-Вітаю усіх шанувальників спорту. В ефірі  «Радіо Вести .Час спорту». Сьогодні повністю наша програма минулому мега файту 29 квітня  у Лондоні на стадіоні «Уемблі» Володимир Кличко програв чемпіонській бій Ентоні Джошуа британцю, свідком чого, мабуть,  стала уся країна. Півтора роки ми не бачили бійця у рингу, ну і в 11 раунді цього мега файту уся країна так само пережила велике розчарування. Володимир Кличко програв, програв достроково. Якби рефері, на думку переважно більшості, багатьох, переважно більшості, точніше, не зупинив би цей бій, м’яко кажучи, Володимиру довелося би не переливки, як прийнято говорити у соціумі. Сьогодні людина у нас у гостях із тих, що по-перше давала абсолютно об’єктивні, без таки скажімо, національних наших загальних українських симпатій коментарі і прогнози на цей бій. Людина, яка вважала все таки, що Ентоні Джошуа переможе Володимира Кличка, і людина, яка сьогодні зможе все сказати чесно, як воно було, і власне кажучи, що відбувалося, розібрати з нами по кісточках. Юрій Нестеренко – експерт, коментатор боксу. Вітаю вас, Юрій.

-Доброго дня, пане Вадим. Доброго дня, всі слухачі «Радіо Вести».

-Чи правильно я розставив акценти, що ви вважали, що все таки Ентоні Джошуа переможе Володимира Кличка. Давайте повернемося до вашого прогнозу: яким був ваш прогноз?

-Ну по-перше проноз мій був в тим, що Володимир повинен до екватору двобою нокаутувати Ентоні Джошуа. Якщо йому це не вдасться, то велика ймовірність, що Ентоні Джошуа переможе нокаутом, або  технічним нокаутом. Ну і те, що Ентоні Джошуа впевнено переможе рішенням суддів: чи там на картках двох суддів, чи єдиним рішенням суддів, неважливо. Але Володимир мав впоратись з Ентоні Джошуа саме до екватора двобою. І як ми бачили майже це йому вдалося, але ністети, як в футболі: не забуваєш ти, не забувають тобі.

 -От зараз це дуже добре підходить: ти не забив, забило тобі.

-Тут якщо ти не добиваєш, то тебе добивають. Ну власне кажучи це і сталося.

-Ну власне кажучи, вас розчарував результат двобою?

-Ні, попереджений виходить захищений, тому я задивився на цей поєдинок. Знаєте, мої , я вже стільки років, багато у боксі, Вадиме,  по обидна сторони рингу, що у мене були якісь там періоди : «о, наші боксери найкращі», потім був період розчаруванням. А потім, вже коли я пройшов всі, так би мовити,  реінкарнації. Був і катменом, і менеджером, і промоутером, і суддею, і реффері. І згодом це все вдалося в знаки, що треба відсторонитися і дивитися і в один куток, і в другий куток без будь-якої завзятості. Є люди, а є боксери. Є патріотизм, є псевдо патріотизм. І коли люди махають там прапорами, і кажуть , що ми найкращі, нас засуджують. То краще відійти і заспокоїтись, і подивитись на цю ситуацію знявши рожеві окуляри. То прошу.

-Юрію, перед цією програмою я ломав голову над справді стосовно нашого традиційного голосування і я більше за все не хотів, щоб воно було голосування заради голосування. І виявилося так, вийшло так, що довелося ломати голову між двома хорошими варіантами голосування. Перший варіант: хорошим голосуванням: «чи цікавим вам буде матч-реванш між Кличко та Джошуа?» І другий варіант: чи цікавий вам буде завершальний бій у Києві, чи у країні Володимира Кличка в кар’єрі. Чи очікуєте ви, припустимо, останнього бою Володимира Кличка після того, що сталося у «Уемблі».

-Но другий варіант, моїм зданям, ліпший.

-От давайте я все таки спробую запустити перший варіант, стосовно матчу-реваншу, тому що це просто за хронологією.

-Вадиме,  ви хазяїн студії, ви в праві робити все що завгодно.

-Я з того боку пояснюю, що воно буде хронологічно правильніше. По-перше, спочатку повинен бути матч-реванш, і він точно, на 156% не відбудеться в Києві, це абсолютно точно. Ми ще раз нагадаємо нашим слухачам, ще раз дамо відповідь в студії. І сакраментальне запитання: чому Володимир Кличко не бився з часів поразки Росса Пьюріті саме у Києві, саме в Україні. Не приємно деяким нашим слухачам в інших куточках України: чому саме має відбуватися у Києві.

-Єдині бої, чемпіонські бої в історії українського, професійного боксу проходили на «Львів арені». І на правде, я не знаю як проходили бої на « Олімпійському», але «Львів арена» має вже алгоритм, логістику проведення. Ну і до Львову приїхати краще, бо дуже близько від кордону.

-А хочуть щоб приїхали в Харків, Дніпро, в Одесу.  

-В Харкові немає такої арени, в Одесі немає такої арени, яка би мала можливість прийняти саме боксерський поєдинок.

