стенограмма

"Ніхто не знає, що в голові у Володимира Путіна"

"Точка зрения"Чечеринда: "Во время войны устраивать второй фронт в столице мы не можем"

Стенограмма эфира Радио Вести

Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Здравствуйте! У микрофона Сакен Аймурзаев, я сегодня проведу частично эту программу, а Юлия Литвиненко присоединится. У нас сегодня в гостях Егор Чечеринда, главный редактор телеканала Эспрессо-ТВ. Добрый день!


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Доброго дня!


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Мы обсудим все важные текущие события, узнаем ваше мнение, приглашаем наших слушателей звонить в студию и задавать свои вопросы. Срочные новости сейчас пришли из Киево-Печерской лавры, митрополит Онуфрий избран 122 Киевским митрополитом. Как вы оцениваете это избрание?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Моя особиста позиція така, що я парафіянин УПЦ Київського патріархату, і вважаю, що УПЦ Московського патріархату просто має називатися Російська православна церква в Україні, так буде правильно. Російська церква в Америці існує, у Франції, і має там відповідну назву. Вони не називаються, наприклад, Американська православна церква Московського патріархату. Треба називати речі своїми іменами. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: И вам все равно, кто возглавляет эту церковь или как?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Подивимось, які кроки будуть у нового митрополита, звичайно, Україні потрібна єдина помісна православна церква. Якщо Онуфрій буде робити це, то я це підтримуватиму. Я думаю, що в Росії релігія і церква – це більше, ніж релігія і церква, це політика. Очевидно, що обрання митрополита Онуфрія було узгоджено з не лише церковниками московськими, але і політиками. На жаль. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Церковная жизнь во многих странах связана с политикой. В Украине мы тоже видели на Майдане священники какую роль сыграли, иерархи греко-католической церкви, вашей церкви. Как это ни парадоксально, политика в 21 веке трудно отделима от церкви. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Очевидно, але Росія унікальна країна в цьому плані, там царі, президенти – помазаники божі, влада сприймається як від бога. Така ментальність у росіян, тому їм складно. У нас все ж таки інше ставлення до цього. В першу чергу релігія – віра в бога, а не у владу. Мені здається, у нас різне ставлення до священиків. І ті священики, які були на Майдані, в першу чергу, молилися за людей, їхні душі, за те, щоб в країні було все добре, вони не молилися проти когось. Колись у своїй програмі я показував промову одного із представників не буду казати якого патріархату, коли він казав, зараз він виїхав до Росії на службу, і бажав всіляких негараздів, хвороб і смерті «мятежникам», які зібрались на Майдані. Мені здається, що незалежно від патріархату священик має молитися за душі людей, щоб вони були ближчі до бога, а не бажати смерті. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Да, будем действительно ждать, что будет делать митрополит Онуфрий. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Я йому бажаю щастя, здоров’я і щоб він робив благі діла. Єдине, я не знаю, наскільки він буде самостійним у прийнятті того чи іншого рішення. Дуже хотілося б, щоб Україна мала помісну, соборну, єдину церкву. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: От церковных к светским делам. Мы все наблюдаем, как этот караван из 280 камазов движется к Украине, получаем разные новости. Позиция украинской власти сейчас уже очень четкая – не принимать эту технику, можно принять груз. Как вы считаете, нужно вообще принимать эту помощь даже без камазов?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: У мене двояке ставлення до цього. З одного боку, в умовах війни приймати допомогу від країни яка фінансує ворога, це дивно, але якщо така допомога є, прийняти її треба, щоб Україну потім не звинувачували в тому, що ми чинимо геноцид цивільного населення Донбасу. Ця допомога не може в’їжджати в Україну на військових камазах, і невідомо, які люди сидять за кермом. Вчора бачив відео на російській редакції «Євроньюз», де відправляли ці камази, і було видно, що за кермом – російські військові, вони вдягнені в однострої, помолилися перед дорогою, сіли за кермо і поїхали. Потрібно діяти з європейськими нормами: якщо ця допомога від Червоного хреста, то Червоний хрест має займатися доправкою її на територію України, на своєму транспорті. Зі своїми водіями. Червоний хрест має мати перелік тих товарів і допомоги, яка доправляється в Україну. Можливо, в тих камазах взагалі озброєні люди сидять? Ззовні це виглядає як Троянський кінь! І багато збігів в часі: завтра, ми знаємо, в Криму будуть великі збори, на яких буде присутній президент Росії Путін разом з депутатами Держдуми, саме завтра цей конвой має приїхати в Україну. Я боюсь, що будуть якісь провокації з цим конвоєм. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Да, и МИД России говорит, что давайте перевесим номера, могут на такую тонкость пойти, перевесить украинские номера на свои машины.


