стенограмма

"А кияни дихають корупційним смородом, який створила влада"

"Тема Калныша"Хома: "В палатках на Майдане сейчас около 400 человек"

Стенограмма эфира "Героя дня" на Радио Вести

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрый вечер! В рамках проекта «Герой дня» сегодня я хочу познакомить вас с главой координационного совета Майдана. С минуты на минуту мы ожидаем этого человека в нашей студии. Вы знаете, что произошло сегодня на Майдане, очередное пожарище. Что делать дальше с Майданом? Пока мы ждем нашего гостя. Поговорим с нашими слушателями. Что вы думаете по поводу дальнейшей судьбы Майдана? Здравствуйте!

Слушатель: Добрый вечер. Бровары. Очень было бы приятно услышать мнение вашего гостя сегодня в студии. Есть ли какое-то предложение от новой власти Киева по поводу урегулирования, как люди могут высказать свое мнение другим путем, не проводя ночь на Майдане? Есть ли какая-то альтернатива? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Понятно, спасибо. А вы как давно были на Майдане?

Слушатель: Наверное, неделю назад. Жалко, находясь на Майдане, смотреть, что у людей нет альтернативы, как высказать свое мнение, как донести свою позицию властям и недоверие, которое возникает, надо его преодолевать. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Какое у вас впечатление от Майдана?

Слушатель: Однозначного впечатления нет. Хочется понимание и людей, которые проживают в Киеве, с другой стороны, чтобы было понимание людей, которые находятся на Майдане. Какой-то контакт. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Но есть общественные приемные депутатов Киевсовета, нардепов. Может, подумать о том, как вернуть доверие депутатов к себе?

Слушатель: Приемные – это хорошая альтернатива. На данный момент сложная ситуация в стране, достучаться до депутатов такого уровня тяжело. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я поняла. Спасибо большое за вашу точку зрения. Теперь мы можем все эти вопросы задать Андрею Хоме. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Добрий день!

