу». Почему сейчас мы должны за них голосовать?» Тут много дискуссий. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Бачите, і вам дуже складно знайти фрази людей, які б мене не підтримували. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я зауважу – я і не шукаю. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: А тому що їх немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Максим зауважує вам: «Игорь, не путайте жителей России и ненавистный нам путинский режим». Как говорят у нас в Одессе – это две большие разницы. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: На жаль, статистика свідчить, що понад 80% населення Росії підтримують дії Путіна. Вони сьогодні справді вражені вірусом путінської пропаганди, яка базується, ще раз наголошую – на брехні. І я весь час повторюю на всіх ЗМІ, хочу вам сказати – Україна сьогодні має взяти за взірець путінську пропаганду, я не помилився – саме за взірець. Але нашим аргументом має бути правда. Так, як Путін пропагує свої дії, треба повчитися це робити. Так, як Путін використовує інформаційний простір, Україна, на жаль, не навчилася використовувати. Саме на пропаганді національної ідеології, пропаганді на базі правди ми зможемо об’єднати всю країну, яка сьогодні об’єднується всупереч тому, що інформаційний простір ще не контрольований. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От є така цікава думка: «Агрессия порождает агрессию. Идите компромисс, пожалейте нас, мирное население». Ну, що думає мирне населення, давайте зараз послухаємо думки. Доброго вечора. Ви приймач тихіше зробіть і слухайте себе, тому що ви вже в ефірі. 

Слушатель: Добрый вечер. Хочу поддержать полностью и целиком. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Дякую.

Слушатель: Еще хочу сказать – после победы нужна чистка такая в Донбассе – от и до. Я сама родилась там и немного знаю все. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Дякую за підтримку. Я хочу сказати, що буквально минулого тижня я був на Донбасі, я був у Слов’янську, Краматорську. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Російською мовою пролунала підтримка. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Дуже багато російськомовних нас підтримує. Це зайвий раз підтверджує, що немає проблеми мовної, яку штучно сьогодні піднімають комуністи і регіонали. Люди хочуть жити в Україні, люди не проти того, щоб українська мова була єдиною державною. Я хотів сказати інше. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ігоре, ні, як тільки-но ви одержите цю перемогу, про яку ви говорите і почнете з заборони російської мови…

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Не ми, а ми усі разом. Тому що ми є українцями. Нам потрібна перемога над зовнішнім ворогом. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я переконана, що ми здолаємо ворога і переможемо. Але пообіцяйте, що ви не будете забороняти. От ви, в цій студії…

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Та ми в житті не забороняли нічого. В ідеології «Свободи» ніде немає заборони. Ми не проти чогось, когось. Ми за своє! І саме тому ми розуміємо, що українська мова сьогодні потребує підтримки. Треба її популяризувати, треба створити такі можливості, коли люди будуть самі зацікавлені її вчити, її культивувати і нею спілкуватися, тому що вона справді є багата. Вона багатша, ніж російська. Це без перебільшення я кажу. Не тому що я українець і тому що я її люблю, а тому що це є історичні і доказові факти. Але разом з тим, хотів б повернутися до Донбасу. Повірте, сьогодні більшість людей, які пережили страшні дні війни, окупації російської, тероризму і по грабунків, свавілля тих так званих сепаратистів – вони сьогодні ненавидять в першу чергу Партію регіонів, комуністів, які сьогодні від їх імені нібито продовжують говорити у Парламенті. І вони не хочуть сьогодні от тієї пропаганди, вони не хочуть сьогодні тієї російської агітації. Вони хочуть єдиної цілісної української держави, миру і спокою, але в українській державі. І сьогодні головна проблема люстрації – це проблема усунення від влади не лише депутатів Верховної Ради, але і депутатів місцевого рівня, які продовжують сидіти там у Слов’янську, у Краматорську, в Артемівську. Вони підтримували сепаратистів, вони заводили за руку московських окупантів, а нині, коли ці міста звільнені від окупантів, вони знову перефарбувалися. Цих людей треба гнати геть. І закон про люстрацію, який «Свобода» реєструвала, він якраз дає відповідь на ці питання. тому що цих людей не можливо буде допустити до виборів. Прийдуть нові люди, з новими ідеями. І найважливіше, ще раз кажу, навіть якщо ви не націоналіст, але ви ідете в український Парламент – ви маєте відстоювати інтереси української держави. Чому я прийшов в політику? Незважаючи на те, що я 15 років працював в журналістиці, улюбленій справі. Тому що я бачив, що в нашій політиці дуже багато не щирих людей, дуже багато людей, які представляють інтереси іншої держави. Це є абсурдом, коли в найвищому законодавчому органі є люди, які відстоюють інтереси сусідньої держави, держави-агресора, держави, яка хоче поглинути нашу країну. Немає в Бундестазі депутатів, які підтримують сусідню державу. Вони відстоюють національні інтереси, відстоюють кожен у свій спосіб, кожен зі своїм розумінням, але люди, які обирають Парламент в інших країнах, вони впевнені, що країна буде розвиватися і буде незалежною, її політика буде такою, яка відстоює максимальні інтереси національні. От я хочу, щоб в Україні саме таким був наступний Парламент. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є ще в нас один слухач на зв’язку. Ще не один, однак спершу поговоримо з вами. Доброго вечора. 