-А це хороший стимул, саме для господарів цих міст: «що побудуйте класний палац тисяч на двадцять до завершення кар’єри Володимири Кличка» . Тому якщо б довелося, якби Володимир Кличко поставив собі за мету так стимулювати когось з керівників наших великих міст. Бо ми ж з вами кияни, і мені соромно, що в нашому місті, окрім цієї споруди, що стоїть у центрі – «Палацу спорту», побудованому, фактично, ще в середині минулого століття, більше нічого немає. Мені за це соромно. Якби Володимир Кличко сказав: « вот хто побудає сучасний двадцяти тисячний палац там я проведу бій».

-Вадиме, ви дуже категоричний, і прекрасна зала баскетболу. І я ось виїзжаю  з того мосту, що на Троєщину, і бачу прекрасний баскетбольний зал. Ну називається він «Skymall». У нас є декілька добрих хокейних арен, я все бачу, а ви не бачите.

-Цей позитив з аренами і залами. Але жарти жартами, я б порадив чільникам..

-Чільникам Харкова та Одеси почати спочатку з туалетів, і перейти потім на арени. Бо в Одесі «Палац спорту», я пам’ятаю, десь пару років в літку, ми проводили, коли я ще був рефері. Кілька суддів сиділи в мокрих кошулях, рубашках, бо там неможливо було дихати. Так само у Львові, у Харкові єдина арена це-альбо «Локомотив» альбо зал « Кирпи», але вони дуже маленькі, вони знаєте такі для місьцям.

-Трішки віддалилися, пропозиція для Володимира вот так вот стимулювати, і поставити таку умову. Але це його справи як проводити, чи не проводити , і де оголошувати, власне кажучи, цей завершальний бій в кар’єрі якщо він буде. Пускаємо на голосування: «чи буде цікаво вам матч-реванш між Володимиром Кличко і Ентоні Джошуа?».  Все в контракті прописано цей матч-реванш, як вияснилося. І якщо буде вам цікаво, ви дзвонити на телефон безкоштовної 800 50 49 01 . Якщо це не буде вам цікаво, ви не хочете дивитись більше те, що побачили у Лондоні 29 квітня- 800 50 49 02 Ну я натякаю, власне розуміючи, що..

-Знаєте, Вадиме, є така історія з поєдинком, направде в HBO і Showtime, вічні вороги і конкуренти  поєдналися в поединку заради одного бою Енок Льюіс-Тайсон вписано перший раз на Showtіme, другий раз на HBO. Але так сталося, що всім було цікаво як перший поединок, так і другий двобій. Але після першого двобою все було зрозуміло, що дні Майкла Тайсон безповоротно пішли в минуле.

-Ми такого не скажемо про Володимира Кличка, що його дні пішли безповоротно. На моїй пам’яті, це один з най інтригуючих днів Кличко. Ми бачили багато перемог Кличка з суперниками різного гатунку. Але такого бою як 29 квітня на « Уемблі», ну я не бачив.

-Завжди цікавість, що таке цікавий бій. Це різниця в стилях, в планах на бій, і, власне кажучи, в той інтризі, яка відбувається. На мій погляд, той бій був дуже передбачуваний. Ніхто не хотів поспішати, кожен чекав 100% впевненості у ситуації саме для себе. І , власне кажучи, саме тому було викликано початок, коли ніхто не хотів брати відповідальність на себе, тобто працювати першим номером. Як на мій погляд, якби Володимир пішов в атаку з дублюючими ударами. З такими аля-Майкл Тайсон, з таким стилем, Ентоні Джошуа не очікував би. Як я потім розмовляв з людьми з кутка Ентоні Джошуа: ніхто не очікував, що Володимир буде повільно розгортати свої дії, і Володимир буде дуже обережним. І , власне кажучи, там лунала така фраза: «ми розуміли, що Кличко боїться пропустити удар». Бо в поєдинку з Ентоні Фьюрі саме так і було. І вони, якщо казати, про домашню роботу, то домашню роботу добре виконала команда Ентоні Джошуа.

-І ви маєте протилежну думку, щодо команди Володимира Кличка. Я бачу ваш коментар, що вони фактично повторили ті помилки з Тайсоном.

-Давайте так, насичення саме лайт хеві вейт, крузі вейт, коли там треба підняти швидкість спрацюванні-так я розумію, в пересуванні по рингу- не розумію. Високі хлопці, там дрезкало рингу 6,5 метрів. Два-три кроки ти зробив і вже канати, куток. Постійно закручувати, відходити назад неможливо. По-друге, всі розуміють з якої дистанції має діставати Ентоні Джошуа. Це довші руки, той самий зріст, це не звикло для Володимира. І як то може Ізмаїл Сінах зробити для Володимира опозицію, при добрій повазі до технічного Ізмаіла, я не розумію. А Вірчіс- пристосуватися куди летіти мають руки, ти можеш бути впевненим, що суперник тебе не дістане, ти можеш бути перфектний в захисті, але без ударів ти не виграєш бій. І так само Володимир, не було ударів, ну ми не бачили, так само як у Тайсона-Фьюрі. На стільки великим була, моїм зданям, це Воломир сам повинен відповідати. Моїм зданям, з мого досвіду, коли ти боїшся пропустити удар або на зустріч або у відповідь, ти впевнений в своїх силах, ти починаєш шукати іншого епізоду, а потім іпшого і іншого, а потім о-па і кінець раунду а там і кінець поєдинку.