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви такий засмаглий, це ви з Майдану?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: У нас на Майдані практично третій Ватикан. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Наш слухач питає, що нові лідери думають з приводу Майдану. Чи є у вас зв’язок із паном Кличко? Що вони пропонують? Хто ті люди, які зараз на Майдані?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Зрозуміло. Хочу вам відкрити одну новину: ми ведемо переговори з адміністрацією президента і київською держадміністрацією. Працює переговорна група. Завтра на 19:30 мала відбутись зустріч – більше 100 громадських організацій, які присутні на Майдані, які утворені підчас Майдану. Сьогодні така прикра річ сталась. Попередньо вже зірвані перемовини. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи знайшли винних у сьогоднішній пожежі? Чи це був протест? Проти чого?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми сьогодні давали перс-конференцію, якої не показав жоден телеканал. У понеділок батальйоном Київ-1 спровоковано ситуацію, затримано зараз наших хлопців, ми вчора до ранку були під Голосіївським судом, всім дали арешт на 2 місяці, тільки 2 відпустили на поруки. Це почалось з підпалу на Михайлівській в понеділок, провокація міліції на бульварі Шевченка. Як тільки ми вранці приїхали з Голосіївського суду, з 4.30 почались провокації, підпали і напад батальйону Київ-1. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Нам сьогодні зателефонував колишній військовий і сказав, що батальйон мав би налічувати до 300 людей. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: За нашими підрахунками – більше 500 людей, були і в цивільному переодягнені провокатори. Під виглядом київських комунальних служб приїхали хлопці в жилетах, частину з яких ми бачили в Маріїнці. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто, прийшов не батальйон Київ-1, а люди, які себе за них видавали?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Були і в цивільному, ми навіть у них повідбирали зброю. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В чому конфлікт? Проти чого ці люди прийшли?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Батальйон почали робити підпали, побиття і провокувати конфліктні дії. Ми вважаємо, що це було спровоковано командою Авакова, щоб зірвати перемовини з адміністрацією президента, перемовини стосувались переформатування і впорядкування Майдану. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто, виникає конфлікт інтересів. Тобто, сьогоднішній Майдан виступає за відставку міністра Авакова?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ще практично з лютневих подій. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Якщо не Аваков, то хто, на вашу думку?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Це є прерогатива президента. Кадровий міліціонер, я думаю. В міліції достатньо таких людей, а не політик-бізнесмен. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це єдине чим ви дорікаєте Авакову?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Не тільки. Його непрофесіоналізм. АТО – це не військова операція, бо не було введено військового стану. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви чули, що коней на переправі не змінюють? Ви хочете, щоб зараз, коли нашу країну зовнішній агресор розриває на шматки, ми міняли міністрів?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Це хибна думка. Якщо б у 2-ій світовій нездатних генералів не відсторонювали, ми би програли Німеччині. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Пане Андрію, хто ви за освітою?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Менеджер з управління організацій. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тоді на Майдані, де ви працювали?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Журналістом. Редактором «Газети для вас». 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: У якому місті?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Місто (нерозбірливо) Львівської області. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І скільки ви вже перебуваєте в Києві?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Півроку. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви зареєструвались тут?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так, проживаю. В наметі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви отримуєте заробітну платню в наметі?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А на які кошти ви вже півроку в Києві?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Харчуємось з того, що нам приносять прості кияни – літні жінки. Є підприємці, які помогають. Інших витрат у нас немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви б могли влаштуватися в Києві на роботу. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Мене робота не цікавить, мене цікавить зміна системи управління в державі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А родина є у вас?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Є. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А як ви їх годуєте?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми самодостатня родина, нам і батьки допомагають, і брати. У нас потреби у сторонній допомозі немає. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто ви півроку не працюєте. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так. Я працюю на суспільство. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Для мене це дивина. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Для чого було починати Майдан і повертатися з нічим? Практично легалізовані всі судді, системних змін немає. На всіх посадах призначені люди, які далекі від управління. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я зрозуміла. Є багато коментарів наших слухачів. Слухач: На Майдані вони всі не хочуть працювати. Слушатель: Дорогой гость, возвращайтесь к своей семье. Майдан боролся не за то, не надо этого позора. Слушатель: Ваш гость сам признался, что работа его не интересует. – Вам дорікають тим, що «бродяжничают и грабежами промышляют». Что скажете вы? И есть еще такая реплика: Люди, котрые на Майдане, должны уехать в свои города и контролировать местные власти. