"Адміністрація Трампа протягом кількох місяців сумнівалась, чи надавати оборонну зброю Україні, але коли цього тижня вона нарешті вдалась до дій — час було обрано бездоганно. У середині грудня агресія з боку сил очолюваних Росією різко зросла: важкі артилерійські та ракетні обстріли відверто заперечували тезі про те, що трирічна московська інтервенція до Донецької та Луганської областей перейшла до стадії «замороженого конфлікту», — йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що рішення Трампа надати Україні протитанкові ракети "Джавелін" та погодити продаж снайперських гвинтівок "не зупинить російський наступ, якщо він матиме місце, але воно може примусити Путіна взяти паузу".

ЗМІ зазначає, що кількість зброї, яку отримає Україна, є скромною, а офіційні особи називають це озброєння "заплатками", оскільки воно заповнить ключові слабкості у захисті країни.

"Тепер українські військові зможуть використовувати снайперські системи M107A1, які США їм продають, щоб урівняти шанси із супротивником. Аналогічно, «Джавеліни» можуть нищити російські танки у разі нового наступу — і змусити Кремль зважити на потенційні нові втрати російських солдатів, які в Кремлі, як і раніше, заперечують", — пише The Washington Post.

Нагадаємо, що 23 грудня у Держдепі США заявили, що Сполучені Штати нададуть Україні "посилені оборонні можливості". Загальна вартість оборонного пакету складе 47 млн ​​доларів. Він буде включати 210 протитанкових ракет і 35 пускових установок.

Раніше Україна передавала США перелік озброєння, який би хотіла отримати. Йдеться про надання засобів повітряної розвідки, протитанкових систем, систем радіоелектроної боротьби.