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Я не буду давати оцінку російському МЗС Лаврову, але якщо колонна їде, її знімають російські користувачі, блогери, вона до кордону з Україною їду без номерних знаків, а потім мають з’явитися на ній українські номери. Виникають запитання. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Как минимум. Премьер-министр Яценюк в своем выступлении ярко заметил, что вместо конвоя, лучше бы убрали своих боевиков. У вас нет ощущения, что это рано или поздно случится? 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: В мене є чітке відчуття того, що АТО рано чи пізно закінчиться. Знищать цих бойовиків чи вони просто повернуться назад до Росії, не має жодного значення. Якщо ми воюємо, то треба воювати до кінця. Є повідомлення про те, що частина бойовиків проситься назад в Росію, частина залишається тут, але їм була надана можливість під час перемир’я скласти зброю і повернутись туди, звідки приїхали. Зараз просто треба звільняти українські міста і села, і громадян в першу чергу. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Успех виден в этом. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Наша армія вчиться воювати, і не лише особовий склад, а і генерали, керівники, міністри, ми всі, на жаль, фактично півроку перебуваємо у стані війни. Для нас це новий досвід, а Ізраїль постійно живе в таких умовах. Напевно, нам треба багато чому у них повчитися. Але ще більше нам треба вчитися у Балканських країн, як жити після війни. Зараз і Сербія, і Хорватія, і Боснія з Герцоговиною живуть як повноцінні європейські країни, Хорватія вже член ЄС, Сербія – офіційний кандидат на членство, Боснія теж, Словенія – член ЄС. Країни з величезним ВВП на душу населення. За 20 років вони відбудувалися, піднімають з року в рік рівень соціального забезпечення своїх громадян, повноцінні європейці, хоча 20 років тому так само різали один одного, війна забрала до 100 000 людей і дала кілька мільйонів біженців. Зараз вони вміють разом жити. Цьому нам треба вчитися. Вчора згадали в новинах про Андрія Макаревича, який вчора був у Святогірську, я теж часто дитиною їздив туди у піонерський табір, він сказав дуже цікаву річ, що нам треба вчитися дружити і жити в мирі, а не воювати і нацьковуватися один на одного, виходити зі стану війни, бо вона рано чи пізно закінчиться, а нам буде треба вчитися знову дружити, обом народам, яких стравили горе-лідери. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Опыт Балканских стран доказывает, что до этого вполне можно дожить. Главное условие, на мой взгляд, это российское руководство и его свержение в нынешнем виде. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Очевидно, не можна таких речей казати в ефірі, але я думаю, що прибирання із владного Олімпу однієї особи вирішило б багато проблем для десятків мільйонів людей і в Росії, і в Україні. Так сталося, що така особа стала керувати Росією. Треба вже з цим якось давати собі раду. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Вероятность вторжения, о которой много говорили на этой неделе, насколько она велика, по вашим ощущениям?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Позавчора я думав, що це вже відбудеться ось-ось, бо з’явилась інформація про те, що йде військовий конвой. Я думаю, що це може відбутися і завтра, і післязавтра, і сьогодні. Українці вже перестали боятись, всі боялись війни 2-3 місяці тому, зараз ні, тому що жити у стані страху неможливо постійно. Імовірність вторгнення залишається, оскільки керівництво Кремля не змінилось, там сидять ті самі люди. Це українське керівництво звикло жити одним днем, вони рахують один-два кроки наперед, а люди, які зробили собі кар’єру у спецслужбах, завжди вибудовують багатоходову комбінацію. Ніхто не знає, що в голові у Володимира Путіна. Це як у шахах: якщо вам більш сильний гравець дає пішака, щоб ви його з’їли, вам треба хвилюватися, бо попереду вас може очікувати мат. Тому цей конвой – це пішак в шахах. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Многоходовость путинских комбинаций в последнее время потрясает. Например, пришла новость о том, что администрация президента России закупила миллион бутылок французского вина в течении первых полугода 2014г. При этом запреты и продуктовые санкции были введены только несколько дней назад. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Очевидно, що вони знали і готувалися до цього як і до війни з Україною, як і до анексії Криму. Є інформація, що остання готувалася ще минулого літа, коли президентом був Янукович і все в керівництві країни влаштовувало офіційний Кремль. Розумієте, нам самим треба змінюватися. Ми маємо не йти на поводу у Кремля, а пропонувати такі кроки, щоб ставити їх в глухий кут.