-Бій Ентоні Джошуа з Володимиром Кличко з Юрієм Нестеренко, говоримо в п’ятнадцяти хвилинці у третій і четвертій п’ятнадцяти хвилинці і продовжуємо шукати відповідь: чому Володимир програв, і що буде далі.

Це «Час спорту на радіо Вести». Друга п’ятнадцяти хвилинка спортивної програми головної спортивної програми нашого радіо. З Юрієм Нестеренко, експертом і коментатором боксу, ми обговорюємо бій 29 квітня на стадіоні « Уемблі» в Лондоні, бій між Володимиром Кличко та Ентоні Джошуа, де наш боксер програв, програв достроково у 11 раунді. І ми шукаємо відповіді на запитання: де ж були помилки, в чому причина як готувалися і що буде далі. До речі, ми саме закінчували з Юрієм розмову на тій ноті, як готувалися до цього бою Володимир Кличко. Сам Юрій в коментарях в фейсбуці, я вловив нотку, що фактично при підготовці до бою Тайсона-Фьюрі припустили тих самих помилок, що і при підготовці до бою з Ентоні Джошуа. Я нагадую вам , що ми голосуємо сьогодні за матч-реванш Володимира Кличко та Ентоні Джошуа. Отже, якщо вам цікаво, ви телефонуєте на номер 800-50-49-01, якщо такий бій вам не цікавий ви набираєте 800-50-49-02. Ну от Юрію, до речі, я хочу навести кілька цитат промоутера Ентоні Джошуа після бою, вот зокрема, що він сказав. Цитата: « Це був найкращих боїв супер тяжів, який я коли-небудь бачив, і Кличко, ймовірно, захоче реваншу. Ми не будемо вести діалоги з іншими бійцями, до поки Володимир не вирішить сам чого хоче. Якщо народу цей бій не буде цікавий, то його і не буде. Чи захоче Володимир? Швидше за все так. Якщо місцем проведення бою буде вибрана Велика Британія, то бій відбудеться на арені « Принца Палестендіум» в Канфі, знаходиться. Але бій може пройти і в іншій країні, Ентоні поїде до Німеччини, але бій буде відкладений до жовтня. Та й влада розсічення в цьому бої велика, ми це бачили». Це цитата промоутера Ентоні Джошуа Енді Херна. Цитата самого Ентоні Джошуа щодо бою-реванша: «Я із задоволенням зустрінусь , якщо він тільки захоче матчу-реваншу. Я маю серйозну повагу до Володимира, що він кидає виклик молодим левам дивізіону, але так, якщо у нього є бажання провести бій-то я за. Якщо мій тренер вважатиме, що це гарна ідея-проблем не бачу».  Бачимо, що Енді вважає, що ідея не погана. « Думав він захоче провести реванш, так як боєць останнім усвідомлює, що прийшов час зупинитися. Думаю його команда, включно нареченої і брата, порядять йому відмовитися від цього бою». Цікава думка досить таки Ентоні Джошуа, а вот ваша ідея, ваша думка, Юрію, яка щодо матчу-реваншу?

-Ну по-перше, що після такого програшу і Ентоні треба відпочити три місяці, І Володимиру три місяці, бо існують такі правила, які після нок-даунів змушують боксера відновитися це медичні такі запобігання. І , наприклад, якщо ти програв в Америці, то жодна медична установа, не видасть тобі ліцензію на проведенні поєдинків, тому боксери мають хоча б три місяці відпочити.

-Чекайте, комісія в який термін не видасть?

-Якщо ти програв нок-аутом, то в термін 90 днів.Ага, то навіть не підходь, поки ти не відпочиниш, поки не зробиш ці баданя, не покажеш МРТ, не пройдеш психолога. Наприклад, чому другий поєдинок Ламела Брюстерата Володимира відбувся в Німеччині а не в США, бо після двобою с Селяховічем, Брюстер мав серйозне відсічення сітківки ока, зломану щелепу, і жодна комісія штатів не давала йому ліцензію на проведення поєдинку, а в Німеччині- будь-ласка. Він боксував не по американській ліцензії а по європейській, німецькій ліцензії. По-друге Володимир сам має вирішити, що він хоче робити: або піти на реванш і ми це приймемо і вже будемо задоволені може, а може не задоволені. Але це його рішення, це його дицизія, і ми можемо лише прийняти, привітати його, що він зробив виклик. Другий варіант, ну насправді, відмовитися. Спробувати боксувати по WBOякось просунутися, боксувати, ну різне може бути.

-Юрій, а є сенс кудись просуватися в 41 рік?

-Ну форма, Бернард Хопкінс доводили. Формана украдли, його останні бої проти Шенона Брікса, моїм зданям. Бернард Хопкіс програв, і вилетів за канати. Ну все колись кінчається. Але ми будемо вітати, моїм зданям, ми будемо вітати будь-яке рішення Володимира. Для нас, насправді, як би я до нього не ставився, як би хтось до нього не ставився, але це його рішення і ми повинні зрозуміти, що Володимир Кличко заслуговує на повагу, і його рішення заслуговує на повагу. Будемо коментувати: «ай він пішов так і так», але то його рішення і ми його мусимо прийняти.