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: По не будуть змінені правила гри, на місцях нічого не зміниться. Всі працюють по законах, які є єдині для України. Я не бомж. На відповідні заяви Авакова і прокурора Яреми я особисто подав два позови в суд на захист честі і гідності. Я самодостатня людина, і говорити, що на Майдані бомжі – загальний вигляд, це стан в країні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Але ж ви не вимагаєте відставки прем’єр-міністра, а саме відставки Авакова. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так. Для того у нас є вагомі причини. Перша – не затримав Януковича в Криму, коли 25 лютого ми вимагали звільнити від виконання обов’язків міністра Авакова. На сьогодні не розслідувані замовники вбивств на Майдані, творяться чудеса з убиттям в Одесі, Маріуполі, іде таке АТО, під яке можна списати будь-що. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви були на сході за ці півроку?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так, я був. Квітень-травень. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Що ви там робили?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми були в якості переговірників. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: З ким ви вели переговори?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: З ополченцями тої сторони, коли ДНР був лише проектом. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: З ополченцями?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Там є ополченці, ви думаєте. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Так, є. одна частина – люди, які працюють за гроші, найманці. Є ополченці, яких завели сьогодні в блуд. Ніхто не знає, як вийти з тієї ситуації, бо їх чекає виключно тюрма, або розстріл. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це ті люди, які збили малайзійський боїнг?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Боїнг збили найманці, які фінансуються Єфремовим і Ахметовим. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Як ви знаєте?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Маємо достатньо вагомих причин. Це моя особиста думка. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чому не ополченці?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ополченці – це прості люди, які є в середніх рядах, які виконують команди і просто стали жертвами ситуації. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чого тоді ці ополченці не здаються українській владі? Не переходять на сторону Нацгвардії?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Авакова? 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Яка різниця?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Велика. Вважаю, що на сході іде війна двох кланів: дніпропетровського і донецького. Це фінансується з двох сторін: корупційною машиною пропутінською і тут в центрі Києва. Також ми вважаємо, що основні спонсори цієї війни є тут, в Києві. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це не Росія є основним спонсором?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Росія продає зброю, у них така сама корупційна машина. Не бачу тут мотиву для якогось віртуального вторгнення. Всі це говорять, але воно практично не відбувається. Анексія Криму буквально відбулась за 2-3 тижні. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А російські так звані миротворці, 42 тисячі, які стоять біля кордону, хто ці люди? Це донецькі?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Вони стоять на своїй території. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Нащо вони стоять там на кордоні? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Це їхня територія, мене це не цікавить. Мене цікавить, що на нашій території іде війна. Повним ходом корупційна машина заробляє на цьому гроші. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто, це війна не між Україною і Росією, а саме між нашими внутрішніми кланами. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Війна – об’являється воєнний стан, бере керівництво армія. До речі, я маю дуже велику довіру до міністра борони Гелетея, відповідно працюють комендатури, військовий трибунал. Сьогодні іде мобілізація і зачистка всіх активних хлопців, які ідуть на передову, ззаду міліцейські загони у чистому обмундированні, просто являються загранотрядами, щоб ні туди ні сюди не повернути. Ми сьогодні маємо багато свідчень і по 95-ій бригаді, і по 82-ій, по наших батальйонах, де 90% складають вихідці з Майдану. Нам сьогодні дуже дивно, коли кривих і сліпих призивають до армії, коли немає воєнного стану. На сьогодні 15 000 Нацгвардії і міліції стоїть в Києві і деякі батальйони, як позорний батальйон Київ-1, стоять на зачистці Майдану. Невже Майдан – це найбільша проблема? Якщо говорять, що на Майдані є бомжі, то до цього довела держава. Прямий обов’язок міського голови займатися соціальним захистом людей. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Яке місто України ви вважаєте своїм рідним?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Львів. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От уявіть собі, якщо б в центрі Львова палили шини, стояли біотуалети, які давно ніхто не чистить. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Біотуалети взяла на себе київська міська адміністрація. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ні, якби це все було у Львові?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Львів настільки цивілізований, що ми всі питання вирішуємо на місці у цивілізований спосіб. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А Київ не цивілізований?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Чиновники в Києві настільки низькі, що суспільство стоїть набагато вище…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це чиновники сьогодні палили шини?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми підпалили шини в знак захисту. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи може чиновники українські ходять в біотуалети? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я вам ще раз поясню: біотуалети поставила КМДА. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Вони ходять туди?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я не знаю, чому вони їх не прибирають вчасно. Там, де я ходжу, чисто, я не знаю, де ви ходили. Це не аргумент. Напевно, є важливіші питання за туалет. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Разруха, как вы знаете, начинается в головах. Здравствуйте! 