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Например, вчерашний закон о санкциях, который приняли депутаты ВРУ, может быть такой активной позицией?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Зараз складно про це говорити, я не економіст, але очевидно, що у ворога складно купляти якісь речі – газ, нафту – одна з фабрик «Рошен» працює у російському Липецьку, так само виготовляє цукерки і так само заробляє. Треба знаходити якийсь баланс. Я не політик, не відповідаю за життя мільйонів українців, але як громадянин я готовий відмовитися від російського газу, нафти. Так, ми будемо жити в холоді, без пального, але принаймні не будемо озброювати свого ворога. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: Да, но в этих санкциях есть еще пункт: право, которое предоставляется президенту и СНБО в области СМИ, которые угрожают нацбезопасности Украины могут быть попросту ликвидированы одним решением СНБО и президента. Как вам кажется, это может непропорционально увеличить полномочия власти в сфере СМИ?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Звичайно. Зловживання є всюди, де є можливість. Але в стані війни, я вже згадував про цей епізод, 22 червня, коли Німеччина напала на СРСР, 25 червня народний комісаріат внутрішніх справ СРСР ухвалив рішення про вилучення всіх радіоприймачів в усього населення СРСР, щоб радянські громадяни не отримували інформацію від ворога. Натомість всім видали гучномовці, по яких в потрібний час голос Левітана повідомляв офіційну інформацію. В стані війни складно дотримуватися свободи слова. Це – надзвичайна ситуація. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: После войны стоит, наверное, пересмотреть эти постановления. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Очевидно, нам багато що треба переглянути після війни щодо ЗМІ, нашої армії, фінансування. Після війни, я вважаю, головне питання – це боротьба з корупцією, оскільки зараз мало що змінилось в схемах роботи української влади. 


Сакен АЙМУРЗАЕВ, ведущий: В том числе и с коррупцией, которая вполне могла быть в ходе войны. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Це теж очевидні речі, що кожна війна – це гроші, а вони – це можливість їх вкрасти на кожному етапі від надходження їх з державної казни, до передової. Напевно, зараз ми не вміємо воювати і ніколи цього не робили з 85-го року, коли війська вийшли з Афганістану. З корупцією треба нещадно боротися, в тому числі на АТО, вона звичайно там присутня, як і у всій Українській державі. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: В команде игроков произошла замена, вместо Сакена Аймурзаева теперь я, Юлия Литвиненко. Я бы хотела, чтобы вы еще такую новость прокомментировали: коммунальщики сейчас разбирают баррикаду на Институтской. Один отсек остался не разобранным – пешеходный мост между Октябрьским дворцом и торговым комплексом «Глобус». 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Моя позиція однозначна – Майдан має бути очищений і повернутися до мирного життя. Революція в центра столиці закінчилася, влада переобрана, президент – понад 50% у першому турі, як би ми до нього не ставилися, у мене до нього дуже багато претензій, але він законно обраний президент. Країна фактично перебуває в стані війни, і мати другий фронт в центрі столиці – ми просто собі не можемо цього дозволити. Якщо є в нас палкі борці за кращу долю України, будь ласка, записуйтесь у добровольчі батальйони і на схід – боротися за Україну. А створювати тут маргінальне кубло – зараз не на часі. Пам’ятаєте, Майдан 2004р. також довго не міг розійтися з центру і тоді київська влада пішла на таку хитрість, вона вивезла цих мешканців Майдану на реабілітацію, відпочинок в якусь із Пущ? Це було в травні, а Ющенка інаугурували в січні. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Це може бути така ейфорія, бо є відсоток тих, хто живе в серці цієї ейфорії. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Але пересічні кияни поставилися з розумінням до очищення Майдану, навіть з підтримкою. Ми не повинні жити в системі координат, що у революції є початок, але нема йому кінця. Ми зараз маємо зосередитися на зовнішньому ворозі, а не створювати внутрішній фронт. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: У нас є телефонний дзвінок. Доброго дня!