-Ну так, ми всі приймаємо це рішення, і ви знаєте я з дружиною дивився цей бій, і насправді, у нас і дівчата кажуть в редакції, що дуже засмутилися з приводу цього бою. А мені справді був цікавий цей бій, і він вийшов інтригуючим, і я розумів або один або інший може одним ударом. «Панча завжди має шанс», слова Володимира Гендліна, знаменитого, ну ми звикли. Власне кажучи він цитував для нас, ми теж свого часу звикали до професійного боксу. Брати Клички починали за Гендліна, і десь воно в чомусь.

-Насправді Гендлін з’явився після того, як він опинився без роботи на НТВ+, бо там Гусінського щемив Путін, і були проблеми у НТВ, і так щоб з поваги запросили його коментувати. Але там були певні проблеми , може я напишу колись книгу, яка буде насправді відповідати на всі питання. Бо я ще раз скажу, я за свій вік в боксі, навчився не робити кумирів, як за церковними преписами « Не сотвори себе кумира». І ми не будемо це робити, і до цього треба ставитися з холодною головою. І якщо Володимир прийме рішення- це його. Був бій інтригуючим, але ми не бачила тих двобоїв, наприклад, Маркес Пакьяо, будь-який бій Маврезера, коли дії були насичені, коли більш легкі ваги, або більш важкі. Головкині двобої, які насичені інтригою. Ми завжди бачили бої: Володимир стояв на місці, жертва підходила, він давав по пиці, жертва падала, або стояла, бо не можливо було розбити цей, таку кістку лобну, велику Маріо Шавуха, і все закінчилося. Оце інтрига, вона могла б бути більш видовищною . Якби Володимир, саме Володимир, як претендент, як людина, яка мусила виправдовуватися, пішла ва банк. І так і так програти, 99%, що Володимир програв, тому мусив ризикувати. Мені є така певність, така кришлева куля каже, якби Володимир пішов одразу, і пішов з великою кількістю ударів все було б інакше. Перемога Володимира була б більш значущою, і бій був би більш інтригуючим. Давайте пригадаємо поєдинок Володимира і Тайсона Фьюрі. Неможливо, наложити кальку, і сказати, що ці бої подібні. Але в більшості епізодів, навіть Віталік казав: «якщо ти будеш більш ходити , і не будеш бити- то ми програємо цей бій». Тут Віталій мовчав, не було сенсу щось говорити Володимиру. На мое зданя, на Володимира не мав ніхто впливу, бо Джонатан Бенс при всій повазі, він не є тренером, він не є стратегом, він дуже добре вміє тримати лапи.  Але побудувати стратегію, давайте подивимося на , земля йому пухом, Мануель Стюарт, мене не цікавить, що ти там будеш робив, ту мусиш в наступному раунді зробити то і то. Три кроки: коротка інформація, яка доходить до свідомості Володимира : «є сер, так я буду це робити». Ти його перебоксуєш, так ти можеш його перебоксувати, але не перебити.

-А як ви думаєте, Юрію, в принципі, те що пішов з життя Мануель Стюарт, воно наклало відбиток? То будь-ласка розкажуть про це.

-Мануель Стюарт є для нього сином. В житті Мануеля Стюарта не було такої людини, яку б він так опікував своїми знаннями, своїм досвідом. І мені так здається, Володимир так само всеціло довіряв Мануелю Стюарту. Між ними було порозуміння, що не треба було нічого казати, просто подивитися одне одному в очі. Мануель був стратегом, він бачив все не предвзято. Я комлись записав у Мануеля, що найважливіше в роботі з боксером. Він каже: «завжди казати правду, ніколи не клямити боксера, не принижувати його, казати тільки правду». І як казав Віталій: «якщо ти не будеш бити, ти не виграєш цей бій». Ніхто не казав, всі казали:» ти його перевершиш, ти його передихаєш». Але ніхто не казав : «де твої удари?».

-Скажіть, Юрій, а якби Мануль сказав Володимиру зупинитись? «Тобі час завершувати кар’єру зараз». Він би зупинився?

- Мені здається Мануаль ніколи б не сказав, цього в ринзі, бо він був з боксером до кінця, і вірив в перемогу. Він вірив в перемогу, і ця перемога передавалася від Мануеля Володимири. Я мислю, що після якогось поєдинку, або перед яким поєдинком Мануель би сказав, що час закінчувати. Так само як Мануель сказав, Леусу Льюісу: «якщо ти хочеш піти, ти мусиш піти». І Леус здецидувався, і пішов на піку своєї популярності, як король хеві вейт.

-Те саме міг зробити Володимир, припустимо, якби Мануель був би живий?

-Ну не знаю, по-перше Володимир був у такому хиткому стані, бо після програшу Тайсону Фьюрі він мусив вигравати, тобто виходити на ринг, і виправдовувати всі наші надії.

-Але для цього він обрав найважчого зараз суперників в світі з двох.