Слушатель: Добрый день. Игорь, Киев. Слушая вашего гостя, мне в голову пришла одна фразу, которая появляется, когда слушаю спикера ПР, Путина, российские СМИ и так далее «Ну шо он несет?» Нельзя же так! Приглашайте каких-то нормальных людей. Спасибо. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Дуже дякую. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Добрий день. 

Слушатель: Здравствуйте. Сергей, Киев. Я слушаю вашего гостя, и такое впечатление, что или мы все в дурдоме, или он оттуда. Пускай во Львове строит свои баррикады. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Андрей, являющийся главой координационного совета Майдана, хочет счастья для всей страны. 

Слушатель: Да, но нужно не превращать Киев в клоаку, это длится уже на протяжении полугода. Я не доволен этим. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Да, спасибо. Здесь, может быть, сама идея доведена до абсурда. Здравствуйте. 

Слушатель: Здравствуйте. Киев. Мне 65 лет. Я слушаю пана Андрея, который сидит полгода на шее у людей. Вместо того, чтобы поехать защищать родину и не жрать за деньги киевлян. Все это нужно отправлять на фронт, эти деньги. Они это все тут пропивают, проедают и делают клоаку с города Киева. И второе: высказывание, что два клана борются, а Путин ни причем - он что, лазутчик Путина? Он так ведет себя в эфире! Вся страна видит это! И русские слушают. Провокатор он! Их надо убрать с Майдана. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Пожалуйста, спокойнее. Лазутчик или нет? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Дуже дякую. Я не сказав, що не має інтересу Росія, тут всі мають інтерес в послабленні держави. Ті люди, які кажуть, що Майдан сидить у когось на шиї…

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А чого вам не зробити собі офіс в Києві? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Мене не цікавить працевлаштування. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Скільки народу зараз у наметах?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Орієнтовно 400 чоловік. Недавно було 700. Кожного дня відправляється близько 20-30 на мобілізацію на схід. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Яка кінцева мета? Питають слухачі. Ви хочете стати депутатом ВРУ, чи відставки Авакова достатньо? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Наша ціль – люстрація влади і зміна системи управління, впровадження змін до виборчого законодавства і пакету антикорупційних законопроектів. Якщо це буде зроблено, я спокійно їду додому і займаюсь своєю роботою. Те, що говорять наші слухачі, це робота ЗМІ. Кожен тиждень у два рейси ми відправляємо допомогу на передову, те, що не дає держава. На Майдані іде попередній запис на мобілізацію та їх підготовка. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я розумію ваш настрій. Але ви півроку не працюєте, ви збираєте, ви об’їдаєте своїх дітей?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Моя сім’я готова потерпіти все для того, щоб ми змінили ту владу. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Яку владу? Президента Порошенко?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Систему влади. Ми готові працювати спільно з президентом, але нам не дають можливості, постійні провокації. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хто не дає? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Міліція. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дивіться, які розбіжності в тому, що ви кажете: ви кажете, що поважаєте міністра оборони Гелетея, і ви наполягаєте на введенні воєнного стану, але міністру оборони Гелетею так не здається, він виступає проти введення воєнного стану. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Правильно, бо це відповідальність. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Тобто, ви хочете сказати, що і міністр оборони не дуже відповідальний. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ні, він дуже відповідальний. Він розуміє, що якщо ввести воєнний стан в двох областях, то треба потім після того, що робить міліція, під керівництвом міліції розгрібати і це впаде на його плечі. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Слушатель: Андрей, не думаете ли вы, что пока идет война, не стоит нагнетать обстановку? Давайте закончим войну, потом соберется Майдан сам. Если вы сейчас начнете Майдан, то финал почувствует вся Украина. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми прекрасно розуміємо, що подолати зовнішнього ворога лише подолавши внутрішнього. Найстрашніший наш ворог – це корупційна машина чиновників, які заробляють на війні, яким вигідно така війна, які провокують людей. Ніхто не працює над зміною законодавства. Всі наші проекти законів ні один не прийнято. І під шумом війни іде приватизація потужних підприємств України, Нацбанк не працює. По цьому навіть була остання заява Яценюка. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так ви ж вимагаєте відставки Яценюка. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Як можна працювати, коли бюджет розкрадається кожен день?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так яка буде довіра до армії, Авакова, як ви кричите: перемог ніяких немає, давайте всіх змінювати?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Аваков ще в лютому відпустив Януковича. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А, ну добре. Добрий день!