Слушатель: Добрый вечер. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Добрий вечір.

Слушатель: Меня зовут Алексей, звоню из Киева. Постараюсь в нескольких словах сказать то, что хотел сказать. Во-первых, Юлия, если честно, я в таком небольшом шоке, что этот человек вообще делает в эфире. Как по мне, люди, которые пытались закрыть станцию, которая, как только придут к власти, просто уберут русский язык. Я не знаю, что вообще будет со средствами массовой информации с теми людьми, кто разговаривает. После этого мне не понятно, почему этот человек, который вообще против всего русского, вообще тут делает. Второе, по поводу Игоря. У меня есть ребята, которые живут в доме на Позняках и очень много рассказывают интересного по поводу акций протеста, которые человек устраивает в своем родном дворе по поводу сгоревшей лампочки, по поводу проблем в лифте и так далее. Мне кажется, что этому человеку пора делать в цирке, а не в Парламенте. И третий момент, который мне хотелось бы сказать, собственно, давайте поговорим про Крым, что он таким вот образом достался России. Где был премьер-министр в то время? Почему была территория Украины сдана абсолютно без малейшего выстрела и без малейшего сопротивления к другому государству? Где был этот человек?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Спасибо. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Дуже дякую за вашу позицію. Даю відповіді по черзі. Перше – мова. Давайте будемо відвертими. Сьогодні ЗМІ обмежують права україномовних людей. Сьогодні в ефірі радіостанцій української мови обмаль. І навіть в ефірі Радіо Вєсті українською ведуча говорить тільки, я дуже їм за це вдячний, з поваги до співрозмовника. Сьогодні в нас немає суто українських радіостанцій, сьогодні у нас немає україномовного контенту не лише на радіо, але і на телебаченні. І сьогодні катастрофічна ситуація у друкованій пресі, де україномовні видання складають дуже не великий відсоток. Тому я, як народний депутат, реєструю відповідні законопроекти і постанови, які будуть відстоювати інтереси україномовних людей. І в тому числі інтереси ваші. Тому що ви є українцем і ви маєте зрозуміти, що не знати мови країни, в якій живеш – соромно. Що стосується акцій. Ви знаєте, я хочу вам сказати, що я спілкуюсь з сотнями і тисячами киян і кияни потребують захисту, потребують допомоги активних, енергійних людей, не тільки народних депутатів. Тому я завжди буду на боці людей і буду намагатися досягати компромісів у скандальних питаннях. Питань скандальних дуже багато. Не завжди громада права. Це питання незаконної забудови, це питання вирубки парку і того іншого. Я розумію і бізнесмена, але я розумію і громаду. Має завжди бути компроміс. Не повинно бути війни. Я буду відстоювати інтереси. До речі, робота народного депутата, як одна з частин, і полягає в тому, щоб я спілкувався з громадою, з виборцями і допомагав їм відстоювати їх інтереси. І третє питання по Криму. Знаєте, питання до прем’єр-міністра, воно не є до мене питання. Бо ми, як фракція українських націоналістів, фракція ВО «Свобода» наполягали на тому, щоб Україна почала вести воєнні дії, щоб вона оголосила загальну мобілізацію, щоб вона почала протистояти зовнішньому окупанту, який в Криму, на превеликий жаль, через Чорноморський флот РФ стояв, нарощував свої сили і у підсумку витіснив без жодного пострілу українські війська. Наш міністр оборони, на той час адмірал Тенюх, наголошував на тому, що треба ввести воєнний стан, треба мобілізацію і треба воювати. Ми б відстояли Крим так само, як зараз відстоюємо Донбас і Луганщину. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ігор Мірошниченко, народний депутат України сьогодні висловив свої думки з приводу останніх подій в Україні і в світі. Я дуже сподіваюсь, що це наша не остання зустріч. Ми дуже рідко бачимось, рідко чуємось, однак я думаю, що ми всі насправді робимо спільну справу. Ви там на провладному фронті, а ми тут на інформаційному. 

Игорь МИРОШНИЧЕНКО, народный депутат Украины: Дякую.

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я дякую всім нашим слухачам за увагу, за довіру до Радіо Вєсті. Ми почуємось з вами вже завтра. Але я бажаю всім надзвичайно приємного вечора.

Читать все
Читать все