-А кого він мав Обрати: Джошуа чи Уайдлера? Бо інша не цікаві взагалі, бо повернення проти якось іншого боксера, не чемпіона, це було б формальність. Треба було приїхати в Київ, на «Олімпійський», виграти як Віталій, не пам’ятаю з ким, але це був на справді чемпіонський поєдинок. Але Віталій виграв якогось там албанця. Він виграв, і все: « Я виграв, я закінчую». Теж саме, можна виграти і закінчити, але це не було б, як кажуть деякі люди, не було б цинусу.

-Розумію, але давайте повернемося до бою Джошую-Кличко. Точніше продовжемо говорити після новин.

В ефірі «Радіо Вести Час спорту» , сьогодні з Юрієм Нестеренко оглядачем, коментатором боксу аналізуємо бій 29 квітня між Ентоні Джошуа та Володимиром Кличко на стадіоні «Уемблі» в Лондоні. Нагадаю, наш земляк програв технічним нокаутом в 11 раунді. До речі, Юрію, зупинка бою багато в кого викликала претензії, і я говорив, точніше бачив, що після останньої серії ударів Ентоні Джошуа, які зупинив рефері  він не пропустив тих ударів, що могли б бути небезпечними для його здоров’я. Але як ця процедура бачиться з точки зору рефері? Коли правильно в такій ситуації, в якій опинився Володимир, спочатку двічі опинився в коутвасі після нок-даунів, а потім його приніс до канатів і почав вже бомбардувати ударами Джошуа. Але все таки не в голову, вони не влучали в останній серії, як правильно трактується зупинка бою в цій ситуації?

-Дивіться, по перше, перед початком кожного бою відбувається ,так званий, ролс-мітінг, де тлумачать всі правила, всі ситуації і спірні ситуації.  Сидить команда Джошуа, сидить команда Кличко, сидять трое суддів за рингом, сидить рефері, сидить супервайзер і все пояснюється як трактувати. Наприклад, коли питають : «а якщо боксер не відповідає, коли зупиняти бій?», ну якщо боксер не відповідає, на ту кількість ударів, і ті дії, які він продукує, не можливо трактувати як активність. Тобто , якщо ти стоїш в стані грогі, ти можеш хитати корпусом, на пів автоматі, на пів свідомості, і в тебе не будуть влучати. Хоча ті удари, які Ентоні Джошуа задавав, треба щоб вони торкнулися, воно вже відчутно. Рефері витримав дуже добру паузу , давайте розуміти, що неважливо, що зараз відбувається в цьому епізоді. Який можливо буде наступний епізод. Ентоні розхитав трохи Володимира, Володимир висить на канаті, і тут Ентоні робить крок назад, б’є правою в скроню, лівий по печінці, і знову правив на голову. Володимир ці три удари пропускає, ледве прикриваючись, і можливий розвиток подій. Якщо він прикривався, і він буде в стані контролювати свій захист, що він не відповідав на ці удари.

-Тобто, скільки ударі в атаці, в цій серії треба витримати, щоб рефері зміг зупинити бій і до нього не було претензій ?

-Я май ліцензі. Ньо-Йорську, штату Нью-Джерсі, і там було вказано-дюжина ударів, 12 ударів не відповідає.

-Так 12 можна вбити в супер важкій вазі.

-Для того і є рефері, і фах рефері. Якщо боксер не відповідає на 12 ударів, то поєдинок треба зупинити. В мене була ситуація в Таджикистані, коли молодий боксер грузинський вийшов проти місцевого. І місцевий був такий заряджений, що почав забивати його. Я нарахував 27 ударів, які залишилися без відповіді. Боксер стояв перекритий, нагнувшись під канатами. В якому він стані, ніхто не знає, коли на мене подивився рефері, я показав, що треба зупиняти двобій. Той грузинський боксер розкрився, мов він у доброму стані. Але я перепрошу, ми нарахували 27 ударів, так вони були на захисті, але ніхто не бачив, що було перед тим. Початковий удар ввів його в стан грогі, ти перекрився, ти на підсвідомості тримаєшся, але удари з-під рукавичок проходять. Коли боксер тримає рукавичку біля голови, і удар проходить по рукавичці, удар не гаситься, він все одно відображення має на голові. Рефері вимушений, і давайте все таки пофантазуємо: Джошуа кидає кидає удари, Володимир приймає на руки на захист ці удари. І тут Джошуа відходить, знаходить дірку в захисті, і ми бачили багато таких варіантів в інших поєдинках, і проходить. Або крос на рукавичку боковий заходить, Володимир може випростати руки, або ще один аперкот, і тоді поразка буде ще більш трагічнішою. Рефері зробив все правильно.

-Правильно, як ви кажете, добив Джошуа Володимира. Чому Володимир у 6 раунді, коли він завдав дуже важкого джебу, прийняв на себе повноцінний удар Ентоні, чому тоді йому не вдалося добити Ентоні Джошуа?

-Два чинники: Володимир не повірив, що Джошуа може піднятися після цього удару, хоча для досвіду Володимира, лунає трохи по дитячамо.