Слушатель: Здравствуйте. Михаил, Харьков. Первый вопрос по российскому вторжению, потому что у нас группировка войск, около 50 000, а наступающий должен минимум иметь трехкратное превосходство, и там полмиллиона на наших границах должно стоять. Второй вопрос: почему все молчат о том, что украинское государство списало Ринату Ахметову очень много денег, фактически подарило ему? Спасибо. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Справді, з Рінатом Ахметовим треба розбиратися, після завершення АТО він має бути одним із перших кандидатів на фінансову і політичну люстрацію, перевірку, принаймні. Міф про володаря і власника Донбасу зруйнувався за пару місяців. І, моя особиста точка зору, ці активи, які ми думали належать Рінату, йому, може, і взагалі не належать, а якимось представникам російських спецслужб, які просто дали Рінату в якийсь момент команду не надто їх охороняти, ними перейматися. Перша кров, яка пролилася на Донбасі, зменшила капіталізацію бізнесу Ріната Ахметова в кілька разів, але він жодного кроку не зробив для того, маючи величезну армію, за моєю інформацією, там близько 40 000 особового складу в різних охоронних структурах на Донбасі, ці люди могли б навести лад на Донбасі за день-два, але чомусь цього не роблять. Чому – це запитання до правоохоронних органів і самого Ахметова. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Перше питання стосувалося вторгнення Росії. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Це така аксіома ведення війни. Керівник Кремля – не зовсім раціональна людина, і як він вирішить – нікому не відомо. До того ж в Росії зараз ставлення до військових як до сміття: русские бабы еще нарожают. Ми просто маємо готуватися до всього. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є ще слухач у нас на зв’язку. Добрий день!


Слушатель: Добрый день. Все понимают, что конвой – это Троянский конь, который идет на Украину, но никто не может это остановить. Почему?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Пам’ятаєте біблійське «бійтеся данайців, що дари приносять»? я вже казав, що ми маємо бути готовими до всього. Я теж виступаю за те, щоб цей конвой в Україну не заїхав, але з точки міжнародного пабліситі України, напевно, його варто сюди впустити, але попередньо перевантаживши його на авто Червоного хреста, посадивши за кермо представників Червоного хреста і склавши повний перелік того, що ввозиться на українську територію. Я так розумію, що зараз ситуація патова. Харківська і українська центральна влада сказали, що через Харків цей конвой не заїжджатиме, я так розумію, що зараз він направлений в Ростовську область, щоб заїхати з того боку, де ми не контролюємо певну ділянку кордону. Цей конвой заїде так, як терористи. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Ще є дзвінок. Добрий день!


Слушатель: Добрый день. Я бы хотел предыдущему журналисту напомнить историю с Венедиктовым… Я думал, что 1+1 канал не очень хороший, но ваш канал – просто помойная яма. Вы хоть думаете, что пишете?


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: А что же там не так пишут? Сорвался. Это называется: у меня есть свое мнение и я с ним согласен.


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Ну, я вдячний вже за те, що людина бачила наш канал, знає як він працює. Зараз канал наш знаходиться в тестовому режимі до 1 вересня, серпень – не телевізійний сезон, всі у відпустках, ми зараз накатуємо технології і з 1 вересня будемо в оновленому відкатаному варіанті. Ми над цим працюємо, і я вдячний за такий не дуже вдячний відгук. Ми будемо розширювати дискусійне мовлення, з’явиться моя програма з 26.08 о 20:00, вона називатиметься «Час Че» і ми шукатимемо разом вихід з тої ситуації, в яку Україна потрапила. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Цікаво, чи не заборонять Андрію Макаревичу в’їзд до Росії, після того, що він сказав? Це вчинок?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Так, звісно. Йому вчора там ставили це запитання: як російська влада відреагує на ваші виступи? Він сміливо сказав: а ніяк. А як ваші колеги, друзі ставляться до вашої підтримки України? – А друзі на те і є друзі, що вони розуміють всі мої кроки. А ті, хто їх не розуміє і висловлює якийсь негатив, мені на їхнє ставлення начхати. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Чи варто вимагати від акторів, режисерів…


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Вчора на каналі ми показували цей марш відомий 15 березня на підтримку України, проти війни в Москві на проспекті Сахарова, де зібралось кільки десятків тисяч людей з українськими прапорами, символікою, тризубами. А вчора хотіли москвичі провести аналогічну акцію на площі пушкінській, якщо не помиляюсь, і потім пройшли вони по Тверській до нашого посольства, там хотіли вшанувати загиблих на Донбасі, покласти квіти, запалити свічки, їм цього зробити фактично не дали, бо частині людей заламали руки, посадили в автозаки. Ставлення російської влади до подібних акцій змінилося, порівняно з березнем. Хоча людей там було кілька десятків. Я сподіваюся, що Росія одужає від тої хвороби, якою вона заразилася у Путіна, і головними лікарями стануть саме такі люди, як Андрій Макаревич. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Доброго дня!


