Про результати опитування розповіла журналістам директор центру "Пульс" Олена Князєва. Приводом для дослідження послужив судовий позов від асоціації "Січ", поданий в Одеський апеляційний суд. Позивач вимагає прибрати пам'ятник.

Опитування проводилося на вулиці "віч-на-віч", участь в ньому взяли 800 респондентів (від 18 років і старше).

"Вибіркова сукупність по контрольованим соціальним характеристикам — статтю, віку, району проживання — являє собою досить точну модель дорослого населення міста", — пояснила Князєва.

За її словами, "Пульс" систематично відстежує динаміку ставлення одеситів до пам'ятника на Катерининській площі (перше дослідження провели в липні 1995 року, тоді 63% городян висловилися за те, щоб повернути пам'ятник імператриці та її сподвижникам на площу — туди, де він спочатку і був споруджений).

У липні 2007-го, листопаді 2007-го і квітні 2008 року проходили опитування, які показали зростання числа тих, хто схвалює рішення Одеської міськради про відновлення пам'ятника Катерині II.

"Думка одеситів за останні десять років ще більше зміцнилася: абсолютна більшість — 81% — наших співгромадян категорично проти знесення пам'ятника. І ще 12% скоріше проти", — підкреслила Князєва.

Нагадаємо, нещодавно в Одесі невідомі облили червоною фарбою пам'ятник загиблим воїнам АТО, встановлений на території Одеської облдержадміністрації.