Слушатель: Здравствуйте. Киев. Любая революция имеет свойство вырождаться, оно к тому и сводится, что самые передовые майдановцы ушли на восток воевать, многие, возможно, из них погибнут. Если они не погибнут, их постараются вернуть и расформируют по домам. Второе. Среди министров все люди, преданные президенту, все свои, не с улицы. Они заинтересованы делать то, что выгодно верхушке. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хорошо. Роль Майдана в современной Украине?

Слушатель: По моему мнению, Майдан нужно переформировать в народный контроль по всем отраслям, правительства в том числе. Для этого нужно, чтобы произошла договоренность между Майданом и администрацией президента. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я поняла. Но нужно ли при этом буквально сидеть на Майдане? Или народный контроль можно осуществлять куда более цивилизованным путем?

Слушатель: При советской власти был народный контроль, хотя это громко сказано. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я вас прекрасно зрозумів, але прошу не перекручувати мої слова. Я говорю свою особисту думку. Це певна форма протесту. Те, що люди там так виглядають, бо грошей ніхто не вливає і Україна доведена до такого жебрацтва. Це лице країни. Якщо кияни думають, що це лише їхнє місто, вони глибоко помиляються. Це столиця України, на яку працює вся держава. Форму протесту вибирає собі сам. Заявляти, що найкращі майданів ці є на передовій, я б не сказав, бо частина влаштувалася у владних кабінетах, частина на Майдані. Майдан – це не лише фізична присутність. Шановні громадяни, невже ми змінилися, невже досягнули цілей?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Почему бы не приложить усилия, и не направить свои силы на освобождение Нади Савченко? По российскому законодательству ей светит пожизненное. При абсолютном отсутствии доказательств. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Мені дуже дивно, що люди сьогодні отримують заробітну плату і не займаються виконанням своїх обов’язків, як от МЗС. Ми діємо в межах того, що можемо зробити. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви робите все в межах роботи громадського руху, але той офіс, який ви маєте в центрі, чи це не забагато?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ми вважаємо, що цього замало. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Платіть орендну плату. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Кому?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Столичній мерії, мешканцям столиці, щоб взяти собі офіс і працюйте там. Тепер ви сидите на Майдані, там абсолютний безлад, ви хоча б до тями привели ті намети, які там є. Там – антисанітарія. Немає претензій до того, що ви кажете, претензії до того, як це виглядає насправді. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я ж вам пояснив: так виглядає вся країна. Поїдьте по окраїнах, що робиться в населених пунктах. До чого довела влада? У нас немає коштів, щоб ставити офіси. Ми вільні громадяни в цій країні, це наша земля, ми перебуваємо на землі, не в офісах, платити ми адміністрації ми не будемо, ми є влада. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Те, що ви кажете, вже лунало у 17-ому «все вокруг колхозное, все вокруг мое». Інші часи настали. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Це вам так видається. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: І коли ви кажете, що це ваш офіс, так, а коли ви маєте претензії до столичної влади і киян, це не вони ходять в ті туалети, які стоять на Хрещатику. Це мешканці Майдану. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: А хто ходить?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Кличко? Це претензії людей, які гадять і звинувачують столичну владу. Не влада це робить. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ви безпідставно говорите. Ваш рівень – зводите все до туалету. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так наведіть там лад. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ви безпідставно це говорите. Я запрошую всіх киян, хай прийдуть на Майдан і подивляться, в якому стані він є. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Хто підпалив сьогодні шини на Майдані?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Київ-1 і провокатори, які були одягнені в жилети комунальних служб. Вони почали підпали. З метою захисту наші хлопці почали підпалювати шини, щоб далі не просувались озброєні до зубів батальйон, який би мав сьогодні бути на сході. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А ви уявляєте, як було дітям. Які мешкають в центрі столиці? Там живуть люди. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: А ми не люди?

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви не зрозуміли питання?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я прекрасно зрозумів! Ми – люди!