-Це так само дивно виглядає твердження наче його відмовлять Хайді і Віталій

-Давайте пригадаємо перші бої Володимира протиСема Пітера . Володимир б’є правою в такій самій ситуації, ноги Сама переплітаються, він в стані грогі, а Володимир робить дистанцію, щоб пропустити у відповідь можливий удар, а потім коли кинувся, пройшло три секунди, щоб Володимир зрозумів, що Сем Пітер відкинувся. В 11 раунді, Володимир б’є, відходить, і Сем приходить до тями. І тут так само, Володимир ударив, по-перше, якби він був на 100% впевнено, що він накаутує, удар би вийшов більш сильніший. Там треба подивитися, що Володимир пішов вперед, і руку до кінця не розігнав, тобто прямого удару з закрученим кулаком не було. Це був такий лакі-панч, на пів лакі-панч. Моїм зданям, якби Володимир удержав прямою, правою прямою, розігнаним ударом, то там дійсно не піднявся Джошуа, ну принаймні. Але це висмоктало його фізично принаймні, ви знаєте: звір, який загнаний в клітку, вдвічі небезпечний. І він боявся наразитися, бо Ентоні Джошуа та великі хлопці, лише варто махнути рукавичкою і ти вже будеш сам бовтатися. І Володимир сам не вірив, що може добити, бо не мав сили. Цей удар, який відправив на помост рингу Джошуа, просто висмоктав його, просто фізично висмоктало його.

-Теж саме мені здалося, що серія ударів Джошуа в 5 раунді теж його дуже висмоктала, і він казав, що по ходу боя давав собі передишки.

-Він віддав 5, 6, 7 раунд Володимиру, на картках моїх виглядало так.

-Тобто це справедливо, що по очках Володимир лідирував на той момент?

-На моїй картці Володимир програвав на 97%-95% .

-А на інших картках?

-Ну там два рефері було 96%-95% ; 96%-93% це в куток Джошуа, і 96%-93% в куток Володимира

-І це все таки нісенітниця, що на той момент, коли Джошуа добив Володимира, Володимир фактично вигравав по картках?

-Володимир програвав на картках двох суддів.

-Юрій, а вот в тому моменті, коли аперкот отримав цей разючий Володимир: це помилка Володимира?

-Володимира 100% Дивіться, Володимир іде вперед в кліч, не встигає зачипатися, і відходить як зомбі, з руками витягнутими.

-Але він завжди так відходить, кажуть в цьому його слабке місце.

-Але дивіться, коли йому вистачало швидкості це робити-він це робив. Він ніколи не робив це після таких ситуацій. Так він це робив, він прибирав трохи підборіддя під праве плече і відходив. А тут він відходив як зомбі, він торочився назад. Руки випростані, підборіддя верхпіднято , ну просто класичний аперкот в стилі Ленокса. Давайте пригадаємо третій раунд бою Луїса Ленокса- Віталія Кличко, коли Віталій наразився на такий самий аперкот( правда у ближньому бою). Подивитися на знімки, то як Володимир втримався, це неможливо.

-І ці дурні коментарі, що це скляне підборіддя вдалося в знаки.

-Немає таких людей, які будуть 100% так тримати удар. Якщо удар виповнений знизу на 100% , ніхто не може витримати такий удар. Є такі люди, але яких там, наприклад, б’ють по голові. Є таке, що лобна кістка така добряча. Але якщо людина його не бачить, кулак закручений, то людина не витримає, насправді всі падають.

-І те, що Володимир одразу не впав, його можна похвалити, що це така чеснота боксерська.

-Такий відстрочений нок-даун. Нейрони добігають повільніше. Він піднявся, а вже потім мозок дав знати ногам, що вони не можуть тримати, і Володимир пішов до низу.

-Це дуже важливі деталі.

-Бокс не треба коментувати, його треба пояснювати. Боксер наніс джек, але чому він це зробив: для захисту або це атака. Щось буде далі робити, чи це просто хаотичні рухи.

-Повністю з вами погоджуюсь, що бокс не потрібно коментувати, його потрібно пояснювати. На жаль наші коментатори просто коментують, і це не цікаво. Ну продовжимо  в заключній п’ятнадцяти хвилинці, що буде далі з Володимиром, що далі буде з супер важкою вагою у світі.

«Час спорту. Радіо Вести», попередні 45 хвилин ми з Юрієм Нестеренко, коментатором і аналітиком боксу присвятили обговоренню минулого вже бою 29 квітня між Володимиром Кличко та Ентоні Джошуа в Лондоні на стадіоні «Уемблі», який наш боксер програв достроково в 11 рауді нок-аутом. Говорили чому це сталося як це сталося і, в принципі, про перспективу реваншу Ентоні Джошуа і Володимира Кличко. І чесно кажучі, Юрію, мені це все нагадує, коли я бачу кіт, великий кіт, хоче вийти на вулиці з першого поверху, коли вікно відкрите , а коли хоче повернутися назад до хату, а вікно закрите. Він розганяється б’ється на це скло і падає, він не бачить, розганяється ще раз і падає, не розуміє, розганяється втретє і падає. Ми проговорили: матч-реванш буде цікавий нам, як зазначає Ентоні Джошуа: « боєць останній усвідомлює, що прийшов час зупинитися» . Але я особисто, не бачу перспективи в цьому матчі для Володимира, окрім того лакі-панчу, як ви кажете. Один тільки цей момент може подарувати йому і нам усім надію.

