Андрій Кошевий. Фото telekritika

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення щойно на своєму засіданні оголосила про своє рішення не продовжувати ліцензію Радіо Весті на мовлення у Харкові.  Це відбулось всупереч рішенню суда Харкова, який заборонив Нацраді Розглядати це питання.  За непродовження ліцензії  проголосували одноголосно.  Засідання щодо мовлення Радіо Вєсті у Києві перенесене на завтра.

Виконавчий директор Медіа холдингу Андрій Кошевий в ефірі Радіо Вести:

"Рішення Нацради важко розглядати в законодавчому полі України. Оскільки, маючи рішення Харківського суду, яке забороняє такі дії, Нацрада, порушуючи всі можливі законодавчі норми, взяла це і зробила. Мені важко уявити чим керувалася члени Нацради, які це рішення прийняли. Це можна було зробити після закінчення дії ухвали через тиждень, 10 днів. В чому поспішність - мені дуже важко навіть пояснити логічність таких дій".

Чи є підстави для оскарження цих дій у суді?

"Я більше можу сказати - є всі підстави взагалі відкривати на кожного члена Нацради кримінальне впровадження. Вже завтра компанія звертатиметься до суду".

Чи можна розцінювати це рішення, як політичне?

"Однозначно є замовлення на таке рішення на вищих пагорбах України. Чітке і одностайне голосування із порушенням всіх норм, навіть підставляючи себе під кримінальну відповідальність. Уявляєте який тиск був на членів Нацради, щоб вони отак всі взяли і зробили". 

"По Києву, я думаю, що оскільки Нацрада вже перейшла межу, завтра у них бар’єру вже такого не буде".  

Додамо, у поясненні Нацради говорилося, що Радіо Вести було винесено кілька попереджень, що, за словами заступника голови ради Уляни Фещук, є підставою для позбавлення ліцензії.

Вона нагадала, що в Радіо Вести в Харкові закінчився термін дії ліцензії, в зв'язку з чим, Нацрада вирішила не продовжувати її. Також було вирішено доручити підготувати відповідні документи для оголошення конкурсу на зайняття частоти.

Вирок у Радіо Вести в Києві буде оголошений Нацрадою завтра, 24 лютого.