Назаренко повідомив, що договір про постачання газу укладений терміном на шість місяців. "Ми прописали в умовах наших конкурсів не менше трьох місяців, вони запропонували півроку, ми звісно погодилися. Чому півроку? Далі йде процес приватизації, і природно, будь-який себе страхує. Буде приватизація, будуть якось далі працювати з новим власником. За всіма розрахунковим термінами, це приблизно півроку", — пояснив керівник ОПЗ.

Нагадаємо, що перемогу в тендері на постачання сировини Одеському припортовому заводу наприкінці 2017 року здобуло товариство з обмеженою відповідальністю "Всеукраїнська Енерго Компанія". Як повідомляв перший заступник директора ПАТ "Одеський припортовий завод" Микола Щуриков, інтерес до конкурсу виявили також компанії: IBE Trade Corp. (США), ТОВ "ЕРУ Трейдинг" (Україна), NCTC AG (Швейцарія), ТОВ "Група УМВБ" (Україна), IТОВ "Петротранс Енерджі" (Білорусь), ТОВ "Нотокс" (Україна).

Сергій Назаренко повідомляв, що 30 січня близько 6-ої ранку була отримана перша партія аміаку, після чого техніки приступили до запуску двох агрегатів карбаміду. "Готової продукції ми будемо отримувати 1300 тонн з обох агрегатів карбаміду. По аміаку у нас утворюється вільний залишок, протягом місяця плануємо отримати 6000 тонн товарного аміаку", — повідомив керівник підприємства в ефірі київської радіостанції.

Він також пояснив умови толінгової схеми: "Постачальники давальницької сировини — власники товару. Ми складаємо товар на склад, даємо їм складську розписку, і вони реалізують товар. З нами вони розраховуються живими грошима". Назаренко підкреслив, що ТОВ "Всеукраїнська Енерго Компанія" здійснила оплату і завела обсяг пускового газу, провела оплату передпускових і пускових операцій, профінансувала витрати на електроенергію, а також ще частину витрат, які поніс ОПЗ. Саме це дозволило запустити завод. "Реальна схема — це робота з використанням давальницької газу на переробку. Це пов'язано з відсутністю обігових коштів у підприємства. Підприємству треба працювати, заробляти гроші", — зазначив тимчасово виконуючий обов'язки голови правління – директора ОПЗ.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Одеський припортовий завод зупинив роботу через вихід з ладу одного з агрегатів. До цього толінгові поставки газової сировини на завод здійснювала компанія "Єдині енергетичні ресурси України". Щуриков раніше пояснював, що основні зобов'язання "давальця" — одноразово забезпечити до 3 млн кубометрів газу для запуску виробництва і щомісяця 60 млн кубів як давальницької сировини.

За підсумками першого півріччя 2017 року ОПЗ отримав збиток на рівні 108,18 млн гривень. Чистий дохід хімічного підприємства від реалізації продукції за цей період скоротився до 741 млн гривень (з 3,17 млрд грн за першу половину 2016-го). Про це свідчать дані квартальної звітності заводу. В інтерв'ю Радіо Вести Сергій Назаренко повідомив, що річний звіт в даний час готується, проте підкреслив, що якщо завод буде безупинно працювати 6 місяців, це дозволить "вийти у плюс" і почати розраховуватися за боргами.ОПЗ заборгував близько $260 млн за поставки газу структурам Ostchem Дмитра Фірташа. За даними Фонду держмайна, Ostchem — не єдиний кредитор заводу. Серед найбільших значиться НАК "Нафтогаз України": ОПЗ винен йому близько 2 млрд грн, які НАК намагається отримати через суд. Крім того, є ще близько 500 млн грн боргу перед ПАТ "Укртрансгаз" і більше 100 млн грн перед ДК "Укргаз".

Очільник Фонду державного майна Віталій Трубаров в ефірі Радіо Вєсті заявив, що чергова спроба приватизація ОПЗ намічена на 2018 рік. Він також заявив, що виконати план надходжень від приватизації-2018 у сумі 21,3 млрд гривень «абсолютно реально».