-Володимир багато разів казав, що є контракт, коли там була проблема з Девідом Хейєм, контракт з Тайсоном Фьюрі. 5, 10, подивимося, як Володимир виконує контракт. По-друге: чи є сенс, моїм зданем, знову ж таки кажу, що потрібно вирішувати Володимиру, це волончно його дицизья має бути. Як на мій погляд, Володимир має заспокоїтися, домовитися люб з «Львів арена», люб з стадіоном який обок нас знаходиться, з «Олімпійським», знайти такого суперника: це може бцти Пьюріті, чи то може бути, не знаю хто там..

-Стоп, Рос Пьюріті, на той момент, коли він приїздив до Києва уже було 39 років.

-Ми з Росом дуже добре спілкуємося, товаришуємо, вітаємо одне одного. Він отримав зараз премію штату Техас, як вчитель коледжу з американського футболу. Він дуже шановита людина, і він також тренерує боксерів. І він також та людина, яка буде зацікавлена, яка буде історія.

-Який буде сенс, скажімо так, побачити заплановану перемогу Володимира так само над нею. Але давайте , Юрію, ми спочатку нагадаємо нашим слухачам, що Рос Піюріті, той самий боксер, який 1999 року на зорі кар’єри, якого привезли як Агніса, як заміну комусь. Він сказав: «Я приїхав до Києва надерти комусь зад» .

-Насправді я зустрічав Роса Пьюріті, я опікався ним, коли він вперше побачив Володимира: « Володимир-муха». Чому муха? Бо він його хлопне по столі ладожкою. І коли наступного дня -23 градуси , всі ходили такі закутані до готелю «Русь» де мешкав Росс Пьюріті, і питають де він, кажуть, що він бігав. І коли прибігає, голова в льоду, брові-в льоду, так він бігав. Він готувався до цього поєдинку, він насправді, була така ситуація, що Володимир був настільки популярний, тягали його по всіх тих депутатах, мандатах, і інших, що він навіть не готувався. Відверто кажучи, що всі очікували ,для преформи меропріятія, що ми виграємо.

-Того ж вечора італієць був суперником Володимира, Франческо Спінелі, який отримав червоне обличчя і ледь врятувався. А вот команда Володимира викинула тоді білий рушник.

-Не білий рушник а фріц дув. Володимир почав тоді падати не від ударів, а вот від утоми. На стільки він виклався у ці удари, намагаючись перемогти нокаутом на радість фанів на арені, що Здунек тоді просто вибіг  на ринг і зупинив.

-Юрій, ну і зрештою запитання для вас і для всіх: чи буде все таки, на ваш погляд, цей матч-реванш?

-Моїм зданям він не потрібен.

-Він не потрібен.

-Давайте знову, зробимо крок вбік і подивимося не як фани Володимира, не як фани Джошуа, а як бізнесмени: кому цей поєдинок треба продати. Як ми знову зможемо зібрати знову 90 на 90. Це 60 тис. , яка телевізья купить цей поєдинок, і чи будуть купувати виключно британці.

-Я вас розумію, і одразу вас перериваю. Стосовно квитків в Гамбург.

-Володимир є популярною людиною, але не на стільки, аби люди купували квитки.

-Але якщо це буде останній матч у Гамбурзі проти Ентоні Джошуа. Невже це буде не цікавий матч для німців?

-Для українців буде, може статися і так. Але давайте що важливо для Німеччини, чи важливо для Британії. Існують ще  телекомпанії як Showtime і HBO, які теж платять гроші. Існує також платний продаж прав трансляції, і скільки країн зглосяться знову дивитися на то. Я впевнений, що дуже так і не заробиш на то, ну 0 в там, або з якоюсь маржою можна вийти.

-Питання, яке цікавить особисте мене. Хочу я вас запитати: от ви кажете, що Володимир трішки..

-Так, я згоден стати суперником Володимира в останньому його поєдинку.

-Добре, добре, цей варіант ми ще розглянемо, та хто дасть гроші.

-Це не моє.

-Я маю на увазі, чи могли ми бачити в матчі  з Тайсоном Фьюрі більш сміливішого Володимира, аніж ми бачили його 29 квітня.

-Володимир би розтер Тайсона Фьюрі в матчі-реванші на 100%, я впевнений в тому, що Володимир переміг би. І ця перемога була б дуже жорсткою для Тайсона Фьюрі.

-Це приймаю як даність, як вашу думку. Тонні Белль почесний чемпіон Дабл ю Б Ей говорить, що Ентоні Джошуа фактично зайняв місце Флойда Мейвейзера на світовому рингу.

-Буде рекордст Флода Мейвейзера і ті 18 пасів 6 вагових категоріях, то тоді-да. Так само і кажуть, що Василь Ломаченко перевершив здобутки Флойда Мейвейзера. Він є чемпіоном 6 вагових категорій, 18 поясів чемпіонів і 0 рекордс, хоча цього вже не буде, то до Флойда Мейвейзера то я вже проти не буде. І якщо хто з нас, боксерів, перевершить досягнення Флойда Мейвезера. Давайте розуміти, що людина, яка заробляє десятки мільйонів за свій бій це Флойд Майвейзер, і його цікаво дивитись.