Слушатель: Добрый день. Юрий, Борисполь. Почему жителям Донбасса не дали на референдум, хотят ли они остаться в Украине либо жить или присоединиться к России. И в противовес: по вашему мнению, будет ли Великобритания бомбить Шотландию, если там после референдума они решат отделиться от нее? Спасибо. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Я думаю, що якщо парламент Шотландії захоплять невідомі люди з автоматами, їх знищать буквально наступного дня. Щодо референдуму: в Конституції України немає такого поняття як регіональний референдум. Цю інституцію фактично ліквідували самі представники ПР минулого грудня в парламенті. Можна багато говорити щодо вподобань мешканців Донбасу, всі соціологічні опитування, проведені напередодні цих референдумів, підтверджували те, що більшість людей виступали за життя у єдиній Україні. Знаєте, з шулером дуже складно грати по правилах, все одно вас обдурять, тому цього не можна робити а пріорі. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Є ще слухач. Доброго дня!


Слушатель: Здравствуйте! Святослав, Украина. Ваш гость говорит, что нужно принять что-то там. Весь народ против, нужно жарить хорошо по этим камазам, чтобы и близко их тут не было. Не хотят купить легально оружие, нужно сделать это нелегально. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Я не стратег у військовій справі, але ті люди, які керують нашими силами у зоні АТО, вони трохи розумніші за нас. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Так, а по-друге, ті, хто ініціював цей конвой, вони і сподіваються на те, що по ньому вжарять. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Я думаю, що цю колонну знизувати не треба, принаймні поки вона не перетнула наш кордон. Якщо це буде перетин кордону через цю відкриту ділянку, яку ми, на жаль, поки що не контролюємо, тоді треба розбиратися. Я думаю, що є компетентніші люди, які на місці знаходяться, які прийматимуть рішення. Я думаю, перемога все одно буде за нами. Українські військові навчилися, що найголовніше на цій війні – це життя наших вояків, і, певно, не треба уподоблюватися радянським генералам, які брали якість міста до якихось дат ціною невиправдано великої кількості людей. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Есть интересное мнение: Не переживайте о том, что Макаревича могут не пустить обратно в Россию. Там в России поняли, что раз ему нельзя закрыть рот, значит, новости о нем нужно показывать «правильно». 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Пам’ятаєте відоме інтерв’ю Надії Савченко, яка знаходиться в полоні російської влади? Коли вони записали її інтерв’ю і вирвали з контексту фразу, що боїнг не збивали сепаратисти? Головне не хто голосує, а як рахують. Це Сталін сказав. І так само, головне не те, що кажуть люди, а хто редагує і потім показує. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Доброго дня!


Слушатель: Добрый день. Харьков. Для того, чтобы в пожарное время летом не поникали в леса, роют ямы, окопы, чтоб машины не моли проезжать. Я думаю, что не сложно дорогу, по которой будут ехать эти аферисты на этой колонне, просто разбомбить. И они не смогут проехать, будут там стоять, курить. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Ви знаєте, я думаю, що російська пропаганда тільки і чекає, щоб ми щось знищили, бажано, щоб ще когось вбили із цих супроводжувачів конвою, знищили пару авто, і потім вони на весь світ розкажуть, як київська хунта знищує не лише мирне населення, ополченців, а і гуманітарний конвой. І чому конвой?


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Виникає одразу питання: кого конвоюють?


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Очевидно, навіть не можу сказати, але хто конвоює – це ясно. Я дуже хвилююся за Харків і вважаю, що місцева влада в Харкові має бути переобрана і той міський голова, який сумнівним шляхом опинився в цьому кріслі, має теж пройти через люстрацію і людина, яка дуже швидко перефарбувалася і мінлива у своїх політичних поглядах, має бути переобрана. Це моя особиста думка як громадянина. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Питання люстрації не дуже жваво готові розглядати депутати. Є якісь шанси, що завтра буде вирішено це питання в парламенті, про вибори? Можливо, торкнуться і питання люстрації. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Мій прогноз, що завтра не буде проголосований жоден з цих законів, ні один з 5 законів про вибори, ні закон про люстрацію. Я думаю, що вибори у нас відбуватимуться за старим законом. Але я не знаю, як це можна буде зробити: Крим не представлений, у кількох регіонах Донбасу не можна провести мажоритарну. Люстрації, на жаль, не станеться. Інакше це буде диво і справжній подарунок для українських громадян. І ми подякуємо нашому колезі Єгору Соболеву за його діяльність, але це дуже малоймовірно, на жаль. 


Юлия ЛИТВИНЕНКО, ведущая: Дякую вам, Єгоре, що знайшли для нас сьогодні час. 


Егор ЧЕЧЕРИНДА, журналист: Дякую вам і вашим слухачам.

Читать все
Читать все