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: От ваші діти де проводять канікули?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: А ми не люди? Ми вдома. В мене немає можливості їздити на море. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ваші ж діти на городі, на свіжому повітрі. Вони ж не дихають димом. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Хто не хоче дихати, хай виїжджає на свіже повітря. Є ж Конча Заспа, але ні, там влада. А кияни дихають корупційним смородом, який створила влада. Влада. Влада. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це влада підпалила шини?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я вам ще раз кажу, ми захищаємось. Будь ласка, не провокуйте. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Від кого?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: від незаконних дій батальйону Київ-1 і міліції під керівництвом Авакова. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А які незаконні дії?

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Не треба закидати, що там є бомжі. У мене є дві вищих освіті. Частина людей в наметах не має можливості кожного дня приводити себе до порядку, але влни себе приводять до порядку. Мені дуже цікаво, чому за півроку ми раптом стали бомжами. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Андрій, невже ви не розумієте, що ви дискредитуєте саму ідею Майдану? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ідея не може бути дискредитована. Любомир Гузар: Говорити, що любиш Україну, до нічого не зобов’язує». Треба любити людей. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: З одного боку кажете, що треба любити людей, а з іншого кажете, хай діти дихають димом. 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Ви неправильно говорите. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Я повторюю те, що ви кажете. Добрий день!

Слушатель: Добрий день. Василь, Київ. Сенс в тому, щоб не розходився Майдан, є. До влади прийшли вчорашні, але вчорашніх вибрало наше суспільство, якого більшість. Так працює демократія. Це аксіома. Ваш бойовий загін – 400 чоловік – може зібратися у будь-який час. Якщо ви знайшли можливість простояти півроку, то можна кинути клич і зібратися. Якщо буде час пік, то 40 чоловік нічого не вирішує, ви це прекрасно розумієте. Соціальна база – це кияни. Збереться мільйон – вони зметуть будь-яку владу. На сьогоднішній день ви нічого не вирішуєте, єдине, що можна зробити, це громадську організацію «Майдан 2014» і контролювати гаманець країни – бюджет. Якщо ми будемо контролювати бюджет, то слово корупція саме зникає. Корупцією займаються державні чиновники. Якщо встановити цей контроль, то ви починаєте виконувати важливу соціальну функцію. Громадська організація з дуальними функціями: ви наряду з розрахунковою палатою заходите в будь-яке підприємство, державну установу і контролюєте рух народних коштів. Оце називається я боротьба з корупцією, а не просто ходить і повторять казна-що, як мантру повторять. Де ваш механізм? Де ваші голови? Де ваші мізки, які б підтримали цю реальну ідею? 

Андрей ХОМА, глава координационного совета Майдана: Я зрозумів. Моя задача не переконувати вас, а говорити правду. Наша колективна неспроможність відстоювати свої права призводить до втрати держави. У нас є серйозні зовнішні загрози. Інтереси Європи і Америки зійшлися на Україні. Думаю, ми разом вистоїмо. В який спосіб – кожен вибирає для себе. Поки з нами в ряд не стануть всі, ми не зможемо змінити систему. В соцмережах сьогодні читаю, що 8 генералів стали мільйонерами на війні. Війна мала вже в травні місяці при тих спецпідрозділах бути завершена. Це АТО, а не війна. Чому не оголошений воєнний стан? Тому що гуртується третій майдан, переворот ще один міліцейській на осінь. Він вже починає відбуватися. Зачищають Майдан. Правильно ви говорите, президент обраний, ми його підтримуємо. Але сьогодні корупційна машина працює, мер міста хай займається господаркою, а не розказує за Майдан. Чомусь всі вихідці з Майдану, які сіли в крісла, не приходять і не звітують на Майдан. Звичайна профанація. Ми нічого не досягли, не відсторонили Януковича від влади. 

Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ви кажете правду. Але ви не почули від нашого слухача, що є інші більш дієві механізми. Дякую, що ви знайшли час до нас прийти. До побачення.

Читать все
Читать все