Окружний адміністративний суд Києва повністю відмовив лідеру "Руху нових сил" Міхеілу Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

Саакашвілі просив суд  визнати протиправною і незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги і повідомлення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його біженцем, або особою, яка потребує додаткового захисту.

Адвокат лідера РНС Руслан Чорнолуцький заявив, що у його підзахисного є місяць для оскарження цього рішення. "Хочу зазначити, що ніякої екстрадиції після цього оголошення  не буде. У нас є 30 днів для оскарження рішення і ми ним скористаємося. Поки триває судовий процес, Міхеіла Саакашвілі ніхто відправити до Грузії не може, це протиправно", — сказав захисник.

Він зазначив, що Грузія вже втретє направила до України запит на екстрадиційну перевірку Саакашвілі і тому ДМС має надати особливий статус для захисту саме від екстрадиції його підзахисного до Грузії.

У липні 2017-го президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства третього президентства Грузії. В адміністрації преидента підставою актгго рішення назвали те, що в 2015 році Саакашвілі вказав недостовірну інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про судимість. Сам політик заперечив, що підписувався під такою анкетою.