-Навіть не десятки а сотні. Останній бій, більше 100 млн. заробив.

-Там не стільки за бій, а супутні зароботки.

-Зараз вже Джонатан Уалдер про те, що фактивно пішов Володимир. Він пішов, будемо об’єктивними. «Король пішов, король прийшов»- це кліше, я це не люблю.

- Це кліше для журналістів, у нас так- пішов президент, прийшов президент.

-Дійсно, Володимир закінчив, будемо об’єктивно. Буде цей матч-реванш в Києві чи ні, ми констатуємо кінець його кар’єри. Його дуже поважають у боксі, Ентоні Джошуа поважає, всі його поважають, є й нього самоповага, з промови після бою з Джошуа, дуже красиво, впевнено. І піти зараз було б доречно, і побачимо як мово буде. Але зараз ми говоримо із-за спини Володимира Кличка, що його побили не ці хлопці. А побив той хлопець, що саме набрав 120-130кг., я маю на увазі Тайсон Фьюрі . Вийшло дійсно два супер тяжковика, собою уособлюють майбутнє- це Джонатан Уалдер та Ентоні Джошуа. Уалдер говорить, що на при кінці цього року в нього буде бій з Джошуа. Ви щось чули про те, невже це так скоро може бути?

-Треба розуміти, що все, що каже боксер треба ділити на 56%. Вирішує все промоутер, боксер має контракт з промоутером. Якщо промоутер скаже: «ти будеш копати картоплю з ранку до обіду», то боксер буде.

-Так ви теж промоутер. Ви багато в яких іпостасях себе спробували в боксі.

-Коли ти починаєш з боксером сюсюкатися, він залазить тобі на голову. Боксер мусить зрозуміти, що він лише інструмент, який заробляє гроші. Далі- чи буде цікавий поєдинок Джошуа і Уалдера.

-Безумовно цікавий, в мене нема жодного сумніву в цьому.

-Чи варто його проводити в цьому році? Не знаю. Все ж таки давайте розуміти, що цікаво британській телевізії, і британському промоутеру. Заробити у поєдинку з Тайсоном Фьюрі можна заробити на багато більше ніж у поєдинку з Уалдером. Тому що Джошуа на багато величніший ніж Уаддер.

-Я як чайник в боксі абсолютно не розумію чому на бою Джошуа-Тайсон Фьюрі можна заробити на багато більше ніж Уалдер.

-Британець, в Британіі, для британців, квитки куплять всі. Давайте розуміти, що британці в Британії приїздять будь-куди. Може приїхати 10 українців, і 11 гетьманів з ним, а буде 100 тис. британців. І в британців є гроші, вони заплатять 50 фунтів, а в Україні це взагалі не можливо, в Польщі це не можливо, і в Німеччині, в Конці, це не можливо. А Британія має гроші, люди мають гроші, і вони можуть заплатити, щоб подивитися на це, як дома, так і приїхавши на арену. А гроші вирішують в кінці в кінців все, що спорт заради гідності, честі-це було колись. Джек Демсі, Джон Саліван, а зараз гроші скільки ми заробимо.

-Володимир Кличко і Віталій Кличко не проводили боїв в Україні.

-Ну а звідки тут заробити грошів?Щоб тут приїхала HBО треба збільшити витрати, щоб приїхала німецька телевізья-треба збільшити витрати. А де? Ну добре, ми продамо білети на арену. А скільки ми продамо? Ну добре 1500 доларів в ринг сайді, 50  доларів, 70 доларів. Добре, заповнили арену. А скільки людей заплатять, щоб подивитися цей поєдинок і кому вони заплатять. Люди не звикли, чому у нас не проводяться бої, бо ніхто не звик платити за бої: а ні телеканали, ні люди. І так у нас немає добрих трансляцій.

-З вами можна не тільки в боксі розчаруватися, а і в людстві розчаруватися.

-Нас просто привчили за 70 чи більше років, що телевізья це безкоштовна. І люди не звикли. За телефон треба платити.

-Загалом, є дві опції, в які хочеться вірити: це матч-реванш потрібен він чи ні, хочеться в це вірити, так, як ми вірили в перемогу Володимира над Ентоні Джошуа. На інше-це прощальний бій Володимира саме в Києві. Неважливо, Харків, Одеса, Львів чи Київ. Я хочу в це вірити як оптиміст.

-Я дисконт навіть можу надати Володимиру.

-Ну дисконт, не дисконт, він швидше за все не заробить на цьому. Але це потрібно зробити. Подарувати в живу, подарити можливість фанам в бою з Роккі Больбоо і скаже : «Переміг». Ми сьогодні також перемогли з Юрієм Нестеренко. Дякую вам за увагу, зустрінемось вже незабаром. Сьогодні ми говорили з Юрієм Нестеренко, коментатором і аналітиком боксу про бій між Володимиром Кличко і Ентоні Джошуа 29 квітня з вірою у майбутнє прощаємось з вами.